We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

Retro: Čo bolo včera moderné je aj dnes!

06. 04. 2020

Zaspomínajte si s nami na staré časy! Štýl, ktorý mal každý doma v 50. – 70. rokoch sa opäť vracia s menšími obmenami do módy. Ak túžite po retro štýle, nemusíte hneď vykrádať byt vašej babičky. Stačia vhodné farby, materiály a dekorácie a budete mať byt ako z vášho obľúbeného filmu. A my vám teraz povieme, ako na to!

 

 

Kozmický vzhľad

V šesťdesiatych rokoch ľudstvo prvýkrát dosiahlo na povrch Mesiaca, nie je teda divu, že v tej dobe vzniklo veľa sci-fi filmov a kozmický vzhľad doplnkov bol veľmi v kurze. To, čo my dnes považujeme za retro bola však pre naše babičky budúcnosť! V interiéri boli obľúbené plasty, vinyl, chróm a umakart. Ako prvé si teda kúpte plastové stoličky žiarivých farieb do jedálne! Okrem metalického vzhľadu sú pre retro typické hlavne farby. Po hrôzach vojny sa ľudia skrátka potrebovali rozveseliť! Medzi najtypickejšie farby patrí oranžová, žltá, červená, trávovo zelená, fialová. Farby sa však musí dobre skombinovať. Ak chcete svoj interiér oživiť retro farbami, medzi vhodné kombinácie patrí hlavne oranžová, modrá a olivovo zelená, svetlo a tmavo šedá s horčicovo žltou či citrónovo žltá, jahodovo červená, trávová zelená a čiernosivá. Veľmi obľúbené boli tapety s geometrickými vzormi. Pre inšpiráciu pozrite do našej Retro kolekcie!

 

 

Čo zavesiť na stenu?

Asi najväčšími symboly retra sú herečky Marilyn Monroe a Audrey Hepburn spoločne s Elvisom a Jamesom Deanom. Tieto osobnosti sú v interiéroch obľúbené dodnes a budú sa hodiť aj k vám! Okrem známych osobností si ľudia vešali na stene tiež plagáty obľúbených filmov a kapiel ako boli napríklad Beatles či Beach boys. V neposlednom rade boli obľúbené dobové autá, reklamné slogany a módne pin-up girls. Konzum totiž vládol svetom a umenia sa využívalo hlavne pre reklamu. Ak máte radi žiarivé farby, odporúčame vám zavítať aj do našej kolekcie Popartová senzácia! Nájdete tam obrazy a fototapety inšpirované Andy Warholom či Royom Liechtenstein.

 

 

 

Retro doplňky

Ak – chcete byť skutočne verní štýlu, kúpte si plechové cedule s veselými sloganmi či dopravnými prostriedkami. Dnes sú obľúbené hlavne v baroch a kaviarňach, ale verte, že budú vyzerať výborne aj u vás doma! Nie je nič lepšie ako sa zasmiať zakaždým, keď vojdete do miestnosti! Smiech totiž lieči. Medzi dôležité funkčné doplňky hlavne do kuchyne patria plechové dózy s retro motívmi, budíky, hodiny či prenosné rádio. Výborne sa vám taky bude hodiť farebný hriankovač, mixér či váhy! Retro je farebné, hravé a plné spomienok. Možno preto je stále tak obľúbené!

 

 

Načerpať INŠPIRÁCIU V KOLEKCII RETROPosters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top