We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: OBRAZY NA PLÁTNE zľava 20 % ×

DIY: Ako pripevniť obraz na stenu

04. 12. 2017

Najprv si poriadne premyslite, kam presne obraz umiestnite. Dôležité  je aj to, či bude obraz na danom mieste sám alebo ich vedľa seba zavesíte viac. V každom prípade, najprv celú stenu odmerajte a plánované rozvrhnutie obrazov si predkreslite na papier, prípadne si načrtnite pomocou obyčajnej ceruzky priamo na stenu. Pamätajte si, že obrazy by mali visieť vo výške očí, aby ste pri pohľade na ne nemuseli zakláňať hlavu. Ak zoženiete odborníka, ktorý vám pomôže, poproste ho, aby obraz pri stene pridržal, zatiaľ čo vy sa z väčšej vzdialenosti pozriete, ako by obraz na tomto mieste vyzeral.

Možnosti pripevnenia obrazu

Klinec a kladivo

Vešanie obrazov na stenu pomocou klincov je tým najstarším a taktiež najčastejším spôsobom. Pokiaľ vám to s kladivom ide a chcete mať istotu, že obraz bude dobre pripevnený, zvoľte túto možnosť. Ak  však chcete na stenu priprevniť veľký a ťažký obraz, malý klinček vám, bohužiaľ, stačiť nebude. V takýchto prípadoch použite radšej hmoždinku, ktorá zaručí, že klinček udrží aj ťažší obraz vážiaci niekoľko kilogramov.

Adhezívne háčiky

Pokiaľ chcete zavesiť len malé a ľahké obrázky alebo len jednoducho nechcete do steny narobiť ďalšie diery, adhezívne háčiky sú pre vás tou správnou voľbou. Prvou možnosťou sú samolepiace háčiky, s ktorých dáte dole vrchný papier a okamžite môžete začať lepiť. Ďalšou možnosťou sú háčiky, ktoré sa na stenu aplikujú po nahriatí. Výsledný efekt je však rovnaký. Záleží teda na vás, ktorú variantu si zvolíte.

Lišta a povrázok

V prípade, že má váš obrázok na zadnej strane háčiky, ponúka sa vám ďalšia možnosť ako obraz na stenu pripevniť. Stačiť vám k tomu bude lišta a pevný povrázok. Lištu z dreva alebo kovu pripevníte na stenu a obrázok potom už len zavesíte pomocou povrázku, ktorý prevlečiete cez háčky na zadnej strane obrazu.

Pripevnenie obrazu krok za krokom

1)     Označte si stred obrazu

Hneď ako máte jasno, kam chcete obraz zavesiť, vyznačte si jeho stred pomocou metra. V mieste, kde budete zatĺkať klinček si vyznačte ceruzkou viditeľnú čiaru. Nebojte sa, že by ste stenu poškodili, ceruzku neskôr jednoducho odstránite gumou.

2)     Vyberte si, čím obraz pripevníte

Teraz si vezmete klinček a kladivo, vŕtačku so skrutkou alebo adhezívny háčik a pripevnite na miesto, ktoré ste si predchvíľou vyznačili ceruzkou. Bojíte sa, že vám počas zatĺkania klincov stena popraská? Tak použite samolepiacu pásku a prilepte ju na dané miesto do kríža. Stena tak bude lepšie chránená. Ak sa rozhodnete pre skrutku, predvŕtajte si najprv menší otvor v mieste značky a až potom do nej zavŕtajte samotnú skrutku.

3)     Zaveste obraz

Poveste obraz a uistite sa, že je správne prichytený a drží na svojom mieste. Skontrolujte tiež, či visí rovno a až potom obraz pustite. Aby ste mali istotu, že je obraz skutočne v rovine, položte na horný rám obrazu vodováhu. Ak sa bublinka udrží v strede vodováhy, máte vyhraté.

PLASTIC FRAMES FOR POSTERS | EUROPOSTERS from EUROPOSTERS on Vimeo.

Teraz by ste už mali byť profíci v priprevňovaní obrazov. Tak prajeme veľa šťastia!

Obrazy na vašu stenu

 

Lucia

Make art, spread love and have fun!

www.instagram.com/ejdznerka/Decorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2019 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Pondelok - Piatok
7:00 - 15:00

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top