We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objavte najvýhodnejšie akcie tohto týždňa: PLECHOVÉ CEDULE zľava -15 % ×

5 faktov, ktoré ste nevedeli o seriáli Stranger Things

15. 10. 2019

Seriál Stranger Things je fenomén, ktorému prepadli už milióny fanúšikov po celom svete. Veď kto by dnes nepoznal legendárnu Eleven (v preklade „Jedenástka“ – nie, nie je to pivo) a partičku kamarátov, ktorú tvoria Mike, Will, Dustin a Lucas. Nie je to však celé iba o deťoch – máme tu aj skvelé dospievajúce postavy ako Nancy, Jonathana, Steva a taktiež množstvo dospelých postáv ako napríklad Jima Hoppera či Joyce Byers. Dnes sme si pre vás pripravili 5 zaujímavosti zo sveta samotného seriálu, a jeho produkcie, o ktorých ste možno vôbec netušili.

 

Začneme niečím jednoduchým, čo však môže prekvapiť veľa z vás. Asi minimálne z úvodných titulkov v každej epizóde tušíte, že mená tvorcov seriálu znejú Matt a Ross Dufferovci. To, že sú to bratia, je teda viac-menej jasné, čo ale veľa ľudí netuší je, že títo bratia sú dvojičky.  Nie len to, ale celý ich život bol v podstate identický – obaja sa začali zaujímať o film už v mladom veku, obaja sa presťahovali do Los Angeles, aby študovali film, a odvtedy píšu spoločne scenáre a tvoria námety. Malý „plot twist“ (😊) na záver tejto časti, ich úspech prišiel potom, čo si ich scenár prečítal M. Night Shyamalan.

Billy Hargrove bol prekvapujúco jedným zo svetlých bodov, ktoré zažiarili v najnovšej tretej sérii. Vysokoškolský „agresor“ z druhej série sa zrazu premenil na obeť „druhej strany“ a stala sa z neho pochopiteľná a tragická postava. Zaujímavosťou ale je, ako to vyzeralo na konkurze pre túto rolu. Terajší predstaviteľ Billyho Dacre Montgomery sa totiž poriadne odviazal a nasadil si v polovici prednášania scenára okuliare v štýle Johna Lennona, v pozadí začala hrať hudba od Duran Duran a napokon skončil bez trička. Bratia Dufferovci boli touto šialenosťou natoľko unesení, že Dacreho okamžite do role prijali. Video sa dá doteraz inak nájsť na internete…

 

 

Trochu trafená a drzá postava Murrayho Baumana, ktorého hrá Brett Gelman, je ďalšou z radu postáv, ktoré sa postupne počas sérií viac a viac rozvíjali. Jeho postava je založená na konšpiráciach a malých detailoch. Toho si tvorcovia asi plne uvedomovali, pretože v jednej scéne v tretej sérii je na kamere jasne zobrazené telefónne číslo k nemu domov (618-625-8313), na ktoré sa v skutočnom svete naozaj dovoláte! A nie len to, môžete si vypočuť veľmi dlhú správu, ktorú Gelman nahral v štýle jeho postavy (z našich krajov kvôli poplatkom telefonovať ale neodporúčame 😊).

Momentálne je jedným z najznámejších momentov, nie len tretej série, ale aj celého seriálu scéna, v ktorej Dustin (Gaten Matarazzo) a jeho priateľka Suzie (Gabriella Pizzolo) v neuveriteľne dramatickom momente začnú spievať znelku z „Nekonečného Príbehu“. Čo však možno netušíte je, že pôvodne mali spievať pieseň Entov z Pána Prsteňov. Teraz vás možno napadá: „Jasné, tú pieseň by poznalo menej ľudí, preto ju zmenili.“ Skutočným dôvodom však je, že spoločnosť Amazon chystá na svojom vlastnom „streamovaciom“ servise seriál zo sveta Pána Prsteňov a Dufferovci sa báli, že by Netflix mohol mať s touto piesňou problém.

 

 

Na záver si ešte predstavíme dve rozhodnutia, vďaka ktorým mohol vyzerať seriál úplne inak. Nie vždy totiž všetko dopadne tak, ako plánujete, a tento seriál nie je výnimkou. Tak napríklad Eleven (Millie Bobby Brown) a Steve (Joe Keery) mali byť po prvej sérii po smrti. Seriál mal byť pôvodne iba krátkou mini sériou (dokonca sa hovorí, že antológiou – teda ďalšie série by boli úplne o niečom inom), na konci ktorej by sa Eleven obetovala za záchranu sveta. Na druhú stranu Steve mal byť počas celej prvej sérií „najhorším človekom na svete“ a na konci mal dostať, čo si zaslúži. Nuž, ako už asi všetci viete, napokon sa obe tieto postavy vydali úplne inými smermi a nebolo to na škodu. 😊

DO KOLEKCIE STRANGER THINGS

Dušan

Former gamer and a recovering World of Warcraft/Overwatch addict, fan of dark movie characters and historical TV shows.Decorate your life!

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupom času sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet a obrazov na stenu. V súčasnej dobe spolupracujeme s maliari, fotografmi a grafickými dizajnérmi z celej Európy. V našej ponuke nájdete nádherné obrazové reprodukcie známych umelcov, ale aj predstaviteľov súčasného umenia, ktorí ešte neboli objavení. Radi vám vytlačíme aj vlastné fotografie a na vaše želanie zarámujeme do kvalitných rámov! Bytový dizajn priamo milujeme, ale nezabúdame ani na geekov a milovníkov hudby, pre ktorých neustále rozširujeme ponuku filmových a hudobných plagátov, hrnčekov, figúrok, tričiek a iných licencovaných merchandise darčekov.


© 1999 – 2021 Europosters. Všetky práva vyhradené.

Tento web používa súbory cookie. Ak budete aj naďalej využívať naše služby, predpokladáme, že s používaním súborov cookie súhlasíte. Viac informácií Súhlasím ×