We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

Money Heist – Papierový dom

26. 03. 2020

Môže v dnešnej dobe európsky seriál, bez hollywoodskych hviezd byť celosvetovo úspešný? Papierový dom je dôkazom, že áno.

Kto by odmietol ponuku na lúpež tisícročia? Jeden duchaplný pán, hovoriaci si El Profesor, oslovil vybraných zločincov v Španielsku k najväčšej krádeži, ktorá sa kedy odohrala – Cieľom je obsadiť kráľovskou mincovňu a namiesto krádeže vytlačiť 2,4 miliardy eur, bez ohrozenia jediného života. A k tomu v mincovni s rukojemníkmi stráviť 11 dní-  oblečený v červených kombinézách, v maske Salvadora Dalího.

Šialený plán zahŕňa rukojemníkov a dokonalú spoluprácu medzi členmi tímu pomenovanými podľa svetových metropol (Tokio, Helsinky, Moskva, Berlín…). Polícia má svoje vlastné postupy, v skupine časom rastie pocit neistoty a jedenásť dní je veľmi dlhá doba na to, aby sa niečo mohlo pokaziť.

Pilotná epizóda nechodí okolo horúcej kaše a rovno nás vrhne do akcie. Žiadne zoznamovanie s postavami a príprava na akciu. Horúca španielska krv na nič nečaká a zlodejov pošle rovno do akcie. Vďaka tomu si seriál drží napätie, a hlavne vaša zvedavosť bude biť na poplach, pretože budete zaručene chcieť vidieť, ako tento šialený plán skončí. Aj keď má teda pilotná epizóda 80 minút, tak sa nebudete nudiť ani chvilku.

 Seriál ponúka veľmi zaujímavý nápad, prečo lúpež vlastne môže fungovať vzhľadom k dlhodobej izolácii a neustálej vonkajšej prítomnosti polície. Získať si na svoju stranu obyčajných ľudí a presvedčiť ich, že robia správnu vec. Nefunguje to však na všetky a aj medzi rukojemníkmi sa nájde pár pracovníkov mincovne, ktorí majú iný názor.

K zoznamovaniu hrdinov a vysvetleniu plánu dochádza až retrospektívne počas seriálu. Vždy je ale zobrazená iba časť príbehu, nedozvieme sa nič,  čo nie je potrebné. Každý kúsok ale vyvolá ďalšie otázky a vďaka tomu si zachováva dávku zvedavosti.

 

 

V čom je La casa de papel, ako sa seriál volá v originále, tak super? Jedná sa o zdravú kombináciu thrilleru a komédie, u ktorej sa budete naozaj baviť. Zaujímavé a miestami šialené postavy, premyslený príbeh a ľahké dejové zvraty vás rýchlo pohltí a nebudete vedieť prestať. Krásny vizuálny dojem a krásna španielčina k tomu. Seriál je tak populárny, že Miláne tretiu sériu v premiére sledovalo cez 5000 ľudí na námestí Piazza Affari.


Tretia séria sa stala najsledovanejším neanglickým / neamerickým programom na Netflixe a po Stranger Things a Umbrella Academy stal 3. najsledovanejším na Netflixe vôbec. Na IMDB má seriál hodnotenie 8,5, na našej čsfd dokonca 90%.
4. séria dorazí už 3. apríla 2020. Netflix okrem toho plánuje vydať aj dokument o vzniku seriálu a o tom, ako sa stal celosvetovým hitom.

 

 

Kolekcia Money HeistPosters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top