We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

Poradíme vám: Ako sa cítiť dobre pri práci z domova!

31. 03. 2020

Posledné výskumy hovoria, že ľudia, ktorí pracujú z domu v priemere pracujú lepšie a až o tri hodiny dlhšie, než by museli. Možno je to tým, že sa na prácu tak sústredí, že zabudnú na čas, alebo je nerozptyľujú kávičky a cigárko s kolegami. Ale možno je to aj tým, že sa doma jednoducho cítia dobre, a to je inšpiruje k lepším výkonom! Pokiaľ ale máte s home office problémami, možno by vám pomohlo, keby ste trochu poupravili svoje prostredie a návyky. Prinášame vám tipy a triky, ako to urobiť! Váš šéf vás iste odmení nielen úsmevom! 😊

 

 

Začať by ste mali pri sebe

Práca z domu znie teoreticky skvelo – môžete vstať, kedy sa vám zachce, nemusíte si umývať vlasy každý deň a celkovo nemusíte riešiť, ako u práce vyzeráte. Navyše si môžete počas práce zacvičiť či na chvíľu zrelaxovať u obľúbeného seriálu. Lenže v skutočnosti vás tento uvoľnený režim môže dosť ubíjať. Ak chcete, aby vaša práca z domu bola efektívna a cítili ste sa u nej dobre, dodržujte tento postup:

  • Vstávajte vždy v rovnaký čas (nevadí, keď si oproti normálu máličko přispíte, však ušetríte čas, ktorý by ste normálne strávili na ceste!)
  • Pekne sa oblečte, učesajte a prípadne i naneste mejkap, ak ste žena a necítite sa bez neho dobre. Netreba sa súkať do tesného kostýmu, ale tepláky a vyťahané tričko vašej psychike moc nepomôžu. Schovajte je pekne na víkend! Keď sa na prácu trochu vyfešákujete, budete sa hneď cítiť lepšie a nebudete v šoku, keď vás šéf či kolegovia prekvapia videohovorom 😊
  • Než začnete pracovať, relaxujte – pohrajte sa s domácim miláčikom či potomkom, zavtipkujte s partnerom, zacvičte si jogu či dajte pohodové raňajky. Normálne taky nepracujete hneď po tom, čo vstanete z postele! Váš mozog potrebuje chvíľku relaxu na rozjazd.
  • Určite si pohodlné pracovné miesto – nie každý má to šťastie, že má svoju vlastnú pracovňu, ale na pohodový home office vám bude stačiť len malý kútik pre seba. Ak nemáte ani poriadny pracovný stôl, budete si musieť vystačiť s jedálenským, aj keď nie je úplne ideálny. Rozhodne vám ale neodporúčame zostať celý deň v posteli či na gauči!
  • Stanovte si pevnú pracovnú dobu – jedným z dôvodov, prečo ľudia doma pracujú viac je ten, že si nedávajú jednoznačné pravidlá. Keď jednoducho ráno vstanete a zasadnete k počítaču, môže sa zdať, že sa z pracovného tranzu preberiete až večer, hladní, pobledlý a rozlámaní z celodenného sedenia. A to nie je zdravé!
  • Robte si prestávky – V čase pandémie koronavírusu nemá každý možnosť ísť von na prechádzku, ale ak máte aspoň terasu alebo balkón, zájdite sa nadýchať čerstvého vzduchu cca každé dve hodiny. Ak vychádzka von nie je možná, otvorte si okno a natiahnite sa. Ak máte obavy, že potom stratíte pojem o čase, nastavte si na vašom počítači počítadlo. Takto si môžete namerať presných 8 hodín práce a ani o minútu viac 😊
  • Zakážte si správy – V čase, keď nás médiá informujú o vývoji udalostí každých 5 minút, je niekedy ťažké sústrediť sa na niečo iné. Pre vaše psychické zdravie a pracovný výkon, ale bude oveľa lepšie, keď sa na správy pozriete maximálne raz denne. To, že budete vedieť v reálnom čase, koľko ľudí má pozitívny test na koronavírus, tak vám to k ničomu nepomôže. Práve naopak!

 

 

Ako si doma vytvoriť príjemné prostredie pre prácu

Bohužiaľ nie každý má veľký byt či dom, aby mohol pracovať vo svojej pracovni. Ak máte deti, skúste im vysvetliť, aké dôležité je, aby vás nechali pár hodín v pokoji a prideľte im nejaké úlohy – určite majú nejakú prácu zo školy! Ak sú staršie, môžu vám pomôcť pripraviť obed, upratať, skrátka zaistiť chod domácnosti. Na pár hodín ich to zabaví, a ešte sa naučia k zodpovednosti! Ak žijete sami, určite pravidelne udržujte doma poriadok. Čisté životné prostredie je inšpiratívne a navyše zdravé. Keď už budete upratovať, nezabudnite si vyčistiť aj počítačovú klávesnicu a display u mobilu. Viete koľko baktérií a vírusov sa na nich za deň nazbiera? Tu sú jednoduché tipy, ako mať doma príjemné prostredie:

  • Udržujte váš pracovný stôl čistý. Nie je noc horšie, ako keď sa vám všade váľajú papiere, hrnčeky od vypitej kávy, obaly od čokolády a pod! Každý deň začnite tým, že stôl utrite a pripravíte si karafu s vodou a pohárik. Nebudete tak potom flákať každých 5 minút do kuchyne, pretože máte smäd. (Dodržiavať pitný režim je ale veľmi dôležité!)
  • Zapnite si príjemnú hudbu – Ak nepatríte medzi veľkých milovníkov absolútneho ticha, spríjemnite si pracovnú dobu počúvaním hudby, ktorú máte radi. Odporúčame ale niečo pokojnejšieho, metal by vás možno až príliš rozparádil 😊
  • Vyzdobte si steny – Ak máte vo vašom pracovnom kútiku stále prázdne steny, alebo sa vám výzdoba už nepáči, je práve správny čas to zmeniť. Výborne vás inšpirujú motivačné plagáty s vtipnými textami či citáty slávnych osobností. Ak preferujete skôr výtvarné umenie, k práci vás prinúti možno tajomný úsmev Mony Lisy, aleboabstraktné umenie Vasilija Kandinského. Pre inšpiráciu navštívte našu kolekciu obrazov do pracovne.

 

 

Aké obrazy sa hodia do pracovne?

Pri výzdobe bytu sa vždy riaďte tým, čo sa vám páči. Možno len potrebujete máličko pomôct s tým, čo a ako kombinovať, ale rozhodne si domov nedávajte niečo len preto, že to väčšina ľudí doma má. Pokiaľ ale nejakú tú inšpiráciu a radu naozaj uvítate, snažte si vybrať dekorácie také, ktoré vás budú skôr upokojovať. Hodia sa tak napríklad obrázky mora, pláže, lesy či hory – príroda na vás totiž určite bude mať pozitívny vplyv! Veľkým hitom moderných domácností sú tiež grafiky od umeleckého dua Finlay & Noa, ktoré sú jednoduché a vysoko dizajnové. Niektoré aj veľmi motivačné! Ďalej vám môžeme odporučiť ilustrátorky Lenu Ker a Martinovi Pavlovou či fotografie od francúzskeho fotografa Philippa Hugonnarda. Jeho cestovateľské kolekcia vás iste veľmi inšpiruje (minimálne budete vedieť, kam sa  vydať na dovolenku, keď to všetkoskončí😊) A ak máte doma príliš prázdne biele steny a uvítali by ste trochu žiarivých farieb, zavítajte do kolekcie súčasného maliara Petera Grahama.

Prajeme vám veľa pracovných úspechov v domácom prostredí a dúfame, že sa vám bude vaša nová pracovná rutina páčiť! Verte nám, že sa vám potom už ani nebude chcieť vrátiť do kancelárie! 😊

 

NAVŠTÍVIŤ KOLEKCIU OBRAZOV HOME OFFICEPosters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top