We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na plagáty a tlače ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

TOP 5 muzikálov pre filmových fanúšikov

26. 10. 2022

Trúfame si povedať, že väčšina z vás je (rovnako ako my) veľkým fanúšikom nielen výborných filmov, ale aj skvelej hudby. Čo keby sme teda film a hudbu spojili dohromady? V dnešnej dobe sa totiž nerobia muzikály len o Alexandrovi Hamiltonovi alebo diabolských holičoch. Vznikol totiž nový žáner – muzikály podľa obľúbených filmov. Tak sa poďme pozrieť na zoznam tých najlepších, možno u nás nájdeš inšpiráciu na večer!

5. Back To The Future: The Musical

Kto by to bol tušil, že film z roku 1985 sa stane kultovkou nielen medzi filmovými fanúšikmi, ale aj v divadle! Dejovo nečakaj príliš veľké zmeny, zato si môžeš naplno užiť spievajúceho Martyho McFlya. Samozrejme nechýba ani Dr. Emmet Brown a jeho DeLorean. Pokiaľ ťa muzikál láka, prístupný je aspoň soundtrack, naživo sa bude dať vidieť od roku 2023 na Broadwayi.

4. Holy Musical Batman

Všetci fanúšikovia DC, toto je presne pre vás. V roku 2012 vznikla táto skvelá paródia na Batmana, premiéru mala v Chicagu, ale teraz sa dá celý muzikál nájsť na Youtube. Ale nedaj sa zmiasť názvom, v muzikáli sa okrem Batmana objavuje aj celá rada ďalších DC superhrdinov – Superman, Green Lantern, Robin a ďalší. Uvidíš aj svoje obľúbené záporáky ako sú Hádankár, Two Face, Mr. Freeze a Tučniak. Namiesto Jokera sa ale priprav na zloducha menom Sweet Tooth, ktorý má rád sladké a jeho veľký plán je… No to už budeš musieť zistiť sám.

3. Frozen

Najúspešnejšia Disneyovka sa tiež dočkala svojho uvedenia na divadelné dosky. Tu to mali tvorcovia trochu jednoduchšie, predsa len Ľadové kráľovstvo už pesničky má. A hity z filmov tu rozhodne nechýbajú, len k nim pribudlo 16 ďalších. A nielen to, vďaka efektom sa podarila zachytiť mágiu pôvodného animáku. Elsa vykúzli schody? Zmení svoje šaty? To nie je problém, všetko v muzikáli je. Soundtrack je prístupný, ale celý muzikál sa hrá po celom svete – v Hamburgu, v Tokiu alebo v Austrálii a Londýne.

2. Death Note: The Musical

Napokon tu je niečo aj pre fanúšikov anime. Možno na prvý pohľad muzikál s bohmi smrti a ich zápisníky úplne nemusia dávať zmysel, ale ako už dlho všetci vieme, v Japonsku je možné všetko. A tak vznikol muzikál Death Note. Nechýba žiadna z hlavných postáv a áno, všetci spievajú, L, Ryuk aj Light. Ak by ťa takéto podívané lákali, na Youtube si môžeš pustiť originálnu verziu v japončine s anglickými titulkami alebo verziu s anglickými pesničkami a dialógom v japončine. Ďalšie anime muzikály, ktoré môžeme odporučiť sú Pokémon Live, Naruto, Sailor Moon. A do budúcnosti aj Útok titánov, ktorý bude mať premiéru v Japonsku v roku 2023.

Než prejdeme na prvé miesto, musíme prejaviť čestné uznanie, a to patrí muzikálu Rogers: The Musical. Respektíve piesni Save The City, ktorá zaznela v seriáli Hawkeye. Rozhodne odporúčame všetkým fanúšikom Marvelu, ktorí seriál nevideli.

1. A Very Potter Musical

A Very Potter Musical vznikol vďaka niekoľkým univerzitným študentom v roku 2009, ale počas rokov sa z neho stala internetová senzácia. Z jedného dielu vzniklo pokračovanie A Very Potter Sequel a nakoniec vyšiel aj tretí diel A Very Potter Senior Year. O veľkom úspechu svedčí aj to, že si v treťom diele zahrala aj samotná Evanna Lynch, originálna predstaviteľka Luny Lovegoodovej. Pokiaľ sa rozhodneš dať tomuto muzikálu šancu, všetky tri diely sú na Youtube. Nečakaj obyčajné prerozprávanie kníh J. K. Rowlingovej, ale zato sa rozhodne poriadne nasmeješ.

Vyskúšaj niektorý muzikál z nášho výberu alebo sa pozri do našej muzikálovej kategórie na tie klasickejšie:

MuzikályPosters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top