We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: OBRAZY NA PLÁTNE zľava 22 % ×

Čo ste nevedeli o Tarantinovi a jeho filmoch

09. 09. 2019

Niekto jeho dlhé „ukecané“ filmy miluje, iný nenávidí. Niet však pochýb, že Quentin Tarantino patrí k tým najlepším režisérom našej doby. Jeho horúca novinka Vtedy v Holywoodu práve plní kina na prasknutie a nie je sa čomu diviť. Kombinácia Tarantino – DiCaprioPitt divákovi sľubuje skutočne nezabudnuteľný zážitok. Poďte si s nami pripomenúť Tarantinove najlepšie filmy a zistite niečo zaujímavé zo života tohto neobyčajného režiséra!

 

 

REŽISÉR JE DRUHÉ NAJLEPŠIE ZAMESTNANIE NA SVETE

Keď sa spýtate filmového režiséra, ktorý kedysi pracoval vo videopožičovni na to, aké zamestnanie ho v živote najviac bavilo, trochu čakáte, že vám začne rozprávať, ako zbožňuje režírovanie vlastných filmov. Nie však Tarantino, ktorý dodnes s láskou spomína na roky, kedy pracoval ako uvádzač v kine pre dospelých, (teda vlastne s filmami pre dospelých 😊) to je vraj najlepšie zamestnanie na svete! Našťastie réžia a scenáristika Tarantina baví dostatočne, a tak sme sa tento rok dočkali už jeho 9. autorského filmu.

RAKETOVÝ ŠTART

Aj keď prvý film natočil už v roku 1987, známejším režisérom sa stal až o päť rokov neskôr vďaka snímke Reservoir Dogs (Gauneri). V podsvetí zostal aj o 2 roky neskôr s jeho asi najznámejším, a ľuďmi najobľúbenejším, filmom Pulp Fiction. V tomto filme sa prvý krát objavili dnes známi a uznávaní herci, ktorí boli v čase premiéry Pulp Fiction ešte neobjavení alebo už zabudnutí. Medzi najväčšie objavy Tarantina patrí herečka Uma Thurman, ktorá vo filme stvárnila mafiánsku manželku Miu Wallaceovou. O viac ako 10 rokov neskôr túto herečku Tarantino obsadil do hlavnej úlohy vo filmoch Kill Bill a Kill Bill 2. Do role Vinca Vegy Tarantino obsadil hviezdu Horúčky sobotňajšej noci Johna Travoltu, ktorý po natočení Pomády spadol na dno nielen filmové. Travoltovi sa vraj v Pulp Fiction moc hrať nechcelo, ale našťastie sa nechal presvedčiť. Mimochodom, túto rolu Tarantino napísal pre herca Micheala Madsena, ktorý mal vo filme hrať, ale 2 týždne pred začiatkom natáčania sa úlohy vzdal. Tento herec si neskôr zahral vo filmoch Kill Bill a Osem hrozných. Ďalej sa v Pulp Fiction objavili Bruce Willis alebo Samuel L. Jackson, ktorý patrí k Tarantinovým najobsadzovanejším hercom. Drsní pištoľníci skrátka Jacksonovi idú!

 

 

FILMOVÉ FAJNOTY

Ak ste videli prvý Tarantinov úspešný film Reservoir dogs, možno vás napadlo, že meno filmu je zvláštne (čo Pulp fiction napokon tiež). K mene tohto filmu sa viaže plno historiek, avšak iba Tarantino vie, ktorá a či nejaká, je pravdivá. Hovorí sa ale, že svojim investorom nakecal, že Reservoir dog je francúzsky gangsterský slangový termín pre krysu. To však nie je pravda. Najčastejšie sa uvádza, že sa Tarantino nechal inšpirovať filmami Au revoir les enfants a Straw dogs a tak nejako spojil ich názvy dohromady. Ako z au revoir vzniklo reservoir? Film Au revoir les enfants vraj vtedy Tarantinovi odporučila jeho vtedajšia priateľka a Tarantino prepočul a namiesto „au revoir“ počul „reservoir“. A tak nejako prišiel na názov svojho prvého filmu. Alebo to bolo úplne inak. Možno o tom raz natočí film😊.

 

OBĽÚBENÍ HERCI

Už sme spomenuli, že niektorí herci sa objavili vo viac ako jednom filme. Napríklad Tim Roth sa objavil v Reservoir dogs, Pulp fiction aj Hateful Eight (Osem hrozných). Leonarda DiCapria sme mohli zatiaľ vidieť vo filme Django Unchained (Divoký Django), z ktorého rasistických dialógov bolo hercom nevoľno, a tiež v najnovšom Vtedy v Holywoodu. Tarantino ho ale chcel obsadiť už skôr. Vedeli ste, že Leo DiCaprio mal hrať úlohu kolonela SS Hansa Landu? Túto úlohu mu však vyfúkol neskorší kolega z Djanga Christoph Waltz. Pokiaľ ale spočítate počet rolí v Tarantinových filmoch, jasným víťazom je Samuel L. Jackson. Iste si ho hneď spojíte s Pulp Fiction, Djangom či Hateful Eight, ale viete, že sa objavil aj v malej úlohe vo filme Jackie Brown a Kill Bill. A ak si myslíte, že ho Tarantino vynechal pri natáčaní Nehanebných bastardov, ste na omyle. Jacksona síce nemôžeme vo filme vidieť, ale môžeme počuť jeho charizmatický hlas 😊

 

 

VEDELI STE, ŽE …

Kultový film Pulp Fiction je poskladaný zo siedmich kapitol, ktoré na seba chronologicky nenadväzujú, ale teoreticky by ste si film mohli chronologicky poskladať. Ak by vás tento experiment zaujal, nasledujte túto infografiku.

  • Niektoré časti filmu Pulp Fiction režíroval Robert Rodriguez. Na oplátku sa Tarantino podieľal na réžii Sin City.
  • Jamie Foxx si zahral vo filme Django Unchained po boku svojho vlastného koňa.
  • Leonardo DiCaprio mal veľký morálny problém s natáčaním scény, kde musel kričať niekoľko skutočne hnusných rasistických nadávok. Nakoniec to ale zvládol, pretože sa mu dostalo pomoci od Samuela L. Jacksona. Vzal ho nabok a povedal mu „Hej, ty s..č, toto je pre nás len ďalší obyčajný utorok, ideme na to!“.
  • Vtedy v Hollywoode je Tarantinov 9. sólový autorský film. Ďalší v poradí by mal byť Kill Bill vol. 3.

 

KOLEKCIA PULP FICTION

zdroje:

mentalfloss.com , visual.ly  , triplem.com.au

Katka

Social Media and Email Specialist, known as a big fan of superhero movies, especially Avengers, Deadpool and Batman.

www.instagram.com/kat_y_manaDecorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Pondelok - Piatok
7:00 - 15:00

 

 

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top