We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: DISNEY zľava -15 % Zobraziť viac ×

Inšpirácia: Populárne videohry

16. 09. 2016

Vo svete počítačových hier existujú iba dve skupin ľudí. Prvá skupina zahrňuje tých, ktorí sú nimi doslova posadnutí. Zároveň sú medzi nami ale aj takí, ktorí pri rozhovore o videohrách iba pokyvujú hlavou a robia sa, že vedia o čom je vlastne reč. Či už ste členom ktorejkoľvek skupiny, v tomto článku sa dostanete pod kožu tým najpopulárnejším hrám: Fallout, Call of Duty a Assassin’s Creed.

blogpopulargames

Fallout

Počítačová hra Fallout sa odohráva v post-apokalyptickom alternatívnom svete v USA. Predovšetkým v prvých dieloch je svet uprostred Studenej vojny a Američania čelia jadrovej hrozbe. Prvá séria tejto videohry vznikla v roku 1997 a bola natoľko úspešná, že sme sa dočkali troch ďalších

Vedeli ste, že… mrkajúci „vault boy“ s palcom hore fungoval jako bezpečnostné cvičenie v 50. rokoch? Študenti boli naučení, aby si v prípade explózie zatvorili uši a schovali sa pod stôl. Toto spoločné bezpečnostné opatrenie sa šírilo medzi ľuďmi pomocou palca hore. Pokiaľ bola explózia vo vzdialenosti menšej ako palec, potom ste od nej boli v bezpečnej vzdialenosti.  

blogpopulargames1

Videohra zahrňuje: Hlavná séria = Fallout (1997), Fallout 2 (1998), Fallout 3 (2008), Fallout: New Vegas (2010), Fallout 4 (2015);  Spin-off games = Fallout Tactics: Brotherhood of Steel (2001), Fallout: Brotherhood of Steel (2004), Fallout Shelter (2015)

                                                         VIAC INŠPIRÁCIE

Call of duty

Táto séria 3D počítačových hier hraných z pohľadu prvej osoby vyšla v roku 2003 a do roku 2015 sa predalo viac jako 175 miliónov kópií. K dostaniu je niekoľko ďalších produktov, ktoré fungujú na bázi frančízy. Prvé tri diely sa odohrávajú za 2. svetovej vojny, ostatné v súčastnosti alebo v blízkej budúcnosti.

Vedeli ste, že… Austrálčan Okan Kaya prekonal v roku 2012 rekord v Guinessovej knihe rekordov za najdlhší maratón v hraní viedohry? U Call of Duty vydržal neuveriteľných 135 hodín a 50 minút. Až o tri roky neskôr ho prekonal Carrie Swidecki, ktorý u Just dance vydržal celých 138 hodín!

blogpopulargames2

Videohra zahrňuje: Hlavná séria = WWII series – Call of Duty (2003), Call of Duty 2 (2005), Call of Duty 3 (2006); Modern Warfare story arc (2007-2016); Black Ops story arc (2010-2015); ďalšie príbehy – Call of Duty: Ghosts (2013), Call of Duty: Advanced Warfare (2014), Call of Duty: Infinite Warfare (2016)

VIAC INŠPIRÁCIE

Assassins Creed

Táto akčná, historická a dobrodružná hra sa odohráva v 13. storočí za tretej krížovej výpravy. Dej je o dvoch znepriatelených sektách, Assasinov a Templárov, ktorí bojujú o mier, slobodu, nadvládu a poklad. Každá hra ma odlišný príbeh, ktorý je zasadený do iného časového okamihu.

Vedeli ste, že… stroj Animus, ktorý je používaný behom hry, umožňuje hrdinom čítať ich genetické informácie a dokonca ich premietnúť na vonkajší dispej? Táto funkcia je inšpirovaná Jungovou teoríou o kolektívnom nevedomí, ktorej hlavnou myšlienkou je, že si každý z nás v sebe nesie nevedomú skúsenosť.

blogpopulargames3

Videohra zahrňuje: Hlavná séria = Tretia krížová výprava – Assassin’s Creed (2007); Renesance – Assassin’s Creed II (2009), Assassin’s Creed: Brotherhood (2010), Assassin’s Creed: Revelations (2011); Koloniálna éra – Assassin’s Creed III (2012), Assassin’s Creed IV: Black Flag (2013), Assassin’s Creed Rogue (2014); French Revolution – Assassin’s Creed Unity (2012)Victorian Era – Assassin’s Creed Syndicate (2012); & další hry.

VIAC INŠPIRÁCIE

AJ NAPRIEK TOMU, ŽE TOTO SÚ TRI NAJPOPULÁRNEJŠIE HRY, NEMUSIA BYŤ NUTNE VAŠE OBĽÚBENÉ. NA POSTER NÁJDETE ĎALEKO VIAC HERNÝCH PLAGÁTOV.

Aneta

I love to share simple, doable ideas to decorate, organize and love the home you have. What´s the best - no big budget need! I also love travelling, tasty food, my cat and of course my job!Decorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2019 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top