We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

Assassin’s Creed Valhalla je nejlepšia hra

04. 12. 2020

Často počujeme, že Assassins Creed Valhalla je najlepšia hra za veľmi dlhú dobu.

Na Valhallu sme sa tešili už veľmi dlho: záujem o hru stúpal jednak vďaka marketingu spoločnosti Ubisoft, ktorá netrpezlivý gamerov na seba nenechávala zabudnúť, jednak kvôli škandálu z roku 2019, kedy Ubisoft predstavila verejnosti toľko kritizovaný Ghost Recon: Breakpoint, po ktorom spoločnosť uznala, že je na čase zmeniť stratégiu a viac sa venovať vývoju každej novej hry.
Podľa nových recenzií na internete a sociálnych sieťach, sa vývoj Valhally skutočné podaril: aj napriek tomu, že väčšina z hry cíti duch klasických Assassins Creed, Valhalla už nie je to isté, čo Assassins Creed Origins alebo Assassins Creed Odyssey – tvorivý tím sa rozhodol upraviť súčasnú verziu a pridať jej nové rysy: aj napriek tomu, že ide o miestami typickú hru Ubisoftu, v ktorej sa budete prevažne venovať postupnému odhaľovaniu mapy, kde sa sú nielen úlohy hlavnej príbehovej línie ale aj (toľko oceňované) vedľajšie úlohy, avšak je hra vďaka prepracovaným detailom napr. svojmu RPG čoraz viac porovnávaná s populárnym Skyrimom či dokonca Zaklínačom.

 

 

Valhalla začína v Nórsku v roku 873 a je zameraná na jeden z najzaujímavejších období raného európskeho stredoveku – vikingskú inváziu na Britské ostrovy. Po niekoľko storočí divoký bojovníci významne ovplyvňovali históriu budúceho Anglicka a kontinentálnej Európy. Severania sa dokonca dokázali dostať do Severnej Ameriky – a v novom vydaní Assassins Creed je táto skutočnosť tiež pomerne významná.

Z hry ide pocit, že tu nie je žiadna hlavná postava a za najviac kľúčovú v zápletke sa považuje klan. Formálne môžeme ako protagonistu vnímať Eivor (neľútostný bojovník, kvôli neutrálnemu mene na pohlaví nezáleží, preto nie je ani vopred dané a ide vybrať), s predurčenú povahou a svetonázorom, ale ona tu nie je viac ako súčasťou rodiny, ktorej jedinou snahou je pracovať v prospech klanu . Hra začína príbehom Eivor, uvedením do deja a následným útekom Eivor s nevlastným bratom do Anglicka. V priebehu hry rieši postava väčšinu času problémy dediny, preskúmava mapu, pomáha ľuďom v núdzi a útočia na iné dediny i kresťanské cirkvi, jednak kvôli kompletovanie mapy, jednak pre vylepšenie vlastnej dediny – ako už bolo uvedené, hlavným cieľom je prospech klanu.

 

 

V priebehu hry sa stretnete jednak s hernými štýlmi boja, už známymi z predchádzajúcich dielov , jednak s úplne novými vedľajšími úlohami pri preskúmavaní mapy typu chytanie mačiek, hľadanie hadích vajec, alebo záchrany postav pred útokmi krýs. Podľa vývojárov sú také drobné úlohy potrebné, aby sme sa počas hrania mohli rozptýliť a trochu ustúpiť od serióznej hlavnej línie. Vedľajšie postavy sú v hre tiež prepracované nadmerne dobre, čo necháva počas hry možnosť vyberať medzi sledovaním hlavnej línie a prechádzaním zaujímavých vedľajších úloh. Ostatne niektorí uvádzajú, že pri hraní bez náhlenia si užívajú oboje.

 

Napriek zdanlivej kompaktnosti môže byť Valhalla od Assassins Creed hrou na niekoľko stoviek hodín. Už len prechádzanie úloh hlavnej línie vám bude trvať približne 60 hodín, ak sa však rozhodnete aj pre zaujímavé vedľajšie úlohy, môže sa tento indikátor zvýšiť pomaly do nekonečna a ak niekto vyhľadáva práve takúto skúsenosť, je to pre nich pravé orechové. Svoje si nájdu ale aj tí, čo sa zaujímajú len o hlavný dej, ktorý tentoraz bude oveľa jednoduchší, pretože v hre nie je striktná väzba na úroveň alebo stupeň poškodenia a vy sa tak môžete sústrediť iba na hlavnú úlohu.

 

 

Pre tých, ktorí si hru zatiaľ nekúpil, ale plánujú stráviť príjemný koniec roka v spoločnosti Vikingov a atmosféry stredovekého Anglicka ponúkame produkty z novej kolekcie Assassins Creed Valhalla, ktoré potešia nielen fanúšikov známej série, ale aj všetkých gamerov, ktoré si vedia vybrať to najlepšie.

 

Assassin’s Creed ValhallaPosters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top