We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

TOP 5 zaujímavostí o filme Avatar

14. 12. 2022

Asi už každý niekedy počul o úspešnom filme Avatar od Jamesa Camerona, avšak už málokto vie, koľko zaujímavostí sa k filmu viaže. A práve preto sme tu my z Posters, aby sme ti priniesli zoznam piatich najlepších zaujímavostí z filmu Avatar. A kedy inokedy ako teraz, keď do kín prišiel Avatar 2!

1. Avatari majú až moc prstov

Rasa Na’vi by zrejme na jednej ruke nespočítala náš zoznam zaujímavostí, pretože ich počet prstov sa ľahko líši od počtu prstov nás ľudí (aspoň u nás v redakcii). My ľudia máme bežne päť prstov rovnako ako opice. Všimni si ale, že Na’vi idú proti týmto zvyklostiam. Na prstoch jednej ruky dokážu počítať iba do štyroch. Vďaka počtom prstov si môžeme navyše zahrať aj na detektívov a odhaliť, kto maľoval po Neytiri vojnové obrázky. Na tele totiž mala odtlačok ruky s piatimi prstami, ktoré vyzeralo ako Sarumanovo znamenie bielej ruky. Maliarom teda nemohol byť nikto iný ako Avatar Jakea Sullyho.

2. Príčina vojny vo filme Avatar sa môže stať skutočnosťou

Dôvod vzniku Avatarov a to, prečo ľudia bojujú s rasou Na’vi je Unobtainium. Nerastné bohatstvo nachádzajúce sa na Pandore. V našom svete je Unobtainium aktuálne len vymyslený názov označujúci perfektný materiál odporujúci fyzikálnym zákonom. Bohužiaľ zatiaľ neexistuje, hoci už má aj chemickú značku: Uo. Avšak kto vie, kedy niekde v laboratóriu niekto urobí prielom.

3. Avatar je dodnes najzárobkovejším filmom histórie kinematografie

Aj napriek tomu, že Avatar vyšiel už v roku 2009, tak aj dnes stále drží prvenstvo najzárobkovejšieho filmu v histórii. Zaujímavé je obzvlášť aj to, že tento film nebol finančne prekonaný ani veľdielami ako sú Avengers: Endgame alebo Star Wars: Sila sa prebúdza. Obe diela sa síce priblížili na dosah filmu Avatar, avšak už žiadny z nich nemal dosť sily ani fanúšikovskej podpory, aby ho nakoniec prekonal.

4. Na’vi z filmu Avatar majú špecifický štýl streľby z luku

Režisér James Cameron sa rozhodol, že keď už majú Na’vi štyri prsty, tak musia aj inak strieľať z luku. Dlaň napínajúca tetivu by mala byť otočená k strelcovi. Na’vi ale napínajú tetivu s dlaňou smerom od strelca. Cameron si túto zvláštnosť dokázal obhájiť. Inštruktori lukostreľby sa mu to síce vyvrácali, on ale napol lúk svojim spôsobom a trafil asi 75 metrov vzdialený ker. Cameron to síce predtým trénoval, ale sám priznal, že mal aj dosť šťastia.

5. Povedomé filmové zvuky

Väčšina zvukov, vydávaná rôznou faunou a flórou vo filme Avatar, pochádza z produkcie filmu Jurský park. Väčšina zvukov bola teda iba zrecyklovaná a upravená tak, aby presne sedela do filmu z inej planéty. Niektoré zvuky však boli ponechané v pôvodnom stave, ako napríklad škreky hybridných šeliem, ktoré pochádzajú od volania hyen v prirodzenom prostredí.

Priprav sa s nami na druhý diel!Posters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top