We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: HRNČEKY zľava 10 % Zobraziť viac ×

5 faktov o: Filmoch Star Wars

22. 02. 2017

Ste rovnako ako my veľkými fanúšikmi Star Wars? Zhromáždili sme pre vás 5 faktov o týchto kultových filmoch. A nabudúce, keď budete s priateľmi sledovať Star Wars, môžete ich ohromiť vašimi znalosťami. ale prosíme vás, veľmi počas filmu nerozprávajte!

Niektoré z našich najobľúbenejších Star Wars produktov!

 

1. Postava Hana Sola mala vyzerať ako bahenná príšera.

George Lucas pôvodne rozmýšľal, že kapitán hviezdnej lodi Millenium Falcon, mal byť viac podobný bytosti pochádzajúcej z bažín. Prečo sa nakoniec rozhodol pre Harrisona Forda? Rozhodne nie kvôli tomu, že by vyzeral ako bahenná príšera. Predstava Lucasa ohľadom tejto postavy sa postupne menila. Nakoniec prišiel k záveru, že Harrison Ford je ten pravý.

2. Charakteristické pípanie R2-D2 je upravené detské žvatlanie.

Za kvalitné zvukové efekty vďačí Lucas zvukovému dizajnérovi Benovi Bruttovi, a to vrátane typického pípania R2-D2. Pípanie vzniklo pretvorením roztomilého detského žvatlania tak, aby znelo elektronicky. Výsledkom je úžasn R2-D2 reč, ktorá dostane každého.

Star Wars – A New Hope Poster; Cena 4,79 €

3. Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi) pri natáčaní súbojov vydával zvuky svetelného meča.

Samozrejme, že to všetci robíme! Stačí si do ruky zobrať ten super svetelný meč a človek sa jednoducho prestane ovládať. Ani Ewan McGregor neodolal a počas duelov vydával zvuky svetelného meča, ktoré potom produkcia musela pracne odstraňovať.

4. Loď Millenium Falcon bola inšpirovaná cheeseburgerom.

Jedine George Lucas dokáže nájsť inšpiráciu na zvláštnych miestach! Legendárny Millenium Falcon, ktorý je riadený Hansom Solom a Chewbaccou bol navrhnutý podľa hamburgeru a olivy napichnutej na špáratku.

5. Gróf Dooku je pomenovaný podľa japonského slova „doku“, čo znamená jed. V Brazílii ho museli premenovať na grófa Dookan z veľmi vtipného dôvodu.

V portugalčine sa „do cu“ číta ako Dooku, čo znamená „zo zadku“. Ešteže nakoniec jeho meno zmenili! Viete si predstaviť, čo by sa stalo, keby zanechali pôvodné meno?

NAKUPUJTE Z NAŠEJ KOLEKCIE STAR WARS

Aneta

I love inspiring others with simple, creative ideas on how to decorate and organize your home. What's the best part? You don't need a big budget!

www.instagram.com/little_hyenka/Decorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2019 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top