We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
Akcia týždňa: FANTASY & SCI-FI zľava -40 %

5 zaujímavých faktov o Dune

24. 01. 2024

Vitaj vo svete Duny, fascinujúceho sci-fi univerza, ktoré nás čoskoro opäť zavedie do nekonečných pieskov plan0ty Arrakis. S blížiacim sa vydaním druhého dielu tohto epického dobrodružstva je čas pripomenúť si pár zaujímavostí. Vedel/a si napríklad, že k Dune vyšla stolová hra už v 70. rokoch? My z Posters.sk ti dnes prinášame 5 zaujímavých faktov o Dune, ktoré ťa navnadia na pokračovanie ktoré bude v kinách na konci februára.

1) Film je založený na rovnomennom sci-fi románe od Franka Herberta. Pôvodná kniha bola vydaná v roku 1965 a film režiséra Denisa Villeneuva je iba jej časťou.

2) Film vyžadoval obrovskú produkčnú čiastku vo výške 165 miliónov dolárov a jeho výroba trvala tri a pol roka.

3) Pre Denisa Villeneuva bolo jeho dlhodobým snom natočiť Dunu. Keď mal štrnásť rokov, prvýkrát čítal rovnomenný román, ktorý ho zaujal natoľko, že sa rozhodol vytvoriť film.

4) V roku 1979 bola uvedená na trh dosková hra Duna.

5) Oficiálna svetová premiéra Duny na Benátskom filmovom festivale vyvolala ohromujúci sedemminútový standing ovation.

Nalaď sa s nami na druhý diel!

Evka

Movie and serial fan, especially sci-fi and fantasy, who is still waiting for a letter from Hogwarts. She loves chocolate, warmth and Playstation.Posters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top