We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: HERNÉ PLAGÁTY Zobraziť viac ×

5 faktov o: Cenách Akadémie

14. 02. 2017

U nás v kancelárii začíname byť veľmi nedočkaví! Vyhlásenie víťazov cien akadémie sa už neúprosne blíži a my sa stále nemôžeme dohodnúť, ktoré filmy by si mali sošku odniesť. Už sme vám predstavili naše najobľúbenenjšie nominované filmy z menej známych kategórií. Dnes vám prinášame 5 faktov o Oscaroch, o ktorých ste možno ešte nepočuli. Po prečítaní nášho článku budete môcť očariť svoje polovičky, rodinu či priateľov svojimi znalosťami.

Tri z našich oscarových filmov roku 2017; každý za 5,99 €

 

  1. Ben-Hur (1959), Titanic (1997) a Pán prsteňov. Každý z týchto filmov vyhral 11 Oscarov! Pán prsteňov: Návrat kráľa (2003) je ale jediný, ktorý vyhral všetky ocenenia za všetky kategórie, v ktorých bol nominovaný.
  2. Marlon Brando a Robert De Niro sú jediní dvaja herci, ktorí boli ocenení za rovnakú rolu: Vito Corleone. Výkon Roberta De Nira taktiež pomohol filmu The Godfather Part II (1974) vyhrať cenu za najlepší film. Tým sa tento film stal jediným, ktorého pokračovanie bolo odmenené Oscarom.
  3. Len dvaja herci boli odmenení za herecký výkon až po svojej smrti. Prvým je Peter Finch a Heath Ledger. Ledger vyhral sošku za stvárnenie Jokera vo filme Temný rytier. Zomrel v priebehu dokončovacích prác v postprodukcii.
  4. Prvýkrát bol Jack Nicholson nominovaný v roku 1967 za svoj výkon vo filme Bezstarostná jazda. Od tej doby bol Nicholson nominovaný už 12 krát, čo z neho robí najčastejšie nominovaného herca. Domov odchádzal so soškou celkovo 3 krát, a je teda jedným z najviac oceňovaných hercov.
sedemkrát nominovaný film Pulp fiction! Plagát Pulp fiction – guns; cena 5,99 €

5. Posledný zaujímavý fakt: slávne sošky sa rozdávajú za veľmi prísnych podmienok. Ak by chcel vlastník sošku predať, musí ju najskôr ponúknuť Akadémii za $1 USD. To má zabrániť tomu, aby boli sošky predávané za prehnané sumy.

Zdroj 1/ Zdroj 2

 Decorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2019 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×