We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objavte najvýhodnejšie akcie tohto týždňa: MARVEL zľava -20 % ×

Retro: Čo bolo včera moderné je aj dnes!

06. 04. 2020

Zaspomínajte si s nami na staré časy! Štýl, ktorý mal každý doma v 50. – 70. rokoch sa opäť vracia s menšími obmenami do módy. Ak túžite po retro štýle, nemusíte hneď vykrádať byt vašej babičky. Stačia vhodné farby, materiály a dekorácie a budete mať byt ako z vášho obľúbeného filmu. A my vám teraz povieme, ako na to!

 

 

Kozmický vzhľad

V šesťdesiatych rokoch ľudstvo prvýkrát dosiahlo na povrch Mesiaca, nie je teda divu, že v tej dobe vzniklo veľa sci-fi filmov a kozmický vzhľad doplnkov bol veľmi v kurze. To, čo my dnes považujeme za retro bola však pre naše babičky budúcnosť! V interiéri boli obľúbené plasty, vinyl, chróm a umakart. Ako prvé si teda kúpte plastové stoličky žiarivých farieb do jedálne! Okrem metalického vzhľadu sú pre retro typické hlavne farby. Po hrôzach vojny sa ľudia skrátka potrebovali rozveseliť! Medzi najtypickejšie farby patrí oranžová, žltá, červená, trávovo zelená, fialová. Farby sa však musí dobre skombinovať. Ak chcete svoj interiér oživiť retro farbami, medzi vhodné kombinácie patrí hlavne oranžová, modrá a olivovo zelená, svetlo a tmavo šedá s horčicovo žltou či citrónovo žltá, jahodovo červená, trávová zelená a čiernosivá. Veľmi obľúbené boli tapety s geometrickými vzormi. Pre inšpiráciu pozrite do našej Retro kolekcie!

 

 

Čo zavesiť na stenu?

Asi najväčšími symboly retra sú herečky Marilyn Monroe a Audrey Hepburn spoločne s Elvisom a Jamesom Deanom. Tieto osobnosti sú v interiéroch obľúbené dodnes a budú sa hodiť aj k vám! Okrem známych osobností si ľudia vešali na stene tiež plagáty obľúbených filmov a kapiel ako boli napríklad Beatles či Beach boys. V neposlednom rade boli obľúbené dobové autá, reklamné slogany a módne pin-up girls. Konzum totiž vládol svetom a umenia sa využívalo hlavne pre reklamu. Ak máte radi žiarivé farby, odporúčame vám zavítať aj do našej kolekcie Popartová senzácia! Nájdete tam obrazy a fototapety inšpirované Andy Warholom či Royom Liechtenstein.

 

 

 

Retro doplňky

Ak – chcete byť skutočne verní štýlu, kúpte si plechové cedule s veselými sloganmi či dopravnými prostriedkami. Dnes sú obľúbené hlavne v baroch a kaviarňach, ale verte, že budú vyzerať výborne aj u vás doma! Nie je nič lepšie ako sa zasmiať zakaždým, keď vojdete do miestnosti! Smiech totiž lieči. Medzi dôležité funkčné doplňky hlavne do kuchyne patria plechové dózy s retro motívmi, budíky, hodiny či prenosné rádio. Výborne sa vám taky bude hodiť farebný hriankovač, mixér či váhy! Retro je farebné, hravé a plné spomienok. Možno preto je stále tak obľúbené!

 

 

Načerpať INŠPIRÁCIU V KOLEKCII RETRO

Evka

Movie and serial fan, especially sci-fi and fantasy, who is still waiting for a letter from Hogwarts. She loves chocolate, warmth and Playstation.Decorate your life!

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupom času sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet a obrazov na stenu. V súčasnej dobe spolupracujeme s maliari, fotografmi a grafickými dizajnérmi z celej Európy. V našej ponuke nájdete nádherné obrazové reprodukcie známych umelcov, ale aj predstaviteľov súčasného umenia, ktorí ešte neboli objavení. Radi vám vytlačíme aj vlastné fotografie a na vaše želanie zarámujeme do kvalitných rámov! Bytový dizajn priamo milujeme, ale nezabúdame ani na geekov a milovníkov hudby, pre ktorých neustále rozširujeme ponuku filmových a hudobných plagátov, hrnčekov, figúrok, tričiek a iných licencovaných merchandise darčekov.


© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

 

Tento web používa súbory cookie. Ak budete aj naďalej využívať naše služby, predpokladáme, že s používaním súborov cookie súhlasíte. Viac informácií Súhlasím ×
Top