We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: MAPY zľava 20 % ×

5 faktov o pripravovanom trháku Captain Marvel!

13. 08. 2018

V roku 2019 sa štúdio Marvel chystá prvýkrát priniesť na strieborné plátno film s ústrednou postavou nazývanou Captain Marvel. V komiksoch pod tento pseudonym spadá hneď sedem superhrdinov. Prvým je Mar-Vell,

mimozemský armádny dôstojník z rodu Kree, ktorého misiou bolo pozorovanie ľudského druhu na Zemi a vývoj technológie potrebnej pre prieskum vesmíru. Poslednou superhrdinkou, ktorá zosobňuje Captain Marvel je Ms. Marvel, vlastným menom Carol Danvers, ktorá bude aj ústrednou postavou pripravovaného filmu.

Najrôznejšie identity

Predým ako sa stala Captain Marvel, aby tak vzdala poctu svojmu učiteľovi Kapitánovi Mar-vellovi, bola Carol Danvers známa ako Ms.Marvel, Binary a Warbird. Svoje nadprirodzené schopnosti získala vďaka nehode, pri ktorej explodoval tzv. psyche-magnetron (stroj skonštruovaný rasou Kree) a jej DNA sa spojila s DNA Kapitána Mar-vella. Vlastne sa stala hybridom človeka a rasy Kree, vďaka čomu získala schopnosť lietať, manipulovať s energiou, supersilu a odolnosť proti zraneniam. Genetické experimenty, ktoré na nej predvádzali príslušníci mimozemskej rasy Brood, vyústili až do premeny jej fyzického výzoru a prijatia nového mena Binary.

Množstvo predchádzajúcich zamestnaní

Carol Danvers začala pracovať pre vzdušné sily USA a bola vyškolená ako špiónka. O niečo neskôr sa jej podaril zásadný posun v kariére – stala sa vedúcou bezpečnosti v NASA. Tu sa stretla s Dr. Walterom Lawsonom a.k.a. Kapitánom Mar-vellom. Po ukončení pracovného pomeru v NASA napísala nahnevaný úprimný list opisujúci skúsenosti z obdobia jej pôsobenia v tejto organizácii. Publikácia listu ju priviedla k práci editorky ženského časopisu v redakcii denníka Daily Bulge Petera Parkera.

Boj s alkoholizmom

Keď Carol stratila väčšinu svojich nadprirodzených schopností, začal sa jej problém s alkoholom. Závislosť jej znemožňovala prácu v Avengers a dokonca bola aj dôvodom jej prepustenia po tom, čo do služby prišla opitá.

Symbol feminizmu

Posolstvom postavy Carol Danvers bolo reprezentovať hodnoty feminizmu, ktoré ako silná, ambiciózna a tvrdo pracujúca žena stelesňuje. Jej prvý kostým však s týmito hodnotami nebol úplne v súlade. Bol príliš odhaľujúci a podľa všetkého nepoužiteľný v bojových podmienkach, čo spôsobilo kontroverziu. Následne bol teda jej outfit upravený do podoby trikotu, ktorý zahaľoval celé telo tak, ako ho poznáme dnes.

Captain Marvel štúdia DC

Štúdio DC otvorilo superhrdinu menom Captain Marvel ešte predtým, ako to spravilo štúdio Marvel. Marvel však podnikol právne kroky, aby DC zmenilo meno tohto hrdinu na Shazam (ktorého budúci rok taktiež čaká veľkolepý príchod na plátna kín).

VSTUP DO SVETA MARVELU

 

Lucia

Make art, spread love and have fun!

www.instagram.com/ejdznerka/Decorate your life!

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupom času sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet a obrazov na stenu. V súčasnej dobe spolupracujeme s maliari, fotografmi a grafickými dizajnérmi z celej Európy. V našej ponuke nájdete nádherné obrazové reprodukcie známych umelcov, ale aj predstaviteľov súčasného umenia, ktorí ešte neboli objavení. Radi vám vytlačíme aj vlastné fotografie a na vaše želanie zarámujeme do kvalitných rámov! Bytový dizajn priamo milujeme, ale nezabúdame ani na geekov a milovníkov hudby, pre ktorých neustále rozširujeme ponuku filmových a hudobných plagátov, hrnčekov, figúrok, tričiek a iných licencovaných merchandise darčekov.


© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

 

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top