We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
Akcia týždňa: VÝPREDAJ zľava -70 % ×

Tiež vám učaroval Zaklínač? Toto ste o ňom určite nevedeli!

14. 01. 2020

Keď sme sa minulý rok na jar rozlúčili so seriálom Hra o Tróny, veľa fanúšikov seriálového žánru fantasy malo obavy, že už nebudú mať čo robiť so svojim voľným časom. Železný trón sa ale ešte ani neroztopil a konkurenčná internetová televízia Netflix hneď prisľúbila milovníkom stredovekého násilia a intríg poriadne predstavenie – seriálové spracovanie populárnej knižnej ságy a videohier Zaklínač! Seriál, ktorý sa Hre o Tróny vyrovná, ak nebude ešte lepší, hlásal marketing. Či už tak trochu nepreháňali necháme na vašom názore, sme si ale istí, že seriál stojí rozhodne za pozretie a nákup nejakého toho merchu. 😊

 

Superman Cavill

Napriek tomu, že vám tento sympatický britský herec, predstaviteľ Geralta z Rivie, musí pripadať ako totálny superman, ktorým inak bol v poslednom spracovaní komiksového DC hrdinu, tak doteraz jeho hereckú kariéru sprevádzala celkom smola. Na úlohu upíra Edwarda Cullena bol príliš starý (aj keď si ho autorka ságy Twilight Stephanie Meyer priam vysnívala), na Jamesa Bonda v roku 2005 zase mladý. Úlohu Supermana mu tiež najskôr vyfúkol kolega Brandon Routh. Teraz sa ale teší obrovskému záujmu a chvále fanúšikov za svoj výkon v Zaklínačovi. Dokonca aj sám autor knižiek, Andrzej Sapkowski, je s ním veľmi spokojný! A to je naozaj niečo, pretože tento pán len tak niečo nechváli. 😊

 

 

Pre svoju novú úlohu si toho ale Henry celkom dosť vytrpel. Okrem toho, že prešiel vražedným výcvikom práce s mečom u Vladimíra Furdíka (Nočný kráľ z Game of Thrones), ktorý sa mimochodom vyplatil, ale tiež kvôli tomu, aby vyzeral „sexy“ v topless scénach, nesmel pred natáčaním 24 hodín vypiť ani kvapku vody. A dva dni predtým maximálne pol litra. Výsledkom ale bolo doslova vražedné telo. Pri natáčaní vraj prasklo niekoľko kostýmov. 😊

 

 

Čo ste nevedeli o Geraltovi z Rivie

– Napriek tomu, že sa to v seriáli neustále spomína, Geralt sa v skutočnosti v Rivii nenarodil. Mocná čarodejníčka Visenna ho (pomocou mágie) na svet priviedla v Kaedwene. Prečo teda Geralt tvrdí, že pochádza z Rivie? Odpoveď vás možno prekvapí – kvôli marketingu svojich služieb! Dokonca sa naučil rozprávať s rivíjskym prízvukom.

– Charakteristickým rysom zaklínača Geralta sú jeho dlhé strieborné vlasy a drsný vzhľad. Vďaka jeho predstaviteľovi si môžete myslieť, že sa jedná o muža zhruba štyridsaťpäťročného, ale nenechajte sa zmiasť. Napriek tomu, že sa to nikde vyložene nehovorí, Geralt by mal mať niečo medzi deväťdesiat až sto rokmi. Vlasy nemá ale biele kvôli starobe, ale vďaka svojej mutácii.

– Seriál z produkcie Netflixu nie je prvým televíznym spracovaním Geraltovho príbehu. V roku 2001 vznikol poľský film The Hexer a neskôr aj seriál. Andrzej Sapkowski sa od neho ale striktne dištancoval (a my sa mu nečudujeme).

– Zatiaľ čo nevydarený poľský film a seriál sa držali knižnej predlohy, spracovanie od Netflixu čerpá predovšetkým z videohier. Práve preto Geralt v seriáli stále neprirodzene mručí. Niekto tomu hovorí „zlý herecký výkon“, niekto „držanie sa predlohy“ a iní tomu zase hovoria „Hmm, f*ck…“.

 

 

Hudobný hit

V druhom diely sa Geralt stretáva s bardom Jaskierom, ktorého v seriáli stvárnil herec a spevák Joey Batey. Práve na konci epizódy Jaskier spieva svoj nový hit „Toss a coin to your Witcher“, ktorý si jeho poslucháči v krčme ihneď obľúbili. A nie len oni! Táto pesnička sa hneď stala virálnym hitom! Samotný herec v jednom rozhovore priznal, že si túto pieseň dodnes spieva v sprche. Prezradil tiež, že keď ju natáčal, bolo mu zle „ako psovi“. Aj napriek tomu ale výsledok stojí za to. Možno autorom čoskoro pristane nejaká tá cena za najlepší soundtrack?

 

 

Po trochu zmätenej prvej sérii nás čaká budúci rok druhá, ktorá má vraj byť ucelenejšia a pochopiteľnejšia pre fanúšikov, ktorí nečítali knihy, či nehrali videohry. Aspoň to sľubuje Netflix. My sa rozhodne nemôžeme dočkať, pretože sme veľkými fanúšikmi kníh, videohier a seriálu.

 

KOLEKCIA THE WITCHER

Dušan

Former gamer and a recovering World of Warcraft/Overwatch addict, fan of dark movie characters and historical TV shows.Posters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2023 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top