We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

TOP 5 filmových záporákov

19. 03. 2021

Skvelého hrdinu robí skvelý záporák, a to v našom rebríčku platí dvojnásobne.
Vybrali sme teda pre vás tých najmocnejších, najlegendárnejších a podľa nás najzaujímavejších filmových záporákov, ktorým sa často podarilo zatieniť aj svojich hrdinských protivníkov a bez ktorých by ich svet bol oveľa chudobnejší a nudnejší.5. Sauron

„Veľké oko bez viečka, zahalené plameňmi a ktoré nikdy nespí“. Tak takto je popísaný temný pán Sauron. Nekromant, ktorý si takmer podrobil celú Stredozem a ktorý neraz poriadne znepríjelnil život elfom, trpaslíkom a ľuďom. Jeho strašná moc spočíva hlavne v tom, ako ľahko dokáže skorumpovať aj tie najmocnejšie a najčestnejšie bytosti, ktoré kedy chodili po Arde. Dôkazom jeho strašnej moci a zradnosti nie sú len Prstene moci, ktorými stvoril prsteňové prízraky, ale tiež to, ako ľahko sa mu pomocou klamov a intríg podarilo zničiť Númenor – kedysi najmocnejšie ľudské kráľovstvo v druhom veku Stredozeme.

4. Darth Vader

Na štvrtom mieste sa nám umiestnil Darth Vader.
Kto by nepoznal tohto legendárneho záporáka, ktorého rozpoznávacím znakom je jeho maska a pískavé dýchanie, ktorými desil obyvateľov všetkých planét v celej Star Wars galaxii.
Avšak to najzaujímavejšie na Darth Vaderovi nie je jeho sila, ktorou škrtí svojich nepriateľov ani červený svetelný meč, ktorým porciuje rebelov, ale jeho osobný príbeh. To, ako sa z rytiera Jedi stal jeden z najobávanejších Sithov všetkých čias a to, ako ku koncu svojho života opäť vstúpil na svetlú stranu sily. A práve tento vývoj postavy robí Vadera jedného z najzaujímavejších postáv celého Star Wars.


3. Dolores Umbridgeová

Tak dobre, priznajte si to. Rovnako ako my, ste túto ženskú v Harry Potterovi neznášali viac než Voldemorta. Osobne nepoznáme nikoho, koho by neiritovalo jej psychopatické správanie v kombinácii s roztomilými mačičkami. A to mučenie študentov radšej nebudeme ani spomínať. Avšak to najdesivejšie na celej tejto postave je jej motivácia, ktorou je, čo najlepšie slúžiť Ministerstvu mágie. Vďaka tomuto presvedčeniu neváha použiť akýchkoľvek metód, aby dosiahla svoj cieľ. A preto je Dolores nádhernou ukážkou toho, ako tenká je hranica medzi dobrom a zlom, a ako nebezpečný môže byť bezhlavý fanatizmus.

2. Thanos

Thanos, ničiteľ planét a muž, ktorý vyhubil polovicu vesmíru. Doslova. Na druhom mieste sme ho v našom rebríčku neumiestnili len pre jeho ohromnú silu, vďaka ktorej jednotlivo porazil každého z Avengers, ale hlavne vďaka jeho cieľom a motivácii.

Thanos nie je klasický záporák, ktorý sleduje svoj prospech alebo fanatický cieľ organizácie. Jeho jedinou túžbou, ktorá ho zároveň ženie vpred, je zachrániť vesmír a všetkých jeho obyvateľov pred biedou a smrťou v dôsledku „preľudnenia“.
A práve aj vďaka tejto motivácii s ním mnoho divákov dokázalo súcitiť a nájsť pre neho vo svojom srdci miesto.

poznámka autora: „Plakala som, keď bol Thanos surovo zavraždený vo svojej malinkej chatke.“


1. Joker

A máme tu vyhlásenie víťaza! Kto iný by sa mal stať kráľom zloduchov než šialený Joker, ktorého hlavnými cieľmi je poraziť Batmana a stať sa pánom celého Gothamu. Ak opomenieme Jokera zo Suicide Squad, potom môžeme s kľudom povedať, že tento klaun je vo všetkých svojich filmoch skrátka bezchybným záporákom.

V skratke ho môžeme opísať ako nepredvídateľného a neľútostného šialenca, ktorý sa neštíti použiť akýchkoľvek metód na dosiahnutie svojich cieľov. Svoje čestné miesto si však u divákov zaslúžil hlavne vďaka svojmu sarkastickému humoru a „magickým trikom.“ Práve aj vďaka týmto vlastnostiam mu mnohí z nás fandili viac než neustále vážnemu Batmanovi.

Okrem iného potom za celú našu kanceláriu musíme rozhodne odporučiť film Temný rytier, kde Heath Ledger posunul hranice šialenstva naozaj vysoko.
A tiež posledný film Joker, ktorý ukázal, že šialenstvo sa môže prebudiť v každom z nás.

Top filmové plagátyPosters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top