We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
Objavte najvýhodnejšie akcie tohto týždňa: KOMIKSY zľava -40 % ×

Rok 2020 patrí superhrdinkám. Harley Quinn, Black Widow a Wonder Woman smerujú do kín!

13. 01. 2020

Doby, kedy boli ženy vnímané iba ako krásne doplňujúce postavy, či zvodné zločinky v komplikovanom príbehu muža, ktorý zachraňuje svet pred príšerami skutočnými aj metaforickými, už sú dávno preč. Dosť bolo bezmocných princezien čakajúcich na záchranu, či inteligentných, silných, ale napriek tomu nie až tak dôležitých členiek superhrdinských tímov! Po Captain Marvel mieri do kín žien hneď niekoľko. A bude to jazda! Už vo februári nás čaká film Bird of Prey v čele s emancipovanou Harley Quinn, v apríli Black Widow a v júny ženský kruh uzavrie pokračovanie Wonder Woman. Pripravili sme si pre vás zaujímavé informácie o týchto ikonických ženách od DCMarvelu.

 

Nočný vták Harley Quinn

Psychiatrička Harleen Frances Quinzel je známa ako kriminálny supermozog a strelená priateľka Jokera. Fanúšikovia si ju obľúbili vo filme Suicide Squad, kde je súčasťou superzločineckej skupiny, ktorá bojuje na strane dobra proti väčším grázlom, ako sú oni sami. Vďaka hereckému výkonu Margot Robbie sa ale táto postava tešila tak veľkému záujmu fanúšikov, že v DC začali uvažovať nad samostatným filmom (ako mal minulý rok Joker). K tomu ale nakoniec nedošlo, pretože si sama herečka priala, aby bola jej postava súčasťou niečoho väčšieho. Vznikol teda nápad pridať Harley k dievčenskej skupine Birds of Prey, ktorá patrí k obľúbeným, avšak nie tak známym „supertímom“ z DC univerza. Celý názov filmu znie Birds of Prey: Podivuhodná premena Harley Quinn, a sľubuje fantastický, farebný zážitok.

 

 

Zaujímavosti o filme Birds of Prey:

 1. Film Birds of Prey mal mať pôvodne premiéru na sviatok sv. Valentína. Termín sa ale posunul o týždeň dopredu, aby sa nebil s premiérou filmu Bond 25. Ten ale nakoniec jeho tvorcovia tiež presunuli. 😊
 2. Film patrí do skupiny R filmového ratingu, to znamená, že sa môžeme tešiť na veľkú dávku násilia. S nápadom, aby tento film bol drsnejší než Suicide Squad a nebol tak považovaný za „dievčenskú srandu“, prišla samotná Margot Robbie.
 3. Medzi členky Birds of prey patria Black Canary, Huntress a detektívka Renee Montoya. Spoja svoje sily proti Romanovi Sionisovi a. k. a. Black Mask a Victorovi Zsaszovi.
 4. Harley Quinn má vo filme netradičného domáceho maznáčika. Jedná sa o hyenu. 😊
 5. Režisérka Cathy Yan je prvou ázijskou režisérkou, ktorá režírovala superhrdinský film.

 

 

Black Widow

Aj keď sme Natašu Romanoff už videli zomrieť v poslednom filme Avengers, jej príbeh ešte neskončil. Vrátime sa totiž späť do obdobia medzi filmami Captain America: Civil WarAvengers: Infinity War. Aj tento film o ženskej hrdinke režíruje žena – je ňou Cate Shortland. Po 10 rokoch sledovania filmov, kde sa Nataša objavuje ako doplňujúca postava, sa konečne dozvime, čo presne sa Nataši stalo v dobem kedy bola v Rusku a podstúpila výcvik na „asasínku“. Po udalostiach Občianskej vojny totiž Nataša nemá kam ísť, a tak sa vracia ku svojej minulosti. Stretáva sa s bývalou kolegyňou – asasínkou Yelenou a ruskou verziou Kapitána Ameriku – Red Guardianom (s ktorým bola minimálne v komikse zasnúbená). Nakoľko každý superhrdinský film potrebuje poriadneho zločinca, dočkáme sa prítomnosti Taskmastera, ktorého už poznáme ako nepriateľa Kapitána, Deadpoola či Ant-Mana. Pretože všetci milujú Iron-Mana 3000x, pravdepodobne sa dočkáme nejakého camea. S istotou to ale budeme vedieť až po premiére. 😊

 

 

Zaujímavosti o Black Widow

 1. Prezývka Black Widow nepatrí iba Nataši Romanoff, ktorej skutočné meno je Natalia Alianova Romanovna. Jedná sa o označenie pre nebezpečné krásne ruské asasínky.
 2. Nie len predstaviteľka tejtp hrdinky je veľmi žiaducou ženou. Komiksová Nataša má za sebou vzťah s Red Guardianom, Hawkeyom, Buckym, Daredevilom, či dokonca Iron-Manom. 😊 Vo filmoch je ale spojovaná iba s Hawkeyom a pre komiksových fanúšikov prekvapivo s Hulkom.
 3. Rovnako ako Steve Rogers a.k.a. Captain America, aj Nataša bola počas svojho výcviku „vylepšená“ sérom, vďaka ktorému je silnejšia, zdravšia a nestarne. Tiež zažila II. Svetovou vojnu, narodila sa totiž v roku 1928.

 

 

Wonder Woman

Wonder Woman nás vo svojom druhom pokračovaní prenesie do roku 1987, v ktorom sa mimochodom do kín dostal prvý film DC s ženskou superhrdinkou Supergirl. Do režisérskeho kresla sa opäť posadila režisérka Patty Jenkins. O čo pôjde? Napriek tomu, že sa na konci prvého dielu zdalo, že Dianina láska, pilot Steve Trevor je po smrti, očividne tomu tak nie je a love story bude pokračovať. Do príbehu ale tiež vstúpia dvaja nebezpeční nepriatelia – CheetahLord Maxwell.

 

 

Zaujímavosti o Wonder Woman

 1. Komiksy o Wonder Woman boli v roku 1942 zakázané, pretože ich hlavná hrdinka nebola dostatočne oblečená.
 2. Film Wonder Wome bol po dvanástich rokoch od Elektry prvým filmom so ženskou hrdinkou v hlavnej úlohe.
 3. Tento film sa nesmel premietaťv Libanone, pretože predstaviteľka Diany Gal Gadot má Izraelské občianstvo, s ktorým má Libanon vojnový konflikt.
 4. Príbeh prvého filmu sa odohráva počas prvej svetovej vojny, avšak v komikse sa Diana s Trevorom stretnú počas tej druhej.

 

 

Filmy Birds of Prey, Black Widow a Wonder Woman 1984 ale komiksová dávka roku 2020 rozhodne nekončí. Z Marvelu sa nám predstaví nový „avengerský“ tím The Eternals, hororový The New Mutants, pokračovať tiež bude Venom 2. DC si pre nás zase prichystalo upírieho hrdinu Morbiusa v podaní Jareda Leta. Pokiaľ sa už nemôžete dočkať svojich obľúbených superhrdinov a superhrdiniek, navštívte našu kolekciu merchandise. 😊

 

DO KOLEKCIE KOMIKSOVÝCH HRDINOV

Dušan

Former gamer and a recovering World of Warcraft/Overwatch addict, fan of dark movie characters and historical TV shows.Posters.sk – Tvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2023 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top