We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: HUDBA zľava 15 % ×

INŠPIRÁCIA: Ako zariadiť interiér v Retro a Vintage štýle?

07. 10. 2019

Retro sa vracia späť do módy! Štýl 50., 60. aj 70. rokov vyjadruje nespútaného ducha mladosti, experimentovania a idealizmu, a to nielen čo sa týka retro oblečenia, ale aj v špecifickom štýle interiéru. Vintage štýl bývania oslovuje nielen milovníkov starých časov, ale je tiež obľúbený u celebrít, ktoré dodávajú svojim interiérom jedinečný a osobitý štýl. Vyberte si z kolekcie Retro a Vintage plagáty, metalové či drevené cedule alebo obrazy, s ktorými sa zaručene odlíšite od ostatných.

 

RETRO PLECHOVÉ CEDULE

Plechové cedule sa perfektne hodia do kuchýň, spální, ale tiež aj do obývacích izieb. Ste fanúšikovia kávy, zlatistého moku alebo motivačných citátov? Nech už si vyberiete akýkoľvek motív, tak v kombinácii s moderným vzhľadom budú k sebe krásne pasovať. Plechové cedule môžete tiež kombinovať s drevenými ceduľami alebo plagátmi.

 

 

AKO NA VINTAGE ŠTÝL

Dôležitú otázku, na ktorú je nutné si odpovedať, je rozdiel medzi Retro štýlom a štýlom Vintage. Retro štýl je prisudzovaný obdobiu 60. a 70. rokov minulého storočia a je typický oblými tvarmi a výraznými farbami. Na rozdiel od toho hlavným prvkom Vintage štýlu sa stávajú neutrálne odtiene, na ktorých je znateľná patina času. Vintage dizajnové prvky patria neodmysliteľne ku kvalitným dizajnom, pretože práve s prirastajúcimi rokmi dizajny tzv. zrejú a sú overené časom. Ďalším typickým znakom sú tiež na rozdiel od Retro štýlu pokojné a jemné farby, ktoré sa vzájomne v interiéry doplňajú (bronzová, tehlová, zelenkavá).

 

 

NEBOJTE SA RETRO FOTOTAPETY

Pokiaľ chcete, aby zmena vášho interiéru bola výraznejšia, nebojte sa fototapiet. Existuje hneď niekoľko variant – papierové, vliesové, samolepiace a tiež fototapety s dojmom 3D. Rozdiel je v ich kvalite, aplikácii a tiež možnosti umývať ich vlhkou handrou, pokiaľ vám ich niekto popíše alebo pokreslí. Fototapety sú hitom nie len 60. rokov ale znovu sa vracajú do módy. Sú výborným riešením, ako urobiť interiér útulnejší s osobitým charakterom.

 

DO KOLEKCIE RETRO A VINTAGE

Dušan

Former gamer and a recovering World of Warcraft/Overwatch addict, fan of dark movie characters and historical TV shows.Decorate your life!

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupom času sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet a obrazov na stenu. V súčasnej dobe spolupracujeme s maliari, fotografmi a grafickými dizajnérmi z celej Európy. V našej ponuke nájdete nádherné obrazové reprodukcie známych umelcov, ale aj predstaviteľov súčasného umenia, ktorí ešte neboli objavení. Radi vám vytlačíme aj vlastné fotografie a na vaše želanie zarámujeme do kvalitných rámov! Bytový dizajn priamo milujeme, ale nezabúdame ani na geekov a milovníkov hudby, pre ktorých neustále rozširujeme ponuku filmových a hudobných plagátov, hrnčekov, figúrok, tričiek a iných licencovaných merchandise darčekov.


© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

 

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top