We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: PLAGÁTY zľava 20 % ×

5 faktov o Harry Potterovi, ktoré ste rozhodne nevedeli

03. 01. 2018

Patríte k fanúšikom filmov a kníh o Harry Potterovi? Každý deň kontrolujete schránku, či tam náhodou nie je list z Rokfortu? Nebojte, sova už je na ceste! No a kým dorazí, prečítajte si zaujímavosti, ktoré ste o týchto čarodejníkoch určite nevedeli!

1. Autorka kníh o Harry Potterovi J. K. Rowling už pri písaní prvého dielu mala hrubý návrh úplne poslednej kapitoly celej ságy.

Ide presne o scény, kedy Hagrid v poslednej knihe Harry Potter a relikvie smrti, vychádza zo Zakázaného lesa a nesie „mŕtveho“ Harryho. Taktiež scéna, kedy je obklopený duchmi svojich rodičov – presne toto mala autorka na mysli už od začiatku písania príbehov o mladom čarodejníkovi. Hagrid bol ten, ktorý priviedol Harryho do sveta čarodejníkov a potom ho tiež niesol, keď si všetci mysleli, že je mŕtvy. A to je dôvod, prečo Hagrid v žiadnej knihe nezomrel.

2. Čarodejníci pod 11 rokov musia študovať doma. 

Všetci mladí čarodejníci do 11 rokov veku ešte nevedia ovládať svoje čarodejnícke schopnosti, a preto musia študovať doma, aby sa neodhalili pred obyčajnými ľuďmi (muklovia).

3. Nejobľúbenejšia rekvizita Daniela Radcliffa? Rozhodne jeho okrúhle okuliare!

Nie, nevieme si predstaviť Harryho bez jeho okuliarí. Aj herec Daniel Radcliff si ich obľúbil a nie je sa čomu čudovať. V priebehu natáčania ich vystriedal celkom 160!

4. Najväčší sen riaditeľa Rokfortu Dumbledora? 

Riaditeľ Rokfortu Harrymu tvrdil, že v kúzelnom zrkadle z Erisedu, ktoré ukazuje najtajnejšie priania, vidí vlnené ponožky. Nebola to pravda. Albus v zrkadle videl celú svoju rodinu. Jeho otec,  atka a sestra boli zase medzi živými a brat sa s ním opäť bavil.

5. J. K. Rowling vymyslela veľa kúzelníckych slov vďaka latinčine. 

Autorka v knihe využila svoje znalosti latinčiny. Vďaka nej vymyslela veľa kúzelníckych názvov. Napríklad kúzlo Expelliarmus, odzbrojujúce slovo, je kombináciou 2 latinských slov: expllere (vyhnať) a arma (zbraň).

Čarodejnícky svet nás pravedpodobne nikdy neprestane prekvapovať.

Tak čo, prišiel vám už list? 🙂

PRODUKTY HARRY POTTER

Lucia

Make art, spread love and have fun!

www.instagram.com/ejdznerka/Decorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Pondelok - Piatok
7:00 - 15:00

 

 

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×