We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: ZVIERATÁ zľava 20 % ×

5 faktov o superhrdinskom živote Stana Leeho

22. 11. 2018

Pred niekoľkými dňami svet zasiahla smutná správa o smrti legendárneho Stana Leeho. Legendou bol nielen pre fanúšikov komiksov, ale aj pre všetkých, ktorí majú radi Marvel filmy.

Spolu so svojimi kolegami, Jackom Kirbym a Stevom Ditkom, dal život množstvu superhrdinov, ktorých všetci poznáme. Napríklad Spidermanovi, postavám zo série X-Men, či obľúbenému Iron Manovi. Na jeho počesť sme pre vás pripravili pár zaujímavých faktov z jeho života. 

Stan Lee (1922 – 2018)

#Spisovateľ

Stan Lee chcel byť spisovateľom už odmalička. Predtým, ako písal o superhrdinoch, písal do novín nekrológy reálnych celebrít. Táto práca však preňho začala byť príliš depresívna, a tak sa rozhodol presedlať na fantasy príbehy. Zo začiatku sa za prácu v komiksovom biznise hanbil, pretože v tej dobe boli komiksy spoločnosťou vnímané dosť podradne. Jeho ambíciou bolo napísať veľký román.

#Pseudonym

Zo začiatku mal Stan Lee za úlohu len pomocné práce – napríklad dopĺňať atrament pre autorov komiksov. Údajne však už po týždni v práci dostal možnosť napísať dvojstranový komix o Kapitánovi Amerika. Napísal ho ale pod pseudonymom Stan Lee (práve kvôli tomu, aby oddelil svoju prácu pre komixy od plánovanej dráhy seriózneho spisovateľa), ktoré sa neskôr stalo aj jeho legálnym menom. Pôvodne sa totiž volal Stanley Martin Lieber.

#Chyba tlačiarne

Podľa Stana Leeho Hulk pôvodne nebol zelený, ale sivý. Zmenu jeho farby zapríčinila práve chyba tlačiarne, ktorá mala problém s atramentom. Dnes si už asi nikto nevie predstaviť, že by táto charakteristická Hulkova črta bola iná.

#Rozbitý písací stroj

Počas jednej hádky mu manželka zničila písaci stroj, na ktorom napísal prvé príbehy Spidermana, či Fantastickej Štvorky. Na situáciu spätne ale spomínal s humorom:“To sa stalo ešte pred eBayom. Škoda, mohol som vydražiť aspoň tie rozbité časti a slušne zarobiť,“ zavtipkoval Stan Lee.

#Cameo

To, že sa Stan Lee objavoval v malých scénach v Marvelovkách asi viete, ale vedeli ste, že to bola súčasť jeho zmluvy? Musel sa ukázať vo všetkých filmoch, v ktorých boli jeho superhrdinovia – a tých bolo teda dosť! Prvýkrát sa takto mihol na plátne v roku 1989. Okrem filmov Marvelu sa ocitol v mini-role napríklad aj v seriáli Simpsonovci, a to v kreslenej podobe.

 

Vstup do sveta Marvelu

 

 

Lucia

Make art, spread love and have fun!

www.instagram.com/ejdznerka/Decorate your life!

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupom času sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet a obrazov na stenu. V súčasnej dobe spolupracujeme s maliari, fotografmi a grafickými dizajnérmi z celej Európy. V našej ponuke nájdete nádherné obrazové reprodukcie známych umelcov, ale aj predstaviteľov súčasného umenia, ktorí ešte neboli objavení. Radi vám vytlačíme aj vlastné fotografie a na vaše želanie zarámujeme do kvalitných rámov! Bytový dizajn priamo milujeme, ale nezabúdame ani na geekov a milovníkov hudby, pre ktorých neustále rozširujeme ponuku filmových a hudobných plagátov, hrnčekov, figúrok, tričiek a iných licencovaných merchandise darčekov.


© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

 

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×