We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objavte najvýhodnejšie akcie tohto týždňa: PLECHOVÉ CEDULE zľava -15 % ×

INŠPIRÁCIA: Ako zariadiť spáľňu pre lepší spánok

14. 10. 2019

Ako si správne zariadiť a vymaľovať spálňu, aby sa vám lepšie spalo? Premýšľate, prečo sa vám zle spí? Prečo sa budíte aj cez noc a ráno vstávate unavení? Vo väčšine prípadov za to môže nesprávne vymaľovanie, zlé rozostavanie nábytku v miestnosti, či zmena matraca. Ďalším podstatným bodom sú správne vybrané obrazy či plagáty, ktoré by mali naladiť relaxáciu a odpočinok.

 

Spálňa je miestnosť vášho domu, kde by ste si mali užívať odpočinok. Väčšina ľudí si myslí, že najdôležitejší je výber matraca, opak je ale pravdou. Veľký účinok na kvalitný spánok a zaspávanie majú predovšetkým farby vymaľovaného stropu a stien miestností.

Obecne sa vraví, že spálňa by mala byť vymaľovaná jemnými a tlmenými odtieňmi farieb. Najbežnejšie sa používa farba béžová, biela, svetlo zelená či fialková.

 

 

Pokiaľ si zvolíte tmavé, až agresívne farby, budú v spálni pôsobiť ako rušivé elementy. Medzi nevhodné farby do spálne patrí sýte oranžová, sýte zelená alebo tmavo červená.

ROZVRHNUTIE SPÁLNE

Rozhodne by ste mali nábytkom v spálni šetriť – tu platí pravidlo čím menej, tým lepšie. Existuje hneď niekoľko pravidiel, ktoré by ste mali pre dobrý spánok určite dodržiavať.

V spálni sa vyhýbajte zrkadlám a posteľ by ste mali vybrať z prírodných materiálov. Ukotvenie postele smerujte tak, aby ste hlavu mali pri stene, čo zaručí pocit bezpečia a istoty. Posteľ by mala mať po stranách rovnaké odsadenie pre lepšie prúdenie energie. A v neposlednej rade by nemala byť umiestnená v blízkosti veľkého okna či dverí.

 

 

VYUŽITE DOPLNKOV V SPÁLNI

V spálni máte mať pocit úplného bezpečia, takže sem v žiadnom prípade neodporúčame umiestňovať štýlové obrazy akčných hrdinov, príšer alebo lebiek. Miesto, kde načerpáte energiu, by malo ladiť s vašim najkľudnejším ja. Preto zvoľte tapetu, ktorá vás uvedie do Zen módu. Voľba je bez hraníc. Ostatne – jedná sa o vaše intímne miesto.

 

 

DO KOLEKCIE PLAGÁTY V SPÁLNI

Pokiaľ chcete vašu spálňu niečím obzvláštniť, nebojte sa fototapiet. Tie by ale tiež mali byť skôr v jemných tónoch a s jednoduchými motívmi. Či už si vyberiete s motívom prírody, kvetín, či geometrických tvarov, vždy majte na pamäti, že by fototapety mali pôsobiť jemne a decentne.

Čierna a biela sa hodí ku všetkému! Pokiaľ váš interiér už prekypuje farbami, siahnite po tejto kombinácii – čierna + biela = klasika!

 

 

DO KOLEKCIE FOTOTAPETY DO SPÁLNE

Dušan

Former gamer and a recovering World of Warcraft/Overwatch addict, fan of dark movie characters and historical TV shows.Decorate your life!

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupom času sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet a obrazov na stenu. V súčasnej dobe spolupracujeme s maliari, fotografmi a grafickými dizajnérmi z celej Európy. V našej ponuke nájdete nádherné obrazové reprodukcie známych umelcov, ale aj predstaviteľov súčasného umenia, ktorí ešte neboli objavení. Radi vám vytlačíme aj vlastné fotografie a na vaše želanie zarámujeme do kvalitných rámov! Bytový dizajn priamo milujeme, ale nezabúdame ani na geekov a milovníkov hudby, pre ktorých neustále rozširujeme ponuku filmových a hudobných plagátov, hrnčekov, figúrok, tričiek a iných licencovaných merchandise darčekov.


© 1999 – 2021 Europosters. Všetky práva vyhradené.

Tento web používa súbory cookie. Ak budete aj naďalej využívať naše služby, predpokladáme, že s používaním súborov cookie súhlasíte. Viac informácií Súhlasím ×