We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objavte najvýhodnejšie akcie tohto týždňa: MARVEL zľava -20 % ×

10 zaujímavostí o Birds of Prey a Harley Quinn ktoré ste možno (ne)vedeli

06. 02. 2020
  1. Charizmatický tým Birds of Prey sa prevažne skladá so superhrdiniek ktoré žili a pracovali v Gothame. Neskôr samozrejme fungovali celosvetovo. Bol založený Barbarov Gordon, alias Batgirl/Oracle a Black Canary. Prvý ich komiks vyšiel v júni 1996 pod názvom Black Canary/Oracle: Birds of Prey #1

  2. Meno Harley je Dr. Harleen Frances Quinzel, má PhD zo psychológie, je extrémne inteligentná a podľa niektorých je to génius. Okrem toho má výborné atletické a gymnastické schopnosti na úrovni olympijských víťazov.  3. K dvojici Black Canary a Oracle sa postupne pridali ďalší- Huntress, Harley Quinn, Catwoman, Katana, ale aj Nightwing (pôvodný Robin) a mnoho ďalších hrdinov.

  4. Vzťah Harley a Jokera, nie je vôbec romantický. Práve naopak. Je to toxický vzťah, v ktorom Joker Harley využíva, manipuluje ňou a je voči nej extrémne násilný. Potom čo Harley dostala odvahu Jokera opustiť, využíva svoje schopnosti k dobru- adoptuje opustené psy, kúpi dom v ktorom môžu bývať ľudia bez domova a spolupracuje s Batmanom  5. Názov Birds of Prey odpovedá tomu čo robia- po nociach lovia zločincov, ako dravý vták svoju korisť.

  6. Dcéra režiséra a scenáristu Kevina Smitha (Silent Bob, Clerks, Zack a Miri točia porno) sa volá Harley Quinn Smith. Nepomenoval ju však on, ale jeho manželka, ktorá mu tým chcela spraviť radosť.  7. Sídlo Birids of Prey sa nachádza v Godhamskej hodinovej veži, ktorú volajú Watchtower. Nachádzajú sa tam najmodernejšie a najvýkonnejšie počítače. S nej Oracle riadi všetky operácie a pomáha aj Batmanovi, ktorý financuje skupinu.

  8. Harley Quinn sa prvýkrát neobjavila v komikse, ale animovanom seriály Batman: The Animated series, v ktorom Jokera daboval Mark Hamill. Malo ísť len o epizodnu postavu, avšak Harley si hneď získala srdcia fanúšikov a vďaka popularite sa stala neoddeliteľnou súčasťou Batmanovho sveta.


  9. V roku 2002 vznikol aj televízny seriál Birds of Prey, ktorý dokonca nadväzoval na Batmanovské filmy Tima Burtona. Seriál, žiaľ nebol moc kvalitný a bol ukončený po prvej sérii.

  10. Od Poison Ivy dostala Harley špeciálne sérum, aby bola imúnna voči Jokerovím toxínom- vďaka tomu má imunitu na jedy, Scarecrowho plynu a pod.

Kolekcia Birds of Prey

Evka

Movie and serial fan, especially sci-fi and fantasy, who is still waiting for a letter from Hogwarts. She loves chocolate, warmth and Playstation.Decorate your life!

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupom času sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet a obrazov na stenu. V súčasnej dobe spolupracujeme s maliari, fotografmi a grafickými dizajnérmi z celej Európy. V našej ponuke nájdete nádherné obrazové reprodukcie známych umelcov, ale aj predstaviteľov súčasného umenia, ktorí ešte neboli objavení. Radi vám vytlačíme aj vlastné fotografie a na vaše želanie zarámujeme do kvalitných rámov! Bytový dizajn priamo milujeme, ale nezabúdame ani na geekov a milovníkov hudby, pre ktorých neustále rozširujeme ponuku filmových a hudobných plagátov, hrnčekov, figúrok, tričiek a iných licencovaných merchandise darčekov.


© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

 

Tento web používa súbory cookie. Ak budete aj naďalej využívať naše služby, predpokladáme, že s používaním súborov cookie súhlasíte. Viac informácií Súhlasím ×
Top