We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objavte najvýhodnejšie akcie tohto týždňa: UMELECKÉ FOTOGRAFIE zľava -15 % ×

INŠPIRÁCIA: Dizajnéra volať netreba! 5 tipov ako na výzdobu domova

09. 10. 2019

Otvoríte katalóg jednej nemenovanej švédskej firmy a vravíte si, že taký útulný domov chcete tiež. Lenže potom, keď príde na lámanie chleba, tak akosi neviete, kde začať. Čo sa k sebe hodí? Aké farby kombinovať? Než začnete volať bytového dizajnéra alebo vašu mamičku (pretože tá vie vždy všetko najlepšie), prečítajte si naše rady a tipy, ktoré vám pomôžu premeniť váš domov na miesto, kde sa budete cítiť dobre.

 

MENEJ JE NIEKEDY VIAC

Najskôr sa zameriame na farbu izby. Svetlé farby zvoľte v prípade, že máte menší, či tmavý byt a chcete ho opticky zväčšiť alebo presvetliť. Pokiaľ ale milujete tmavšie farby, môžete nimi vymaľovať aspoň jednu stenu. Byt sa tak zútulní. Určite ale nekombinujte viac než dve farby – jedna stena zelená, druhá žltá a ďalšia červená určite nie sú dobrý nápad!

 

 

Čo sa týka farebnosti dekorácii, volte obrazy také, ktoré sa k sebe vizuálne hodia. Čo to znamená? Pozrite sa na fotografiu vyššie. Tieto obrazy sa k sebe hodia ako tématicky, tak farebne. Na prvý pohľad sa to možno nezdá, ale keď sa pozriete pozornejšie, tak uvidíte, že obraz vpravo obsahuje takmer všetky farby ako ten vľavo. Keď sa budete riadiť týmto pravidlom, rozhodne nič neskazíte.

 

 

OBKLOPTE SA UMENÍM

Ste milovníkmi umenia a galéria je vás druhý domov? Zaobstarajte si reprodukciu vášho obľúbeného obrazu. Opäť platí, že je lepšie voliť skôr menšie množstvo obrazov a vybrať tie, ktoré majú niečo spoločné. Môže to byť autor, obdobie, z ktorého pochádza, alebo opäť farby. Ale pozor! Kombinovať Da VincihoKandinskym by bolo trochu moc, aj keď obaja umelci používali zelenú. V moderných interiéroch vyzerajú dobre napríklad autori ako Gustáv Klimt, Joan Miró alebo Salvador Dalí.

 

 

Galérie príliš neuznávate ale milujete street art? Potom bude pre vás fototapeta s reprodukciou Banksyho tá pravá voľba. Pokiaľ máte doma starožitný nábytok, povolajte na pomoc napríklad francúzskych majstrov Claudea Moneta či Augusta Renoira.

 

 

NEBOJTE SA PLAGÁTOV A FOTOGRAFIÍ

Patríte k veľkým fanúšikom hudby či filmov? Možno máte pocit, že plagáty obľúbených kapiel patria skôr do izbičky teenagera, ale opak je pravdou. Keď plagát zarámujete, stane sa z neho dokonalý dizajnový doplnok. Veľmi dobre pôsobia plagáty z umeleckých fotografií kapiel či obálok albumov. Je jedno, či ste fanúšikom Beatles, Led Zeppelin, Boba Marleyho alebo Justina Biebera – v peknom ráme bude plagát vyzerať veľmi dobre. To isté platí aj o filmoch. A pokiaľ máte pocit, že nemáte veľa motivácie, skúste nejaký motivačný plagát. V byte s čistými farbami bude vyzerať naozaj skvele. Keď plagáty vložíte aj do pasparty, povýšite ich na skutočné umelecké dielo. Tak do toho! Obklopte sa tým, čo máte radi!

 

 

SNÍVAJTE S FOTOTAPETAMI

Milujete cestovanie? Máte svoju obľúbenú metropolu? Preneste sa napríklad do Londýna vďaka kvalitnej fototapete. Opäť zvoľte farbu steny, ktorá nejakým spôsobom korešponduje s obsahom fototapety. Bielou určite nikdy nič neskazíte. Pokiaľ vás nebavia mestá, zvoľte nejaký geometrický vzor alebo vyzdobte detskú izbu vášho dievčatka obľúbenou princeznou. Keď sa budete riadiť heslom „jedna tapeta na miestnosť“, nemôžete stúpiť vedľa.

 

 

RETRO NIE JE RETRO

Do kuchyne či obývačky sa perfektne hodia plechové cedule. Ste fanúšikom kávy či hotdogov? Hovorí vám niečo pojem Route 66? Povedzte to ceduľou. Nech už si vyberiete akýkoľvek motív, v kombinácii s moderným nábytkom bude vyzerať skvele. Cedule môžete kombinovať aj s filmovými či motivačnými plagátmi.

 

 

Ako teda zariadiť svoj byt či dom? Podľa seba. Je to úplne na vás, či budete mať na stene artové fotografie alebo komiksových hrdinov. Musíte sa skrátka doma cítiť dobre. A keď neviete, ako niečo skombinovať, pamätajte na pravidlo použitia rovnakých farieb a tém. Plagát Ricka a Mortyho sa naozaj do spoločnosti Michelangela jednoducho nehodí. Stále si nie ste istý? Sledujte náš blog či Instagram a nechajte sa inšpirovať.

 

 

FOTOTAPETY

OBRAZY

Dušan

Former gamer and a recovering World of Warcraft/Overwatch addict, fan of dark movie characters and historical TV shows.Decorate your life!

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupom času sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet a obrazov na stenu. V súčasnej dobe spolupracujeme s maliari, fotografmi a grafickými dizajnérmi z celej Európy. V našej ponuke nájdete nádherné obrazové reprodukcie známych umelcov, ale aj predstaviteľov súčasného umenia, ktorí ešte neboli objavení. Radi vám vytlačíme aj vlastné fotografie a na vaše želanie zarámujeme do kvalitných rámov! Bytový dizajn priamo milujeme, ale nezabúdame ani na geekov a milovníkov hudby, pre ktorých neustále rozširujeme ponuku filmových a hudobných plagátov, hrnčekov, figúrok, tričiek a iných licencovaných merchandise darčekov.


© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

 

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top