We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

BLURSBYAI: Najkrajšie ilustrácie pre každý interiér!

26. 03. 2024

Blursbyai – kto, že sa skrýva pod týmto pseudonymom? Je to španielska architektka a dizajnérka Rosana Laiz García, ktorá vytvorila vlastnú značku v roku 2013. Mnohí z vás už majú doma ilustrácie a mapy od tejto talentovanej umelkyne a mnohí stále premýšľajú o kúpe plagátu alebo obrazu. Priateľský a otvorený rozhovor vás určite presvedčí, aby ste podporili svoju obľúbenú umelkyňu. Tak ideme na to…!

Posters: Ako vznikol váš pseudonym Blursbyai a čo vyjadruje?

Blursbyai je slovná hračka – slova blur (ktoré mi pripomína rozmazanie tušom alebo akvarelom) a japonského slova ai (čo znamená láska alebo náklonnosť). Blursbyai pre mňa znamená, že s trochou láskyplnej práce a zručnosti môžete akvarelovú šmuhu premeniť na niečo krásne.

Posters: Čo však formovalo váš osobitý umelecký štýl? Prečo ste sa rozhodli ilustrovať mapy?

Spomínam si, že som maľovala už od detstva, avšak skúsenosti, ktoré som získala počas štúdia architektúry, moju tvorbu veľmi ovplyvnili. Študovala som samozrejme konštrukcie a výpočty, ale formovali ma aj dejiny a teórie umenia či kresliarske a maliarske zručnosti.

Z môjho pohľadu sa moja tvorba skladá z troch až štyroch štýlov:

  • Mapy – Tie sa priamo týkajú architektúry a urbanizmu. Vyžadujú presnosť a know-how, aby boli krásne a zároveň čitateľné. Moja prvá mapa bola silueta sveta vyplnená zlatou farbou (veľmi minimalistický kúsok) a potom ma zákazníci začali žiadať o podrobnejšie mapy, takže som začala tvoriť ďalšie a ďalšie mapy! Rozhodla som sa spojiť presnosť a krásu tým, že som ich vyfarbila akvarelovými štetcami alebo obklopila ručne maľovanými kvetmi.
  • Minimalistické umelecké diela, ako sú typografia a ilustrácie v škandinávskom štýle. V architektúre sa učí, že veci majú byť jednoduché, moderné a štýlové. Mnohokrát sa pri navrhovaní pýtam sama seba: „Čo by si o tomto návrhu myslel môj učiteľ?“.
  • Maľba – pocit slobody, ktorý mám pri maľovaní, je skrátka energiou pre moju dušu. Vždy som to tak cítila… ale počas tohto roku, po náhlom odchode môjho otca, mi maľovanie pomohlo sústrediť sa a zároveň udržať čistú myseľ. Maliarska zbierka je venovaná pamiatke môjho otca – Daniela Laiza Gordóna. Bola to pre mňa terapia, ako sa z tejto traumy spamätať. Snažila som sa odrážať svoje pocity pomocou farebných, abstraktných kvety. Používala som olejové farby, pastelky alebo akvarelové ceruzky… spôsobom, ktorý pre mňa bol inštinktívny a prirodzený… spôsobom, ktorý by mohol rozjasniť deň aj ostatným ľuďom.

Louise May Alcottová vraj povedala: „Mala som veľa starostí, tak píšem veselé príbehy.“ Rada by som sa v duchu tohto výroku preniesla aj do svojej tvorby: „Niekedy je život pochmúrny, tak maľujem farebné veselé kvety“.

  • Rada by som sa tiež zmienila o svojich fotografiách. Zaobstarávam ich len tak pre radosť, pretože sa mi často podarí odfotiť niečo krásne, čo vidím okolo seba (kvety, listy, hory …).

Posters: Rosano, aká je vaša obľúbená farba?

Zelená! Všetky odtiene zelenej mám veľmi rada, a aby som podčiarkla ich krásu, rada ich dopĺňam “niečím”, čo sa trblieta, leskne alebo odráža svetlo.

Posters: Čo vás inšpiruje?

Inšpiráciu cítim hlavne v tom, čo vidím v každodennom živote a v kráse, ktorú možno nájsť v maličkostiach. Rada si tiež prezerám webové stránky o interiérovom dizajne, súčasné aj retro časopisy a knihy o umení.

Posters: Čo sa vám vybaví, keď sa povie Posters? A ako hodnotíte vzájomnú spoluprácu?

Spolupráca s Posters je radosť! Otvorila mi dvere na európsky trh a celý proces je jednoduchý, efektívny a príjemný. Páči sa mi ich široká ponuka, do ktorej sa môže zapojiť každý začínajúci umelec. Pomáhajú umelcom a fotografom predávať ich vlastné umenie.

Navyše kvalita tlače je úžasná, ako môžete vidieť na tejto fotografii… Moje umelecké diela dodané od Posters majú čestné miesto v mojom domove.

Posters: Aký je váš životný sen?

Priala by som si prežiť zvyšok života rovnako ako teraz. Môj život mi pripadá skvelý: som šťastne zadaná, žijem na krásnom mieste, mám rodinný dom v malej dedine, veľkú rodinu a doma mám tri mačky.

Môj profesijný sen sa tiež postupne napĺňa – zakaždým, keď si niekto kúpi jedno z mojich umeleckých diel. Pomyslenie na to, že si niekto do svojho domova vybral alebo niekomu daroval vec, ktorú som ja vytvorila, napĺňa moju dušu vďačnosťou a šťastím!

Pozrite sa tvorbu od Blursbyai

…alebo sa tiež staňte jedným z našich najpredávanejších umelcov a zaregistrujte sa do nášho Art Lab!Posters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top