We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

Poďme navštíviť Batmana v Gotham City!

07. 02. 2022

Kto by nepoznal Batmana, tajomného ochrancu Gotham City. Komiks, filmy, hry, dokonca aj LEGO, tam všade sa môžeš s naším netopierím hrdinom stretnúť. A vedel si, že Batman je tretí najbohatšií superhrdina? Na prvom mieste je Black Panther a na druhom Iron Man. A ak sa ti páči životný štýl tohto hrdinu, nezúfaj! Žiť ako Batam stojí iba 682 450 750 dolárov.

Batman sa v komikse objavil prvýkrát v roku 1939 a hneď sa stal obľúbeným prírastkom do DC Comics. V roku 1940 sa k Batmanovi pridáva jeho spoľahlivý parťák Robin. A odvtedy plní komiksy s naším hrdinom obchody po celom svete. Prvý batmanovský film vyšiel v roku 1966 a prvého Batmana stvárnil Adam West. A hneď prvý diel má náš hrdina čo robiť! Sily proti nemu spája štvorica legendárnych záporákov – Catwoman, Tučniak, Joker a Hádankár. Cesar Romero, predstaviteľ Jokera, si pre svoju rolu odmietol oholiť svoje fúzy, tak sa ho maskéri aspoň snažili zakryť make-upom. Asi si dokážeš predstaviť, ako to dopadlo, aj keď k chaotickej povahe Jokera sa to vlastne hodí.

V dnešnej dobe sociálnych médií sa fanúšikovia môžu ozvať, kedykoľvek sa im niečo nepáči. Takáto možnosť ale nebola v roku 1988. Ako to teda autori komiksov vymysleli? V štvordielnej sérii komiksov Death in the Family dali čitateľom možnosť rozhodnúť o tom, ako sa bude príbeh ďalej uberať. A nejde len o hocijaké rozhodnutie, čitatelia mohli rozhodnúť o živote Robina. Na telefónne číslo, kde prebiehalo rozhodnutie, zavolalo vyše 10 000 ľudí a o konci Robinovho života rozhodlo iba 72 hlasov. DC čelilo negatívnym ohlasom, že sa rozhodli zabiť jednu z hlavných postáv. Príbeh však zostáva obľúbený a v roku 2020 vyšiel krátky interaktívny film s názvom Batman: Death in the Family. Ako diváka ťa tu čaká 7 rôznych koncov.

V priebehu rokov postavu Batmana stvárnilo 10 hercov. Najznámejší sú Michael Keaton, Ben Affleck, George Clooney alebo Christian Bale. Tento rok sa k nim pridáva Robert Pattinson, známy zo svojich rolí vo filmoch Stmievanie, Harry Potter a Ohnivý pohár alebo Tenet. Pattinson sa na svoje pôsobenie v DC pripravuje už roky, premiéra filmu sa kvôli pandémii niekoľkokrát odložila. A čo vlastne robí, aby sa na Batmana pripravil? V prvom rade sa sústredil na fyzický tréning, aby vypracoval svoje telo hodné superhrdinu, začal robiť jiu jitsu. Aby sa do postavy mohol poriadne vžiť, začítal sa do komiksov, klasických aj moderných. Do rolí Batmanových protivníkov boli obsadení Colin Farrell, Paul Dano a do role Catwoman Zoë Kravitz.

Avšak nikto zo spomínaných hercov nemôže povedať, že by Batmana hral najviackrát. Tento titul patrí Kevinovi Conroyovi, ktorý prepožičal svoj hlas postave viac ako tridsaťkrát, a to v animovaných seriáloch, filmoch a videohrách. Tiež len jeden herec môže povedať, že je zároveň Batman aj Superman. Ben Affleck stvárnil obe tieto postavy, tak by si mohol strihnúť dvojúlohu vo filme Batman vs. Superman. Transformáciou si prejde Batman v roku 1996, keď sa uskutočnilo spojenie DC comics a MARVEL. V tomto komikse sa do jednej postavy spájajú Batman a Wolverine. Nová postava sa volá Dark Claw a nehrdinským menom Logan Wayne.

Nový Batman prichádza do kín už 3. marca 2022. My sa veľmi tešíme a čo ty?

 

Naše Batman kolekciePosters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top