We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objavte najvýhodnejšie akcie tohto týždňa: MARVEL zľava -20 % ×

Assassin’s Creed Valhalla je nejlepšia hra

04. 12. 2020

Často počujeme, že Assassins Creed Valhalla je najlepšia hra za veľmi dlhú dobu.

Na Valhallu sme sa tešili už veľmi dlho: záujem o hru stúpal jednak vďaka marketingu spoločnosti Ubisoft, ktorá netrpezlivý gamerov na seba nenechávala zabudnúť, jednak kvôli škandálu z roku 2019, kedy Ubisoft predstavila verejnosti toľko kritizovaný Ghost Recon: Breakpoint, po ktorom spoločnosť uznala, že je na čase zmeniť stratégiu a viac sa venovať vývoju každej novej hry.
Podľa nových recenzií na internete a sociálnych sieťach, sa vývoj Valhally skutočné podaril: aj napriek tomu, že väčšina z hry cíti duch klasických Assassins Creed, Valhalla už nie je to isté, čo Assassins Creed Origins alebo Assassins Creed Odyssey – tvorivý tím sa rozhodol upraviť súčasnú verziu a pridať jej nové rysy: aj napriek tomu, že ide o miestami typickú hru Ubisoftu, v ktorej sa budete prevažne venovať postupnému odhaľovaniu mapy, kde sa sú nielen úlohy hlavnej príbehovej línie ale aj (toľko oceňované) vedľajšie úlohy, avšak je hra vďaka prepracovaným detailom napr. svojmu RPG čoraz viac porovnávaná s populárnym Skyrimom či dokonca Zaklínačom.

 

 

Valhalla začína v Nórsku v roku 873 a je zameraná na jeden z najzaujímavejších období raného európskeho stredoveku – vikingskú inváziu na Britské ostrovy. Po niekoľko storočí divoký bojovníci významne ovplyvňovali históriu budúceho Anglicka a kontinentálnej Európy. Severania sa dokonca dokázali dostať do Severnej Ameriky – a v novom vydaní Assassins Creed je táto skutočnosť tiež pomerne významná.

Z hry ide pocit, že tu nie je žiadna hlavná postava a za najviac kľúčovú v zápletke sa považuje klan. Formálne môžeme ako protagonistu vnímať Eivor (neľútostný bojovník, kvôli neutrálnemu mene na pohlaví nezáleží, preto nie je ani vopred dané a ide vybrať), s predurčenú povahou a svetonázorom, ale ona tu nie je viac ako súčasťou rodiny, ktorej jedinou snahou je pracovať v prospech klanu . Hra začína príbehom Eivor, uvedením do deja a následným útekom Eivor s nevlastným bratom do Anglicka. V priebehu hry rieši postava väčšinu času problémy dediny, preskúmava mapu, pomáha ľuďom v núdzi a útočia na iné dediny i kresťanské cirkvi, jednak kvôli kompletovanie mapy, jednak pre vylepšenie vlastnej dediny – ako už bolo uvedené, hlavným cieľom je prospech klanu.

 

 

V priebehu hry sa stretnete jednak s hernými štýlmi boja, už známymi z predchádzajúcich dielov , jednak s úplne novými vedľajšími úlohami pri preskúmavaní mapy typu chytanie mačiek, hľadanie hadích vajec, alebo záchrany postav pred útokmi krýs. Podľa vývojárov sú také drobné úlohy potrebné, aby sme sa počas hrania mohli rozptýliť a trochu ustúpiť od serióznej hlavnej línie. Vedľajšie postavy sú v hre tiež prepracované nadmerne dobre, čo necháva počas hry možnosť vyberať medzi sledovaním hlavnej línie a prechádzaním zaujímavých vedľajších úloh. Ostatne niektorí uvádzajú, že pri hraní bez náhlenia si užívajú oboje.

 

Napriek zdanlivej kompaktnosti môže byť Valhalla od Assassins Creed hrou na niekoľko stoviek hodín. Už len prechádzanie úloh hlavnej línie vám bude trvať približne 60 hodín, ak sa však rozhodnete aj pre zaujímavé vedľajšie úlohy, môže sa tento indikátor zvýšiť pomaly do nekonečna a ak niekto vyhľadáva práve takúto skúsenosť, je to pre nich pravé orechové. Svoje si nájdu ale aj tí, čo sa zaujímajú len o hlavný dej, ktorý tentoraz bude oveľa jednoduchší, pretože v hre nie je striktná väzba na úroveň alebo stupeň poškodenia a vy sa tak môžete sústrediť iba na hlavnú úlohu.

 

 

Pre tých, ktorí si hru zatiaľ nekúpil, ale plánujú stráviť príjemný koniec roka v spoločnosti Vikingov a atmosféry stredovekého Anglicka ponúkame produkty z novej kolekcie Assassins Creed Valhalla, ktoré potešia nielen fanúšikov známej série, ale aj všetkých gamerov, ktoré si vedia vybrať to najlepšie.

 

Assassin’s Creed Valhalla

Evka

Movie and serial fan, especially sci-fi and fantasy, who is still waiting for a letter from Hogwarts. She loves chocolate, warmth and Playstation.Decorate your life!

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupom času sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet a obrazov na stenu. V súčasnej dobe spolupracujeme s maliari, fotografmi a grafickými dizajnérmi z celej Európy. V našej ponuke nájdete nádherné obrazové reprodukcie známych umelcov, ale aj predstaviteľov súčasného umenia, ktorí ešte neboli objavení. Radi vám vytlačíme aj vlastné fotografie a na vaše želanie zarámujeme do kvalitných rámov! Bytový dizajn priamo milujeme, ale nezabúdame ani na geekov a milovníkov hudby, pre ktorých neustále rozširujeme ponuku filmových a hudobných plagátov, hrnčekov, figúrok, tričiek a iných licencovaných merchandise darčekov.


© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

 

Tento web používa súbory cookie. Ak budete aj naďalej využívať naše služby, predpokladáme, že s používaním súborov cookie súhlasíte. Viac informácií Súhlasím ×