We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

Čo zatiaľ vieme o 2. sérii Zaklínača

21. 09. 2021

Posledný diel prvej série Zaklínača vyšiel 20. decembra 2019 a od tej doby netrpezlivo čakáme na sériu druhú. Čakanie nám trochu spríjemnil animovaný film Zaklínač: Vlčí sen, ale teraz už je pred nami len 2. séria. Takže, čo všetko o nej vlastne vieme?

Na ďalšiu sériu (rovnako tak ako na tú prvú) sa môžeme pozrieť na Netflixe, a to už 17. decembra! Prvý diel z ôsmich má názov „A grain of truth“, čiže Zrnko pravdy. O deji jednotlivých dielov toho zatiaľ veľa nevieme, ale pre fanúšikov kníh by dej mal zodpovedať tretej knihe zaklínačské série a prvý v románovom cykle Krv elfov od Andrzeja Sapkowského. Podľa traileru sa môžeme tešiť na zaklínačské tréning Ciri na Kaer Morhen, kde trénujú zaklínači zo Školy vlka. Kaer Morhen určite poteší fanúšikov hier, v seriáli bude podobný ako v hre. Za zmienku určite stojí sieň uprostred stavby, kde pri ohnisku stojí strom s medailóny padlých zaklínačov, slúžiaci ako spomienka na tých, ktorí zomreli. Na Kaer Morhen sa tiež nachádza laboratórium, v ktorej sú zaklínači stvorení, keď prechádzajú Skúškou tráv.

Vedeli ste, že sa Zaklínač natáčal po celej Európe? Prvá séria sa točila hlavne v Maďarsku, v štúdiách blízko Budapešti. Mimo to sa natáčanie konalo tiež v Španielsku, Poľsku, Slovenské i Českej republike. Natáčanie druhej série sprevádzali komplikácie kvôli pandémiu. Našťastie sa nakoniec produkcia rozbehla a natáčanie mohlo prebiehnúť.

Na koho sa samozrejme tešíme, je Henry Cavill v hlavnej úlohe Geralta z Rivie. Mimo neho uvidíme aj ďalšie obľúbené postavy z prvej série: Anyu Chalotru v úlohe Yennefer z Vengerbergu, Freyu Allanovú v úlohe Ciri a Joeyho Bateyho ako barda Jaskiera. Predstaví sa nám ale i úplne nové postavy, medzi nimi napríklad zaklínači Vesemir, Lambert, Eskel alebo Coen, s ktorými sa stretneme práve na Kaer Morhen. Oproti minulej sérii, by sa dej mal odohrávať v jednej časovej linke, čím by sa mal vyriešiť problém, ktorí mnohí mali s prvou sériou, že kríženie príbehov Geralta, Yennefer a Ciri bolo zmätené.

Hoci má seriál veľký úspech, tretia séria ešte nie je potvrdená. Aj keď majú filmári naplánovaných až sedem sérií, záleží na tom, ako bude druhá séria prijatá. A že je z čoho brať! V knižnej sérii Zaklínač sú dve poviedkové knihy, päť kníh v cykle o zaklínači, ktoré na seba nadväzujú, a prequel k tomuto cyklu. Dúfame, že nás bude seriál Zaklínač baviť aj ďalšie roky. A nemôžeme sa dočkať vydania novej série!

Prezrite si celú našu kolekciu Zaklínača

Tags: News, the witcher


Posters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top