We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

Maurits Bausenhart: Keď stretnete leva, dodržujte pravidlo “Hakuna Matata”!

07. 09. 2020

Maurits Bausenhart je mladý talentovaný fotograf, ktorého sme objavili „náhodou“. Fotografovaniu sa venuje už od svojich 16 rokov. Aj keď sa jedná o jednu z jeho najväčších vášní, nie je to zďaleka to jediné, čomu sa venuje. Tvrdí, že nie je príliš zaujímavý, ale myslím, že tento rozhovor vás utvrdí o pravom opaku. Čítajte ďalej, ak vás zaujíma, aký príbeh sa skrýva za fotografiami tohto nemeckého fotografa!

ZA VŠETKO MÔŽE MAČKA

Nedá sa  presne povedať, kedy Maurits zistil, že má fotografovanie v krvi, ale pamätá si fotografiu, za ktorú dostal veľa pochvál od rodiny a priateľov. „Je to tak trochu klišé, ja viem, ale jednalo sa o fotografiu našej mačky. Vďaka tejto snímke som sa stal oficiálnym rodinným fotografom „povedal so smiechom, keď som sa ho na prvú fotografii, vďaka ktorej si uvedomil svoju lásku ku fotografovaniu, spýtala.

Keď sa pozeráte na Mauriho fotografie, môžete si myslieť, že cieľom tohto mladého muža je stať sa profesionálnym fotografom na plný úväzok rovnako ako sú jeho vzory Benjamin Ortega či Peter Mckinnon, ale nie je tomu tak. „Práve robím stáž v jednej e-commerce firme. E-commerce je moja druhá „láska“, rovnako tak ako cestovanie. “ A o cestovaní sme sa bavili, keď sme sa zišli.

 

Tvárou v tvár divokým šelmám

 

Ktoré miesto, z tých čo si navštívil, je podľa teba najkrajšie?

Maurits: Povedal by som Čína a Afrika, ale tiež sa mi veľmi páčilo, keď som bol v New Yorku. Odtiaľ ale bohužiaľ nemám žiadne fotografie.

Poďme sa baviť o tvojom výlete do Afriky, pretože to je jedno z hlavných tém fotografií, ktoré od teba máme v našej ponuke. Aké to je byť tvárou v tvár divokým zvieratám?

Maurits: Byť tvárou v tvár zvieratám tejto veľkosti a majestátnej aury, bolo niečo neuveriteľného. Už len to, že som ich mohol vidieť, ako sa správajú v ich prirodzenom prostredí mi vzalo všetka slová. Pretože často si slony, levy a gepardy predstavujeme ako divoké a nebezpečná zvieratá, ale ak ich sami neohrozíte alebo ich nejako inak neobťažujete, sú viac v pohode než väčšina ľudí, čo poznám (smiech). Napríklad raz sa k nášmu vozidlu prišiel pozrieť lev a proste si ustlal v jeho tieni. To sa nestáva každý deň.

Však v podstate to sú to len väčšie mačky … Mal si strach, keď sa ten lev objavil takto blízko?

Maurits: Ani nie. Mali sme naozaj skvelého sprievodcu a ten nám povedal: „Hakuna Matata. Ak sa nebudete zvieratá snažiť hladiť, všetko bude v pohode. “ A toto pravidlo som dodržiaval, na leva som nesiahal a len som ho fotil. A nič sa mi nestalo.

ZÁŽITOK V ČÍNE

 

Máš nejaký zábavný zážitok zo svojich ciest, o ktorý by si sa chcel podeliť?

Maurits: V Šanghaji som zažil celkom vtipnú chvíľku, keď som stál medzi dvoma výťahmi v našom hoteli. A práve medzi tými dvoma výťahmi bol malý stojanček s pieskom. Celé dni som premýšľal, na čo to tam je. A potom posledný deň nášho pobytu si vedľa mňa postavil nejaký Číňan a zrazu do toho piesku vypľul. Najskôr ma to trochu šokovalo, pretože v Nemecku, alebo asi v celej Európe, sa toto nestáva. Ale zistil som, že v Číne je to úplne normálne. Teda aspoň v Šanghaji.

To je zaujímavé! Keď niekam cestuješ, skúšaš všetky tradičné pokrmy, ktoré tam majú? Čínska a africká kuchyňa sú celkom iné ako tá európska …

Maurits: Stopercentne! Snažím sa vyskúšať skoro úplne všetko, čo v danej krajine môžem jesť. Trebárs kuracie pazúry.

Aké to bolo?

Maurits: Hrozne dobré! Určite to niekedy skús! (Smeje sa) Ale napríklad pavúky a živí škorpióni, to je na mňa ešte stále moc … V Afrike som asi nevidel nič príliš divokého. Jedol som tam všetko možné lokálne jedlo a bolo to naozaj všetko výborné. Všetkým môžem čínske a africké jedlo len odporučiť!

Na kuracie špáradlá ja asi odvahu nemám … Kam sa ešte chystáš pozrieť, až skončí covid-19 pandémia a bude to zase bezpečné?

Maurits: No, keďže som sa do týchto destinácií mohol pozrieť len vďaka svojim rodičom, tento rok sa budem musieť trochu uskromniť. (Smeje sa). Nejakú dobu budem asi hlavne objavovať krásy vnútorného Nemecka a okolitých európskych krajín, pretože teraz už si svoje cesty musím financovať sám. Ale napríklad Paríž alebo Lisabon sú na mojom zozname!

A čo Praha?

Maurits: Áno, Praha je naozaj mesto čo rozhodne stojí za návštevu. Určite jeu mám tiež na zozname. Uvidíme, ktorá krajina ma nakoniec najviac osloví!

Máš nejaký životný sen?

Maurits: Čo sa týka môjho osobného života, proste chcem byť šťastný a ľutovať čo najmenej to ide. Pretože máme len jeden život. Znie to dosť obohrane, ale taká je realita. Takže pokúsiť sa zo života dostať maximum a tešiť sa zo svojich úspechov, to je to najlepšie, čo môžeme urobiť. Ale vlastne mám jeden taký sen – chcel by som vlastné staré Porsche! Až si nejaké zaobstarám, budem fakt hrozne šťastný!

Tak to veľa šťastia! Chcel by si ešte na záver povedať niečo motivačného pre našich čitateľov?

Maurits: Chcel by som len povedať, že neozaj verím, že neexistujú žiadne limity. Takže ak niečo chcete, choďte za svojím cieľom a urobte pre to všetko!

Rozprávanie s Maurits bol skvelý zážitok. Na prvý pohľad je to obyčajný chlapec, ale keď sa s ním chvíľu bavíte, cítite, že má tento mladý muž naozaj čo ponúknuť. Keď som sa ho spýtala, či je Canonista či Nikonista, prekvapil ma svojou trochu nečakanú odpovedí „S foťáky to je ako s autami. Každé auto jazdí, ale len nejaké tí jednoducho sadne. Ja fotím svojim Lumixom a som šťastný. “ Šťastný a v pohode, tieto prídavné mená ho rozhodne vystihujú. A nielen jeho. Pozrite sa na fotografie z jeho cesty do Afriky a uvidíte, že takto pôsobia aj zvieratá, ktoré na svojich snímkach zvečnil.

Objavte celú novú kolekciu fotografií z ciest Mauritsa Bausenharta – mladého talentovaného fotografa, ktorého vám s hrdosťou predstavujeme!

 

ÍSŤ DO KOLEKCIE MAURITSA BAUSENHARTAPosters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top