We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: ZARÁMOVANÉ PLAGÁTY zľava 30 % ×

5 faktov, ktoré ste o Thorovi nevedeli

26. 10. 2017

Nový Thor: Ragnarok je už v kinách! U nás v Posters sme sa na túto ďalšiu marvelovku tešili skoro tak isto ako na Vianoce! Takže ešte predtým ako vyrazíte do kina, máme pre vás pár faktov, ktoré ste o tomto hrdinovi možno nevedeli.

1. Magické jablká

Podľa nórskej mytológie bola nesmrteľnosť všetkých bohov z Asgardu spôsobená magickými jablkami. Z komiksu sme taktiež zistili, že Thor sa musel pravidelne vracať domov pre jablká, aby si svoju nesmrteľnosť udržal. O čarovnej moci jabĺk nám rodičia asi zabudli povedať, keď nás nútili jesť ovocie a zeleninu.

2. Trochu vedy

Thorovo magické kladivo nazývané aj Mjolnir bolo údajne ukované zo srdca umierajúcej hviezdy. Vedci zistili, že hmota vovnútri hviezdy má neuveriteľnú hustotu. Pre predstavu: malá čajová lyžička vyrobená z tejto hmoty by vážila niekolko miliárd ton.

3. DC komiksy a marvelovky

Najznámejšou DC komiksovou postavou je Superman, ale aj ten sa už objavil v marvelovkách. Dokonca nachvíľu ovládol Thorove kladivo potom, čo ho kúzlom zdvihol Odin, aby premohol takmer všemocnú Kronu. Keď kúzlo prestalo fungovať, nemohol už kladivo zdvihnúť, pretože nemá srdce pravého bojovníka.

4. Thorova prvá zbraň

Thorove kladivo v podstate nebolo jeho prvou zbraňou. Najprv ovládal bojovú sekeru nazývanú Jarnbjorn. Vďaka nej dokázal preseknúť skoro všetko, dokonca aj svoju ruku. Možno práve preto radšej prešiel k niečomu bezpečnejšiemu.

5. Lietajúce kladivo

Thor síce lietať nemôže, ale keď svoje kladivo hodí s použtím väčšej sily, zdvihne ho to do vzduchu. Lietanie u superhrdinov je už ale aj tak mainstream.

Pravdepodobne sa teda stretneme v kine. Ideme sa na Thora pozrieť, aby vám tu mohla pristáť nová recenzia.

Ďalší obľúbení hrdinovia

 

Lucia

Make art, spread love and have fun!

www.instagram.com/ejdznerka/Decorate your life!

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupom času sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet a obrazov na stenu. V súčasnej dobe spolupracujeme s maliari, fotografmi a grafickými dizajnérmi z celej Európy. V našej ponuke nájdete nádherné obrazové reprodukcie známych umelcov, ale aj predstaviteľov súčasného umenia, ktorí ešte neboli objavení. Radi vám vytlačíme aj vlastné fotografie a na vaše želanie zarámujeme do kvalitných rámov! Bytový dizajn priamo milujeme, ale nezabúdame ani na geekov a milovníkov hudby, pre ktorých neustále rozširujeme ponuku filmových a hudobných plagátov, hrnčekov, figúrok, tričiek a iných licencovaných merchandise darčekov.


© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

 

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top