We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

MARKETPLACE: Ako vyzerá dokonalé umelecké dielo

20. 06. 2022

Zakladáme si na vysoko kvalitnej tlači, aby boli všetci naši zákazníci spokojní. Preto sme pre vás pripravili návod, aby ste mali istotu, že nahrávate diela v dostatočnej kvalite. Nedodržanie týchto pravidiel môže mať za následok, že vaše diela nebudú schválené naším tímom kurátorov alebo budú vrátené zákazníkom, o čo je veľká škoda! Čo teda musíte urobiť, aby ste zabránili zamietnutiu vašich diel?

Pri nahrávaní sa riaďte týmito pravidlami:

 • Nahrávajte iba vysoko kvalitné obrázky vo formáte JPG.
 • Maximálna veľkosť nahraného súboru je 20 MB.
 • Veľkosť súboru by mala byť aspoň 2000 pixelov na menšej strane s rozlíšením aspoň 150 DPI.
 • Odporúčané pomery sú 2:3, 3:4 alebo 1:1. V prípade iných pomerov nemusíme byť schopní ponúknuť všetky naše možnosti tlače.

Prosím, tomuto sa vyhnite:

 • Nenahrávajte viac ako 10 súborov naraz, aby mal náš systém dostatok času na spracovanie vašich súborov – najmä pokiaľ sú vo vysokom rozlíšení.
 • Neumiestňujte text alebo obsah príliš blízko k okraju diela.
 • Nepridávajte do kompozície rámčeky.
 • Ručne nezväčšujte rozmery snímkov.
 • Nepridávajte filtre k pokusu o zvýšenie kvality obrázkov.

Pred zverejnením sa uistite, že:

 • Ste skutočným vlastníkom umeleckého diela.
 • Vaše umelecké diela neporušujú morálne, reklamné, súkromné ani iné práva (autorské práva) inej osoby alebo tretej strany.

Najčastejšie chyby pri nahrávaní umeleckých diel:

 1. Nahranie obrázkov v nedostatočnej kvalite

Pred zverejnením si musíte byť istí najvyššou kvalitou nahrávaných obrázkov. Všetky zrnité textúry a rozmazané pozadia budú detekované ako faktory nízkej kvality, ktoré nespĺňajú naše požiadavky na tlač. Majte prosím na pamäti, že môžeme odmietnuť obrázok, ktorý by mohol vyzerať zle pri tlači vo veľkom formáte.

Dodržujte prosím naše vyššie uvedené pravidlá a nahrávajte iba obrázky, ktoré majú aspoň 2000 pixelov na menšej strane – čím viac, tým samozrejme lepšie, ale neprekračujte prosím celkovú veľkosť súboru 20 MB.

2. Ručné zväčšenie rozmeru v pixeloch alebo použitie filtra na zvýšenie kvality obrázka

Akonáhle vytvoríte umelecké dielo v určitej veľkosti, nemali by ste ho ručne „rozťahovať“ len preto, aby ste splnili naše požiadavky. S týmto prípadom sa stretávame denne a určite ho rozpoznáme. 🙂

Filtre je možné použiť a vieme, že vďaka nim môže vaše dielo vyzerať zaujímavo, ale používajte ich s rozumom. Použitie filtra nemá zmysel v situácii, keď sa snažíte aby niečo „zlé“ vyzeralo dobre. Nezabudnite, že tlač by mohla efekt filtra ešte zosilniť, takže pokiaľ si nie ste istí ostrosťou svojho návrhu, nedávajte naň filter len preto, aby ste zakryli nedostatky svojho diela.

3. Text alebo dôležitý obsah je umiestnený príliš blízko okraja

Pri vytváraní návrhov nezabudnite nechať okolo dôležitých prvkov, ktoré robia vaše dielo výnimočným, dostatočný priestor. Riskujete totiž, že pri tlači na plátno môže dôjsť k orezaniu.

4. Okolo motívu je použitý farebný rámček


Použitie rámčeka v rámci vášho umeleckého diela neodporúčame. Pri tlači umeleckých diel na našom e-shope si môžu zákazníci sami zvoliť túto variantu. Majú na výber z bielej alebo čiernej pasparty.

5. Nahranie viacerých obrázkov, pri ktorých je len mierne zmenená paleta farieb alebo drobný detail

Veríme, že svoje umelecké portfólio môžete naplniť aj inak, než že použijete stále rovnaké návrhy a iba zmeníte ich farbu. Originalita vám prinesie plusové body!

Teraz viete všetko všetko podstatné o nahrávaní umeleckých diel. Nahrajte svoje portfólio hneď teraz!Nahrať diela

Tags: Art, marketplace

Vojtěch

Star Wars geek, however I'd watch any sci-fi/fantasy!

www.instagram.com/europosters_merch/Posters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top