We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

TOP 5 fantastických zvierat, ktoré by sme chceli za domácich miláčikov

31. 03. 2022

Po tom, čo sme s napätím prečítali učebnicu Mloka Scamandera, si určite každý z nás vyberal zvieratá, ktoré by sme si zobrali ako domácich miláčikov. Mať psa alebo mačku je síce super, ale čo taká okamia alebo ňucháč? Dnes tu pre teba máme 5 fantastických zvierat, ku ktorým by sme sa chceli vracať večer po práci alebo po škole.

 

5. Ňucháč

Ňucháč je taká malá čierna guľa chlpov, ktorú nemôžeš nechať nikdy osamote. Je totiž priťahovaný k lesklým veciam, preto sa často využíva na lokáciu pokladov. V bežnom živote to však môže byť trochu problém. S trocha úpravami ale môžeš mať toto zvieratko doma. Stačí schovať všetky lyžičky, zlaté náušnice, mince a hodinky. Pokiaľ sa ti ale nechce prekopávať celý byt, môžeš ho nechať na záhrade. A čo vieš, možno aj tebe nájde poklad, o ktorom si ani nevedel.

4. Poloop

Pre všetky pohodárov sa rozhodne hodí Poloop. Toto pokojné zvieratko sa ale ťažko chytá, takže s tebou vážne musí chcieť bývať. Zároveň má dve vážne super schopnosti – vie sa zneviditeľniť a vidí do budúcnosti. Áno, tieto schopnosti ho robia prakticky nechytiteľným. Ak by ale u teba ale bol spokojný, tak o ňom vďaka jeho schopnostiam ani nemusíš vedieť.

3. Thunderbird

Thunderbird sa síce úplne nehodí do malého bytu, ale ak máš napríklad farmu alebo veľký pozemok, tak tam sa mu bude páčiť. Tento lietajúci tvor dokáže pomocou svojej mágie vytvoriť búrku. Zároveň je veľmi citlivý na nebezpečenstvo. Takže keď bude mať všetko, čo potrebuje, môže to byť skvelý domáci maznáčik. Medzi kúzelníkmi je tak obľúbený, že po ňom bola pomenovaná jedna z koľají americkej kúzelníckej školy Ilvermorny, do ktorej chodila napríklad Tina Goldstein.

2. Okamia

Okamia sa naopak hodí do akéhokoľvek bytu aj domu. Okamia sa totiž môže zväčšiť a zmenšiť podľa dostupného priestoru. Môžeš ju tak nosiť vo vrecku do školy alebo ej prenechať celú izbu vo svojom dome. Daj si ale pozor, pokiaľ má vajíčka, môže byť veľmi agresívna. Vajíčka sú totiž z čistého striebra, preto sú často vyhľadávané pytliakmi. A nielen pytliakmi! Zlatoslav Gilderoy Lockhart plánoval vydať kolekciu šampónov s hlavnou ingredienciou – žĺtkom vajíčka okamie. Avšak získať vajíčka na kolekciu prípravkov na vlasy sa ukázalo veľmi nebezpečné, preto musel Gilderoy zostať pri vydávaní kníh zážitkov iných ľudí.

1. Stromostrážca

A úplne najviac, by sme ako domáceho maznáčika chceli stromostrážcu. Stromostrážci vyzerajú ako zelené vetvičky pripomínajúce postavu. Je malinkatý, zmestí sa ti to náprsného vrecka. Ale v byte môže žiť medzi rastlinami alebo na strome na záhrade. Ale pozor, nech ti nespadne na zem, veľmi ťažko sa v prírode hľadá. Šperhák , ktorého má Mlok Scamander vo filme Fantastické zvieratá, je obľúbený tvor Mlokovho predstaviteľa, Eddieho Redmayna. Je to aj náš obľúbenec, preto sme ho umiestnili na prvé miesto.

A tým končí náš zoznam. Teraz nám už len zostáva počkať na Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora.

Fantastické zveryPosters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top