bool(false) 5 faktov o: Banksy a jeho pouličné graffiti umenie | Blog | Inšpirujte sa na Posters.sk
We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: DISNEY zľava -15 % Zobraziť viac ×

5 faktov o: Banksy a jeho pouličné graffiti umenie

04. 05. 2017

Banksy je jedným z najpopulárnejších pouličných umelcov, ktorý väčšinou vyjadruje svoj politický názor prostredníctvom sprejov a šablón. Jeho identita ostala záhadou po dobu jeho slávy, niektorí však tvrdia, že jeho identita už bola odhalená. My si nie sme istí, kto sa za týmito umeleckými dielami ukrýva, ale zhromaždili sme pre vás 5 faktov, ktoré ste možno o tomto umelcovi nevedeli.

Banksy Graffiti Fototapeta; cena sa líši v závislosti na veľkostiach

1. Niekto tvrdí, že jeho meno je Robin Gunningham. Niekedy je takziež nazývaný Robin Hood, keďže daruje peniaze rôznym charitám. Existuje mnoho historiek, ktoré sa v médiách točia, ale nikdy si nemôžeme byť istí.

2. V roku 2015 Banksy vytvoril horšiu a zvrátenejšiu verziu Disneylandu zvanú „Dismaland“ vo Veľkej Británii. Táto dočasná atrakcia predstavovala hrubých spolupracovníkov, strašidelné horské dráhy a samozrejme kontroverzné umelecké dielo.

Bansky Graffiti Betonová fototapeta; cena sa líši v závislosti na veľkostiach

3. Banksy nepredáva svoje diela v komerčných galériách. Rovnako je veľmi ťažké rozoznať originálne diela  Banksyho od tých falošných. Zarábať však nejako musí, takže veríme, že originálne diela existujú a dajú sa kúpiť.

4. V roku 2010 TIME Magazín menoval Banksyho ako jedného zo 100 najvplyvnejších ľudí na svete. Jeho politické graffiti boli a stále sú publikované po celom svete.

5. Film Exit Through the Gift Shop (2010) taktiež pomohol Banksymu v jeho sláve. V priebehu celého filmu poskytuje anonymné rozhovory, čo ešte viac podtrhuje jeho záhadnosť. Potom už ostáva len na divákovi, či verí tomu, čo je v dokumente ukázané, alebo nie.

NAKUPUJTE VŠETKY DIELA A GRAFFITI OD BANKSYHODecorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2019 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top