We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: PLECHOVÉ CEDULE zľava 20 % ×

Filmová recenzia: Aquaman – Nová komiksovka od DC, ktorá vás pobaví!

30. 12. 2018

Aquaman, najnovší počin od DC Comics, má takisto ako všetky predchádzajúce superhrdinské filmy jednoduchý a predvídateľný dej.  Na druhej strane nás však uchváti krása podvodného sveta, ktorý má svoju hĺbku, a to doslova 🙂 V našej recenzii vám priblížime charakter Aquamana a kráľovstva Atlantídy, do ktorého sa vo filme vracia. Takže sa zhlboka nadýchnite, nasaďte šnorchel a ponorte sa s nami do sveta Aquamana…blubb, blubb…

Plagát Aquaman na Posters.sk

“Zabudnutý princ sa vracia domov, poráža svojho zákerného brata, získava trón a zachraňuje, čo sa dá.” 

Dej je starý ako život sám a pretože film má veľmi jednoduchú dejovú líniu, diváka neprekvapí žiadna akcia, ktorá sa počas filmu udeje (možno na jednu výnimku…). Aquaman, ktorý je synom správcu majáka a kráľovny Atlantídy, vyrastá na suchu, avšak je tajne trénovaný, aby rozvíjal svoje superschopnosti a silu. Medzitým jeho zákerný brat obsadzuje trón Atlantídy a zahajuje vojnu vo svete nad vodnou hladinou, teda na suchu. Aquaman sa vydáva na cestu s Merou, princeznou podvodného kráľovstva, a hľadajú čarovný trojzubec prvého kráľovstva. Ten by mal zjednotiť všetkých sedem kráľovstiev, poraziť zlého brata a priniesť tak mier. Jednoduché, však?

Plagát Aquaman, Justice League od DC comics na Posters.sk

Veľa srandy

Film sám o sebe nie je braný úplne vážne na rozdiel od ostatných DC filmov. Aquaman je samý vtip, čo osviežuje trochu monotónny dej. Zatiaľ čo sa dialógy vo filme točia okolo tém hrdinstva, osudu a významných udalostí, Aquaman, zohraný hercom Jasonom Momoa aka Khal Drogo, je vždy pripravený zavtipkovať. Jeho humor rozosmial celý kinosál a film spravil zas o niečo zábavnejší, napr. scéna keď si Aquamana v bare priberú do partie motorkári.

Zarámovaný plagát na stenu Aquaman, Justice League od DC Comics na Posters.sk

Rozumná kritika spoločnosti 

Keď Atlantída a podvodný svet zahajujú vojnu na povrchu, DC comics do deja pridáva kúsok z aktuálneho diania v spoločnosti. Ryby, morské stvorenia a obyvatelia Atlantídy neprinášajú len vojnu proti povrchu, aby sa zmocnili sveta, ale taktiež sa požadujú pomsty za ničenie ich prirodzeného prostredia. Počas filmu sa niekoľkokrát stretávame s témou znečisťovania oceánov, či prehnaného rybolovu, čo tvorí jeden z argumentov pre spätný útok Atlanťanov.  V jednom momente filmu dokonca do oceánu vyhodí nákladná loď odpad, avšak obyvatelia podvodného sveta sa rozhodnú tento odpad vrátiť späť na súš. Filmom sa teda nesie veľmi dôležité posolstvo, a to podľa nás veľmi rozumným spôsobom.

Plagát Aquaman, Justice League, Jason Momoa na Posters.sk

Zhrnutie

Film nie je úplne prevratným kúskom, ale s jeho zaujímavým hlavným hrdinom a jeho humorom, s podvodnými zápasmi, ktoré vyzerali skoro ako Star Wars pod vodou, pokladá základy pre ďalšie filmy. Tvorcovia už stihli oznámiť, že môžeme očakávať pokračovanie a my zároveň dúfame, že sa dozvieme aj viac o ďalších kráľovstvách, ktoré sa pod vodou nachádzajú a taktiež o ich histórii.

Určite tento film odporúčame aj vám! 🙂 Napriek pár negatívam sme si ho užili, takže sa aj vy pohodlne usaďte, relaxujte a užite si film…len sa nenamočte!

Viac Aquamana

Viac od DC Comics

Lucia

Make art, spread love and have fun!

www.instagram.com/ejdznerka/Decorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Pondelok - Piatok
7:00 - 15:00

 

 

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top