We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

TOP 5 ikonických rekvizít, ktoré ti bez slov prezradia názov filmu

16. 06. 2021

Mnoho kultových filmov a seriálov sa stalo kultovými nielen vďaka ich fantastickým príbehom, výprave, hereckému obsadeniu, ale tiež vďaka typickým predmetom, pomocou ktorých okamžite a prakticky bez slov spoznáš, o aký kinematografický snímok sa jedná. A pretože sme skrátka filmožrúti, prinášame ti výpočet TOP 5 najikonickejších filmových a seriálových rekvizít.

 

5. Čarodejnícky prútik

Čarodejnícky svet Harryho Pottera je plný predmetov, o ktorých by sme tu mohli hodiny a hodiny hovoriť. Avšak predmet, ktorý sme vybrali, je životne dôležitý nielen pre Harryho, ale aj pre každého kúzelníka z tohto sveta! A nie, nie je to Ohnivá strela ani Triediaci klobúk, ale kúzelnícky prútik! Lebo bez nej aj sám Lord Vol … EMH, no proste ten ktorého meno sa nevyslovuje, by bez tohoto kúzelníckeho prútika mohol len naprázdno pláchať rukami. A uznaj, vybaví sa ti snáď ako prvé niečo iné, keď sa povie Harry Potter? Nám totiž nie, pretože toto čarovné drievko dokáže doslova zázraky.

 

4. Ninja čelenka

Vieš čo robí ninju ninjom? Kunai? Shuriken? Tichá chôdza? Ano, ano, všetky tieto veci k ninjom patria, ale to čo máme na mysli a vďaka čomu spoľahlivo spoznáš ninju, je jeho čelenka! A to už musíš fakt uznať, pretože keď uvidíš niekoho s čelenkou Konoha, okamžite vieš, že je to ninja, ktorý je pripravený sa stať ďalším Hokagem.

 

3. Zaklínačský náhrdelník

Keď sa v tvojom kraji objaví Striga alebo iné zlé monštrum, je potreba zavolať poriadneho lovca príšer. A existuje snáď niekto vhodnejší pre túto prácu než slávny Geralt z Rivie, ten biely vlk, ktorý za správnu peňažnú odmenu odstráni akékoľvek monštrum? A okrem bielych vlasov a dvojice mečov Geralta najviac charakterizuje práve jeho slávny vlčí náhrdelník. Ten totiž hovorí, nielen k akej škole patrí, ale tiež že každá príšera a zloduch by sa mali schovať, keď je tento príšerobijec nablízku.

 

2. Jeden prsteň

Stredozem ukrýva nespočetné množstvo fantastických a mocných relikvií ako sú meče a zbroje. Žiadna z nich však nepredbehne výtvor temného pána Saurona, ktorý v ohni Hory osudu vykoval Jeden prsteň. Pretože Jeden prsteň vládne všetkým, jeden im všetkým káže .. no a ďalej to predsa poznáš. A práve tento malý milášik neraz poriadne zavaril Spoločenstvo prsteňa, ktoré sa zaviazalo tento predmet nadobro zničiť. Lenže Prsteň sa tak ľahko nedal a tak našu partiu čakalo mnoho dobrodružstvo plné škriatkov, škretov, Balrog a hory plné horúcej lávy. No to by jeden neveril, čo taký malý zlatý krúžok dokáže.

 

1. Svetelný meč

A máme tu prvé miesto! Čo ikonickejšie môže byť než svetelný meč ?! Ikonická zbraň, ktorá preslávila túto kultovú vesmírnu ságu. Svetelné meče nielen že pobláznili fanúšikov, ale tiež trvalo zmenili filmový priemysel. Veď sa svetelným mečom môžeš krájať kov ako horúce maslo alebo odrážať strely na svojich nepriateľov. A nielen to! Podľa farby meča ľahko spoznáš, či patrí jeho majiteľ k Temnej alebo Svetlej strane Sily. A bez ostychu sa priznáme, že aj my sami by sme chceli mať doma jeden taký svetelný meč, pretože aspoň by sme mali čím krájať salám a alebo robiť rovno hrianky. 🙂

 

Pozri si TOP filmové plagáty.Posters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top