We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: OBRAZY NA PLÁTNE zľava - 20% ×

Inšpirácia: Súčasní umelci a identita

01. 11. 2019

Všetci máme niekde v sebe túžbu vedieť, kým vlastne sme a ako nás ostatní ľudia vidia. Niekedy samých seba strácame v hluku bežiaceho sveta. No s otázkou identity či pravdy sa pohráva aj veľa súčasných umelcov a možno práve takéto umelecké diela vás dokážu nakopnúť tým správnym smerom alebo vám dodať každodennú inšpiráciu. Preto sme pre vás pripavili niekoľko tipov od naších nových súčasných umelcov.

 

 

Neale Osborne a karikatúra

Britský ilustrátor a karikaturista Neale Osborne je presne jeden z tých, čo majú talent vás inšpirovať a zároveň vám ukázať, že sa netreba brať tak vážne. Vo svojej tvorbe totiž zobrazuje vážených umelcov a známe osobnosti ako Gustava Klimta, či britskú kráľovnú Elizabeth II, no vždy so značným nadhľadom. Ale možno práve tak nalepšie vystihne identitu daného človeka…To teda presne tvrdí aj T. B. Macaulay: “Najlepšie portréty sú tie, v ktorých je jemná zmes karikatúry”.

 


Zľava do prava: skladateľ Edgard Varese, umelkyňa Frida Kahlo a básnik Edgar Allan Poe

 

Oblečenie: maska či súčasť identity?

Ďalšiou kolekciou Neala Osborna sú modelky, ktoré tak isto zobrazuje pomocou karikatúry a hravého namáčacieho pera. Móda je tiež umenie, ale neskývame niekedy pod výrazné oblečenie aj svoje strachy a zraniteľnosť? Alebo ním práve naopak vieme vyjadriť, čo sa v nás skrýva? V každom prípade, pre nadšencov módy je táto zbierka hotový poklad! 😊💃🏻

 

DO KOLEKCIE NEALA OSBORNA

 

 

Catherine Abel a WOMEN ART

Austrálska umelkyňa Catherine Abel sa s témou identity pohráva iným spôsobom. Na začiatku bola ovplyvnená hlavne kubistickými prácami Picassa, Braqueho a Dalího, no neskôr našla inšpiráciu v Andre Lhote, Tamare de Lempickej, či  dokonca v talianských renesančných autoroch. Toto vyditeľne formovalo jej tvorbu, v ktorej sa snaží elegantne využívať štylizovanú geometriu obdobia Art Deko, aby zobrazila subjekty v čo najväčšiej komplexnosti. Vo svojích maľbách sa tiež často venuje téme modernej ženskej sexuality. Ženy v jej obrazoch sú magnetické – romantické alebo provokatívne, no vždy sebavedomé a autentické. Silné ženy si vždy pomáhajú postaviť sa na nohy, poveste si tieto maľby a cíťte ich podporu a motiváciu. 💪🏼

 

DO KOLEKCIE CATHERINE ABEL

 

 

FUN FACTS!

  1. Dve maľby Catherine Abel možno dokonca vidieť na maličkú chvíľku v druhej epizóde 1. série amerického criminálneho seriálu „City on a Hill“. Ktoré? No predsa „Woman with Cello“ a „Opium Dreamer“ 👀🙃.
  2. Neale Osborne sa podobne ako aj George Adamson venuje ilustráciam pre deti a dokonca vydal už aj kopu detských knižiek plných jeho obrázkov a dôvtipu!

 

 

DO KOLEKCIE OBRAZOVÝCH REPRODUKCII

Vesna

Movies and design enthusiast who believes that despite the rules, her Patronus would be Joey Tribbiani or a giant coffee mug.Decorate your life!

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupom času sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet a obrazov na stenu. V súčasnej dobe spolupracujeme s maliari, fotografmi a grafickými dizajnérmi z celej Európy. V našej ponuke nájdete nádherné obrazové reprodukcie známych umelcov, ale aj predstaviteľov súčasného umenia, ktorí ešte neboli objavení. Radi vám vytlačíme aj vlastné fotografie a na vaše želanie zarámujeme do kvalitných rámov! Bytový dizajn priamo milujeme, ale nezabúdame ani na geekov a milovníkov hudby, pre ktorých neustále rozširujeme ponuku filmových a hudobných plagátov, hrnčekov, figúrok, tričiek a iných licencovaných merchandise darčekov.


© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

 

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top