We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: FOTOTAPETY zľava 20 % ×

Beatles, Queen, Kiss…Odhaľte tajomstvo názvov týchto kapiel!

18. 03. 2019

Vybrať meno nie je jednoduché ani pre dieťa, ani pre domáce zvieratko. A čo ešte pre kapelu! Zatiaľčo s pomenovaním potomka vám môže pomôcť odborná literatúra, s hudobnou kapelou už je to horšie. Ako prišli John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr k svojmu názvu? A čo znamená AC/DC? Poďme sa na to spoločne pozrieť!

Plagát na stenu Beatles - Abbey Road

„Keď som mal dvanásť rokov, mal som víziu. Videl som muža na horiacom koláči, ktorý mi povedal „Ste Beatles! A tak nimi sme.“

Presne takto na večnú otázku raz v rozhovore zažartoval John Lennon. Fanúšikom, ktorí o živote Beatles už niečo vedia, možno toto tvrdenie nemusí pripadať tak nepravdepodobné, veď drogy týmto štyrom gentlemanom neboli cudzie. John však neskôr pridal ďalšiu verziu príbehu a teraz už vraj oficiálnu.

Keď Beatles začínali, boli veľkými fanúšikmi speváka Buddyho Hollyho, ktorého doprovodná kapela sa nazývala The Crickets (cvrčkovia). V tom období bolo zvykom, že kapely mali dlhé názvy. Oni však chceli byť originálni, a tak zvolili krátke „Beatles“. Angličtinárom teraz možno došlo, že chrobák sa po anglicky píše „beetle“. Boli snáď mládenci negramotní? Ale kdeže. Išlo o jazykovú hru – keď John Lennon a jeho priatelia hľadali vhodné meno pre svoju kapelu, chceli mať v názve „beat“. A tak si toho chrobáka trochu upravili a fanúšikom jedného nasadili do hlavy. Beat či nebeat, to je to, o čo tu beží!

Plagát Queen - London 1974

„Pred rokmi mi napadlo meno „Queen“… Je to len meno, ale veľmi kráľovské, očividne, a znie úžasne! Je silné, univerzálne a bezprostredné…“

Kto videl film Bohemian Rhapsody, ten vie, že sa kapela Briana Maya a Rogera Tylora najprv volala Smile a Freddie Mercury nebol jej spevákom, ale fanúšikom. S nápadom premenovať „úsmev“ na kráľovnú přišiel samozrejme on a vopred to s nikým nekonzultoval. Až na obálke prvého spoločného albumu sa skrátka všetci dozvedeli, že sa kapela volá Queen. May s Taylorom proti tomu neprotestovali – veľmi dobre vedeli, že akýkoľvek protest by tvrdo narazil na Freddieho neústupnú povahu. A prečo práve Queen? V tej dobe sa takto v Anglicku označoval homosexuál či pózer. Mercury dlho tvrdil, že na toto meno přišiel náhodou, ale je naozaj podobnosť s jeho osobnosťou čisto náhodná?

Plagát Kiss- London Airport, May 1975

„A čo tak Bozk?“

Veľa ľudí verí, že názov skupiny KISS vznikol z akronymu Knights in Satan’s service (Rytieri v službách Satana), ale nie je tomu tak. Paul Stanley, jeden zo zakladajúcich členov, si prial mať meno, ktoré by bolo nejednoznačné. Keď na začiatku roku  1973 prechádzal spolu s ďalšími členmi skupiny New Yorkom, prišlo na to, že bubeník Peter Criss spomenul svoju predchádzajúcu kapelu Lips. Stanleymu hneď napadlo, že by sa na to dalo nadviazať, a tak vznikol názov Kiss, ktorý spĺňa obe predošlé podmienky. Ide o bozk romantický alebo smrti? To už je na vás!

Plagát AC/DC - Angus Young 1979

Za všetkým hľadajte ženu

Čo znamená AC/DC? Bratia Malcolm a Angus Youngovi, zakladatelia skupiny, majú ešte sestru Margaret, ktorá veľmi rada šila. A práve jej koníček ich inšpiroval. Na jej šijacom stroji ich totiž zaujalo označenie AC/DC, ktoré je skratkou pre alternativný a priamy prúd, anglicky alternative current/ direct current. Pokiaľ nechápete, prečo im toto meno pripadalo geniálne, spomeňte si na nejaké z ich vystúpení či pieseň. Majú náboj, energiu. Jednoducho AC/DC.

Viac hudobných plagátov

Lucia

Make art, spread love and have fun!

www.instagram.com/ejdznerka/Decorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Pondelok - Piatok
7:00 - 15:00

 

 

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top