We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?

Nová Marvelovka je tu! Recenzia Čierny Panter

29. 03. 2018

Občas sa filmu podarí zmeniť pohľad na celú kinematografickú scénu. Niekedy sa film stane pohromou a hanbou celého umeleckého priemyslu a občas naopak vyvolá tie najpozitívnejšie reakcie. Asi ste už všetci počuli o filmu Čierny Panter. Bola to jedna z najviac očakávaných premiér posledných týždňov. Nechceme predbiehať, ale už teraz môžeme povedať, že negatívnej kritiky sa v tomto článku nedočkáte!

Príbeh

Hlavným hrdinom je, takisto ako už v minulých filmoch z produkcie Marvel, T’Challa, ktorý sa vracia späť domov po udalostiach známych z filmu Kapitán Amerika – Občianska vojna. Čierny Panter je pripravený na návrat do svojej rodnej zeme. Avšak jeho vlastní ľudia sa ho pokúsia z trónu zosadiť. V dvojroli Čierneho Pantera a kráľa Wakandy tak vracia údery a čelí všemožným nástraham v prostredí africkej kultúry. Na príbehu sa nám veľmi páčila jeho dynamickosť a nevšednosť.

Postavy

Ak sa niečo podarilo, tak je to rozhodne herecké obsadenie! Chadwick Boseman sa opäť ujal role T’Challa a je vidieť, že táto rola mu naozaj sedí. Ešte lepšie si potom viedol Michael B. Jordan, podľa nás ten najlepší zloduch v histórii Marvel filmov. Klobúk dole pred Erikom Killmongerom. Rozdieľnosť medzi dobrom a zlom je v tomto filme naozaj markantná.

Vizuálne efekty

Ak už sa rozhodnete pre 2D alebo 3D premietanie, môžete sa tešiť na super prepracované vizuálne efekty. Africká krajina sa vám zrodí pred očami a budete mať pocit, že je skutočne na dosah ruky. Kombinácia prírody a futuristickej technológie krásne podtrháva rozdielnosť a rozpoltenosť u hlavných hrdinov. Bojové scény sú tiež veľmi realistické a autentické.

Ďalším milým, už čiastočne zmieneným prekvapením, bolo zapojenie africkej kultúry. Z politických dôvodov muselo byť v jeden moment meno filmu pozmenené z Čierny Panter na Čierny leopard. Film zapája nielen africké dedičstvo, ale aj povinnosti, ktoré s menom Čierny Panter prichádzajú. Celkové prepojenie hodnotíme veľmi kladne. Nebudeme prekvapení, ak sa tento film zapíše do histórie Marvel, ako jeden z najúspešnějších.

VIAC PRODUKTOV ČIERNY PANTER

Lucia

Make art, spread love and have fun!

www.instagram.com/ejdznerka/Decorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2019 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×
Top