We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

Nákaza horšia ako koronavírus – Toto sú najlepšie postapokalyptické fikcie

24. 05. 2020

Smrtiaca nákaza, ktorá za sebou necháva hromady mŕtvych tiel. To je koronavírus, ktorý už niekoľko mesiacov sužuje celý svet. Nechceme túto svetovú pandémiu nijak zľahčovať, ale vďaka našim obľúbeným filmom a seriálom vieme, že vždy to môže byť horšie. Tie mŕtve telá, by totiž mohla začať hrýzť! Len si spomeňte, do akého sveta sa prebudil z niekoľkotýždňovej kómy Rick v obľúbenom seriáli Walking Dead! Smrtiace nákazy a obživlé mŕtvoly skrátka inšpirovali nejedného filmového tvorcu. Poďte sa s nami pozrieť na tie najlepšie filmy, seriály a videohry, vďaka ktorým nám súčasná situácia nepripadá tak desivá! Radšej si ale pri čítaní nasaďte rúšku, tento článok je plný smrtiacich vírusov … 😊 A vtipov. 

 

Ako vidíte tohtoročné leto vy?

Obľúbení zombíci

Stačí jedno malé uhryznutie a s vaším obyčajným životom je koniec. Buď zomriete a vaše telo sa neskôr zmení v krívajúcu a rozkladajúcu sa príšeru, alebo len „máličko“ zmutuje a svoje milované vraždíte len vo chvíli, keď vás ovládne vaše nové ja. Keď sa celý svet v priebehu pár okamihov zmení v krvilačných zombíkov, ktorým sa dokázalo ubrániť len niekoľko preživších, happy end úplne nečakáte. Do konca seriálu Walking Dead nám pravdepodobne zostávajú ešte dve sezóny, ale kto spoločne so seriálom sleduje jeho komiksovú predlohu už vie, pozor spojler – že Rick Grimes rozhodne nie je Brad Pitt. (Nielen vzhľadovo). Jeho postava vo filme Svetová vojna Z z roku 2013 – totiž nielen prežije, ale tiež bleskovo nájde riešenie, ako si so zombie nákazou poradiť. Rick také šťastie bohužiaľ nemal.

 

Čo vidíte pri pohľade do zrkadla, po toľkých týždňoch bez dlhodobého pobytu na slnku?

 

Nový začiatok

Ako vyzerá váš život, keď sa vám zombie-smrtiaca nákaza vyhne? Keď sa pozeráte (hráte) na Resident Evil a iné podobné filmy, kde je hlavnou náplňou mlátenie mutantov po hlave, napadne vás, aký zmysel má žiť len pre prežitie. Vo videohrách nás ten večný boj síce baví, ale v reálnom živote už by to asi úplne ono nebolo. Skúste chvíľku mlátiť do boxovacieho vreca a uvidíte, že takú výdrž ako hrdinovia vo filmoch nemáte! A už vôbec nie nekonečný prísun nábojov. Či je možné vyhubiť všetkých zombíkov do posledného a znovu osídliť planétu ako Adam a Eva, to je otázkou, ale príroda si vždy poradí. Veď vo Falloutu si ľudia poradili ako s ničivými nukleárnymi výbuchmi, tak aj s Vodcom a jeho armádou vírusom nakazených mutantov! Nádej skrátka umiera posledná. Alebo s vami.

 

 

Aj nukleárnej vojny a mutantov možno prežiť. A dokonca aj s chutným nealkoholickým nápojom!🙂 

 

Apokalypsa v praxi

Ak ste vždy závideli Mile Jovovich, že si mohla súboj so zombíkmi vyskúšať v Resident Evil s kaskadérmi, potom je možno čas zaobstarať si Play Station VR a kúpiť si videohru! Hrať taký Resident Evil 7 iba na obrazovke je pohoda, ale skúste to, keď na vás mutanti môžu doslova skočiť odkiaľkoľvek! (TIP: Ak chcete hráčovi s VR okuliarmi dopriať skutočne desivý zážitok, sledujte jeho hru na obrazovke a v okamihu, keď môže mať pocit, že „vzduch je čistý“, zľahka sa ho dotknite na ramene. Verte, že na tento herný zážitok len tak nezabudne! 🙂

Druhého pokračovania The Last Of Us sa dočkáme snáď už na konci mája!

 

Najlepšie videohry s post-apokalyptickou tématikou

Hier, kde si môžete prežitie v krutom svete plnom chodiacich mŕtvol  i ležiacich je plno, nie všetky sú ale rovnako kvalitné. Keď v roku 2013 vyšla hra The Last of Us, bola to doslova revolúcia – silný príbeh, v tej dobe výborná grafika, excelentné hlasové herectvo Troya Bakera (Joel) vďaka ktorému pri hraní zažívate skutočné emócie. (Komu z vás nekvapla slza, keď Joel drží svoju mŕtvu dcérku a pomaly mu dochádza, že je skutočne preč?) Práve tento rok (snáď na konci mája) sa konečne dočkáme pokračovania tejto úspešnej videohry. Ak túžite si niečo zahrať teraz a máte radi zombíkov, potom vám odporúčame nasledujúce hry: State of Decay 2, Dayz, The Walking Dead, Dying light, Dead Island: Riptide alebo Resident Evil 7 Biohazard. Ak vás baví Surviving games všeobecne, potom sa pustite do Falloutu 4, I Am Alive či Horizon: Zero Dawn. Hier, ktoré stoja pár stoviek hodín, je na výber skutočne mnoho. Ak ste sa počas domácej karantény zháňali po nejakých videohrách, iste ste si všimli, že práve tieto hry patria k top najhranejším hrám v súčasnej dobe. Zdá sa, že naozaj všetci si potrebujeme „zažiť“ ešte horšie scenáre, než je v súčasnej dobe naše realita.

 

ÍSŤ DO KOLEKCIE HORROROVÉ HRY

 

 

Humor- jediná obrana proti koronavírusu

Kým na zombie-virus hocikedy platí len guľka do mozgu, na koronavírus bude stačiť očkovanie. Vývoj vakcíny je ale (napriek tomu, čo sme videli vo World War Z) dosť dlhý proces, preto sa musíme zmieriť s tým, že ešte nejaký čas budeme musieť všetci dodržiavať prísne hygienické nariadenia. Medzitým ale môžeme zlepšovať našu imunitu tým, že budeme v psychickej pohode. Keďže smiech lieči, pripravili sme si pre vás naše najlepšie koláže, ktoré sme v tejto dobe vytvárali pre vaše pobavenie. Ak sa vám zapáči, sledujte náš instagram a bavte sa s nami každý deň!

 

Môže Hulk chytiť koronavírus?
RÚŠKA FOREVER!
Antikoronavirová maska, model 1998.Posters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top