We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: DISNEY zľava -15 % Zobraziť viac ×

5 faktov o: Marilyn Monroe

24. 07. 2017

Ikonická hollywoodská herečka Marilyn Monroe bola veľkou záhadou, a to nielen pre jej tím, s ktorým pri natáčaní spolupracovala, ale taktiež pre jej najbližších. Niet sa však čomu čudovať. Jej slávu a úspech by uniesol len málokto, a práve to bola jedna z vecí, ktoré ju tak skoro pripravili o život. Bola krásna, talentovaná, úspešná, uznávaná a jej život, ten bol plný udalostí, škandálov, slávnych ľudí, lásky, ale aj sklamaní. V Posters sme pre Vás pripravili päť faktov, ktoré ste o Marilyn možno ani netušili.

  1. Nikdy nebola nominovaná na Oscara.

Napriek jej úspechom sa jej nepodarilo počas svojho života získať nomináciu na toto prestížne ocenenie. Dostala však trikrát Zlatý Glóbus, a to zo štyroch nominácií.

  1. Mala problém s memorovaním scénarov.

Každý má svoje slabšie stránky a Marilyn mala častokrát problém zapamätať si svoj scénar. Väčšina profesionálov z filmového priemyslu to však považovala za následok jej nervozity pred kamerou.

  1. Mala relatívne nízky plat.

V porovnaní s jej hereckými kolegyňami bol jej plat príliš nízky. Napríklad vo filme Páni majú radšej blondínky spolupracovala s herečkou Jane Russel, ktorá mala desaťkrát vyšší plat ako samotná Marilyn.

Plagát James Paterson – Paint, 61 × 91,5 cm
  1. Veľakrát o sebe hovorila v tretej osobe.

Herec Eli Wallach sa o Marilyn vyjadril, že počas ich stretnutia vyhlásila, že sa nachvíľu cítila ako Marilyn. Taktiež fotograf Sam Shaw bol svedkom jej vyjadrení typu „toto by Marilyn neurobila“.

  1. Joe DiMaggio, manžel Marilyn, jej po smrti posielal kvety na hrob trikrát za týždeň po dobu 20 rokov.

Jej manžel prisľúbil, že ak Marilyn zomrie, bude pravidelne trikrát za týždeň posielať tucet ruží na jej hrob. Dodržiavanie tohto sľubu mu vydržalo až 20 rokov. Čo iné dodať ako, že to bola láska až za hrob?

Pozrite si viac produktov Marilyn Monroe 

Zdroj 1 

Zdroj 2

Lucia

Make art, spread love and have fun!

www.instagram.com/ejdznerka/Decorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2019 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top