We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: OBRAZY NA PLÁTNE zľava 22 % ×

Hra o tróny: Čo sme videli v prvých dvoch epizódach?

29. 04. 2019

Keď v roku 2011 televízia HBO vypustila do sveta prvú sériu Hry o tróny, nemala ani tušenia, aký úspech bude tento seriál mať. Celých osem rokov s napätím sledujeme osudy Starkovcov, Lannisterovcov, Daenerys Targaryen a iných postáv zo Západozemia, ktoré spája nielen záujem o Železný trón, ale tiež nebezpečie, ktoré prichádza od Bielych chodcov. Už tento týždeň uvidíme najväčšiu bitku v dejinách seriálu a možno aj seriálov vôbec. Poďte si s nami pripomenúť udalosti, ktoré jej predchádzali. Máme tu pre vás zhrnutie prvých dvoch kapitol ôsmej série!  😊

 

#Stretnutie na Zimohrade

Prvé dva diely sa nesú v duchu stretnutia starých (ne)priateľov a dôležitých rozhovorov. Zatiaľ čo kráľovná Cersei sa od Železného tróna nehne ani na krok, väčšina postáv sa stretáva na Zimohrade.   Sansa, AryaBran, Theon a Jon sú zas pohromade ako za starých dobrých čias Neda Starka, avšak tentokrát je všetko inak. Dočkali sme sa síce dojemného objatia Jona s Aryou či Sansy s Theonem, ale na rodinné putá veľa času neostáva. Sansa je teraz paňou Zimohradu a s tým prichádza veľká zodpovednosť a dlhé jednania. A tiež tak trochu súboj o hlavné slovo s Daenerys, která na Zimohrad dorazila spoločne s Jonom a svojou armádou.  Sansa je dostatočne múdra na to, aby jej tak úplne neverila.

 

#A zas tá Cersei

Kto si dobre pamätá udalosti z predchodzej série, tak si určite spomína na rozhovor Cersei a Tyriona, v kterom Cersei prisľúbila pomoc v boji proti Bielym chodcom. To, že jej armáda nakoniec k Zimohradu nikdy vyslaná nebola, a naopak bolo nadviazané spojenectvo s Euronom Greyjoom, asi nebol šok pre žiadneho diváka. Avšak jeden šok si nielen pre nás tvorci predsalen prichystali. Aj napriek protestom Leny Headey, predstaviteľky Cersei, nakoniec kráľovná vyhovie Euronovi a zdieľa s ním svoje lôžko. A to aj napriek tomu, že na svojich lodiach nepriviezol bojové slony, ktoré si vyslovene priala. Asi bude naozaj tehotná a hormóny menia jej zásadovosť…

 

#Tvárou v tvár

Namiesto veľkej armády na Zimohrad dorazí len Jaime, kedysi obávaný a stále nenávidený kráľokat, ktorý behom seriálu prešiel vskutku veľkou zmenou charakteru. Zmenil sa dokonca natoľko, že sa má stať obeťou sera Bronna, ktorého si na vraždu svojich bratov najala Cersei.  Síce sa chvíľu zdá, že oboch Lannisterov skôr popraví Daenerys (rovnako ako otca a brata Sama Tullyho), pretože Tyrion pochybil dôverou vo svoju sestru a Jaime tak trochu zabil jej otca, ale nakoniec sa žiadna lannisterská krv (zatiaľ) prelievať nebude. Pobyt na Zimohrade však pre Jaimeho úplne príjemný nie je. Stretáva sa tu totiž s Branom, ktorého kedysi dávno „pre lásku“ zhodil z veže. Aj Arya sa stretáva s mužom, ktorého se pokúsila zabiť – Sandorom Cleganom. A tiež s Gendrym, s ktorým konečne zistí, čo je to intimita. 

 

#Problémy v raji

Medzi nejdôležitejšie udalosti prvých dvoch dielov nesporne patrí to, že Jon konečne zistí svoju skutočnú identitu. Nie je totiž bastardom čestného Neda Starka a bezmennej prostitútky, ale synom Lianny Stark a Rhaegarda Targaryena, brata jeho milenky Daenerys. Toto zistenie samozrejme tak trochu komplikuje jeho vzťah s Daenerys. Nie však z milostného hľadiska, čo by ho snáď mohlo trochu viac znepokojovať, ale z hľadiska spojenectva. A jeho obavy sú na mieste, keďže Daenerys na túto správu nereaguje úplne najlepšie. Znamená to totiž, že rodné právo na Železný trón má práve Jon, a to sa Dany samozrejme nepáči. Aj keď Sanse predtým rozprávala o tom, ako je pre ňu Jon dôležitý a ako ho miluje, dala  obom dostatečne najavo, čo je pre ňu skutočne najdôležitejšie. Vyzerá to, že boj o trón bude skutočne drsný!

 

#Najlepšie hlášky

Keďže Hra o tróny za pár týždňov skončí, rozhodli sa tvorci trochu pozmeniť štýl a miesto sĺz smútku nám v týchto dvoch epizódach dopriali i nějaké tie od smiechu. Avšak dlho nám tie veselé hlášky nevydržia, pretože Nočný kráľ is coming! 

VSTUP DO KOLEKCIE HRY O TRÓNYDecorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Pondelok - Piatok
7:00 - 15:00

 

 

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top