We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

10 zaujímavostí o Birds of Prey a Harley Quinn ktoré ste možno (ne)vedeli

06. 02. 2020
  1. Charizmatický tým Birds of Prey sa prevažne skladá so superhrdiniek ktoré žili a pracovali v Gothame. Neskôr samozrejme fungovali celosvetovo. Bol založený Barbarov Gordon, alias Batgirl/Oracle a Black Canary. Prvý ich komiks vyšiel v júni 1996 pod názvom Black Canary/Oracle: Birds of Prey #1

  2. Meno Harley je Dr. Harleen Frances Quinzel, má PhD zo psychológie, je extrémne inteligentná a podľa niektorých je to génius. Okrem toho má výborné atletické a gymnastické schopnosti na úrovni olympijských víťazov.  3. K dvojici Black Canary a Oracle sa postupne pridali ďalší- Huntress, Harley Quinn, Catwoman, Katana, ale aj Nightwing (pôvodný Robin) a mnoho ďalších hrdinov.

  4. Vzťah Harley a Jokera, nie je vôbec romantický. Práve naopak. Je to toxický vzťah, v ktorom Joker Harley využíva, manipuluje ňou a je voči nej extrémne násilný. Potom čo Harley dostala odvahu Jokera opustiť, využíva svoje schopnosti k dobru- adoptuje opustené psy, kúpi dom v ktorom môžu bývať ľudia bez domova a spolupracuje s Batmanom  5. Názov Birds of Prey odpovedá tomu čo robia- po nociach lovia zločincov, ako dravý vták svoju korisť.

  6. Dcéra režiséra a scenáristu Kevina Smitha (Silent Bob, Clerks, Zack a Miri točia porno) sa volá Harley Quinn Smith. Nepomenoval ju však on, ale jeho manželka, ktorá mu tým chcela spraviť radosť.  7. Sídlo Birids of Prey sa nachádza v Godhamskej hodinovej veži, ktorú volajú Watchtower. Nachádzajú sa tam najmodernejšie a najvýkonnejšie počítače. S nej Oracle riadi všetky operácie a pomáha aj Batmanovi, ktorý financuje skupinu.

  8. Harley Quinn sa prvýkrát neobjavila v komikse, ale animovanom seriály Batman: The Animated series, v ktorom Jokera daboval Mark Hamill. Malo ísť len o epizodnu postavu, avšak Harley si hneď získala srdcia fanúšikov a vďaka popularite sa stala neoddeliteľnou súčasťou Batmanovho sveta.


  9. V roku 2002 vznikol aj televízny seriál Birds of Prey, ktorý dokonca nadväzoval na Batmanovské filmy Tima Burtona. Seriál, žiaľ nebol moc kvalitný a bol ukončený po prvej sérii.

  10. Od Poison Ivy dostala Harley špeciálne sérum, aby bola imúnna voči Jokerovím toxínom- vďaka tomu má imunitu na jedy, Scarecrowho plynu a pod.

Kolekcia Birds of PreyPosters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top