We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: PÍSACIE POTREBY zľava 20 % Zobraziť viac ×

5 faktov, ktoré ste o Thorovi nevedeli

26. 10. 2017

Nový Thor: Ragnarok je už v kinách! U nás v Posters sme sa na túto ďalšiu marvelovku tešili skoro tak isto ako na Vianoce! Takže ešte predtým ako vyrazíte do kina, máme pre vás pár faktov, ktoré ste o tomto hrdinovi možno nevedeli.

1. Magické jablká

Podľa nórskej mytológie bola nesmrteľnosť všetkých bohov z Asgardu spôsobená magickými jablkami. Z komiksu sme taktiež zistili, že Thor sa musel pravidelne vracať domov pre jablká, aby si svoju nesmrteľnosť udržal. O čarovnej moci jabĺk nám rodičia asi zabudli povedať, keď nás nútili jesť ovocie a zeleninu.

2. Trochu vedy

Thorovo magické kladivo nazývané aj Mjolnir bolo údajne ukované zo srdca umierajúcej hviezdy. Vedci zistili, že hmota vovnútri hviezdy má neuveriteľnú hustotu. Pre predstavu: malá čajová lyžička vyrobená z tejto hmoty by vážila niekolko miliárd ton.

3. DC komiksy a marvelovky

Najznámejšou DC komiksovou postavou je Superman, ale aj ten sa už objavil v marvelovkách. Dokonca nachvíľu ovládol Thorove kladivo potom, čo ho kúzlom zdvihol Odin, aby premohol takmer všemocnú Kronu. Keď kúzlo prestalo fungovať, nemohol už kladivo zdvihnúť, pretože nemá srdce pravého bojovníka.

4. Thorova prvá zbraň

Thorove kladivo v podstate nebolo jeho prvou zbraňou. Najprv ovládal bojovú sekeru nazývanú Jarnbjorn. Vďaka nej dokázal preseknúť skoro všetko, dokonca aj svoju ruku. Možno práve preto radšej prešiel k niečomu bezpečnejšiemu.

5. Lietajúce kladivo

Thor síce lietať nemôže, ale keď svoje kladivo hodí s použtím väčšej sily, zdvihne ho to do vzduchu. Lietanie u superhrdinov je už ale aj tak mainstream.

Pravdepodobne sa teda stretneme v kine. Ideme sa na Thora pozrieť, aby vám tu mohla pristáť nová recenzia.

Ďalší obľúbení hrdinovia

 

Lucia

Make art, spread love and have fun!

www.instagram.com/ejdznerka/



Decorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2019 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×