We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: AVENGERS ENDGAME Zobraziť viac ×

Čo tvorí kvalitnú hru?

26. 06. 2017

Čo vás dokáže presvedčiť, aby ste si zahrali hru? Dnes rozoberieme rôzne aspekty hier, ktoré z nás robia pravých hráčov. Trh s hrami sa neustále rozrastá, a to znamená, že sa na verejnosť dostane viac a viac hier. Ak ste fanúšikom hier alebo plánujete vytvoriť svoju vlastnú hru, tak tento článok je práve pre vás.

Príbeh

Príbeh musí byť veľmi kvalitný, aby nás nútil hru znovu a znovu zapnúť a hrať. Hráč sa musí vcítiť do role postavy a vyvíjať sa, vnímať a predovšetkým sa naučiť premýšľať ako postava, s ktorou práve hrá. Napríklad The Last of Us má krásny príbeh o vzťahu otca s dcérou. Cítili sme stratu otca už od začiatku hry, rozumeli sme mu, a preto sme sa na konci hry rozhodli tak, ako by sa rozhodol on sám, aj keď nám bolo jasné, že to bolo nesprávne rozhodnutie pre celý tím. Žiadny spoiler… nebojte sa.

Hra

Na druhú stranu existuje mnoho hier, ktoré majú neobmedzený potenciál. Hry ako Titanfall, Battlefield, Mass Efect a mnoho ďalších nám ponúklo unikátne prostredie, v ktorom môžeme testovať naše schopnosti oproti tým Alovým a oproti ostatným hráčom. Vďaka špeciálnym zbraniam, postavám a bodovému systému sme viac súťaživí a priam nás to nutí chcieť sa stať najlepším hráčom. Pridajte dobrý príbeh a hra roka je na svete.

Postavy

Ak sa k nim môžete prirovnávať, sú zábavné a zaujímavé, tak máte dobrú postavu. Hráči sa chcú do príbehu ponoriť, ale k tomu potrebujú dobrú postavu. Hráči väčšinou strávia omnoho viac času tým, že si prispôsobujú postavu v RPG ako Skyrim, aby sa cítili ako keby boli sami priamo v hre. Dobré postavy, ako napríklad Ezio z Assassin´s Creed alebo Batman z Arkham série je zložité získať, ale akonáhle tak urobíte, všetko bude jednoduchšie.

Značka

No, klamala by som, kebyže poviem, ze som si nekúpila Star Wars hru alebo Warcraft len kvôli značke. Toto môže byť dvojsečné. Keďže ide o tak silnú značku, fanúšikovia majú priamoúmerne veľké očakávania, no predovšetkým sú do hry investované veľké peniaze, takže môžeme očakávať kvalitu. Na druhú stranu, uponáhľané deadliny a štandardizácia môžu mať pre hru katastrofálne následky. Dobrým príkladom je Assassin´s Creed Unity.

Existuje mnoho aspektov, ktoré spoločne vytvárajú dobrú hru. Je to niečo ako tvoriť umenie. Proces vytvárania hry je veľmi náročný, ale akonáhle je na svete, mnoho ľudí si ju vyskúša a má pocit akoby ju poznali a sami prežili.

Dúfame, že sa vám náš článok páčil a ak radi hráte, tak…

SA POZRITE NA NAŠE HERNÉ PLAGÁTY!

Aneta

I love inspiring others with simple, creative ideas on how to decorate and organize your home. What's the best part? You don't need a big budget!

www.instagram.com/little_hyenka/Decorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2019 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top