We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: DISNEY zľava -15 % Zobraziť viac ×

5 faktov o: Marvelových komiksoch

22. 03. 2017

Komiksy od Marvela môžeme v tejto dobe označiť za kultové, no od samotného založenia si Marvel prešiel niekoľkými zmenami mien rovnako ako jeho komiksoví hrdinovia sa postupne presunuli z časopisov do filmov. Mnoho príbehov sa odohráva v marvelovskom vesmíre, ktorý kopíruje prostredie New Yorku. Marvel nám priniesol našich obľúbených hrdinov, medzi ktorých patrí napríklad Spiderman, Kapitán Amerika, Hulk, Iron Man, Wolverine alebo Deadpool. Nesmieme však zabúdať na supetímy akými sú Avengers, X-Menovia alebo Fantastická štvorka. Dnes vám preto prinášame 5 faktov o Marvelovi!

Plagát Marvel – Universe; cena 5,99€

1. Spider-man bol pôvodne zamietnutým nápadom editora Martina Goodmana.

Pavúci= nie všetci ich milujeme. Našťastie sa ale nakoniec tento nápad ujal a dnes je jedným z najobľúbenejších hrdinov v histórii! Všetky zásluhy na tom, že Spider-man ožil má však Stan Lee.

2. Hulk mal byť pôvodne šedý.

Predstavte si šedého Hulka. To by jednoducho nebolo ono! Len vďaka problémom s tlačiarňou je nakoniec Hulk zelený.

Marvel Deco – Hulk a MARVEL – Captain America retro Posters; každý za 5,99€

 

3. Kapitán Amerika pôvodne nemal byť v Avengers.

Kapitán Amerika sa objavil až v štvrtom dieli Avengers. V pôvodnom Avengers tíme bol Hulk, Ant-Man, Wasp, Thorn a Iron Man. Oh! A Kapitán Amerika má narodeniny 4. júla, na Deň nezávislosti.

4. Marvel si chcel v roku 1973 patentovať slovo „zombie“.

Nebolo možné si nechať patentovať slovo „zombie“, pretože… no toto slovo je pomerne používané. Ale zase na druhej strane má patentovaných mnoho ďalších slov ako napríklad „superhero“ (superhrdina).

5. Marvel v roku 1966 takmer zbankrotoval.

Keďže ľudia v tejto dobe prestali kupovať komiksy, bol Marvel nútený podať návrh na vyhlásenie konkurzu. Marvel však začal predávať filmové práva, a to nakoniec komiksom pomohlo stať sa opäť populárnymi!

Zdroj 1/ Zdroj 2

PREZRITE SI VŠETKY NAŠE MARVEL PRODUKTYDecorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2019 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top