We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

TOP 5 zaujímavostí o Strážcoch galaxie

24. 05. 2023

Len málokto by nepoznal vesmírne dobrodružstvo superhrdinského zoskupenia Strážcov galaxie. K filmu sa však viaže aj mnoho zaujímavostí, ktoré nemusia byť každému známe. Poďte sa na pár z nich s nami z Posters pozrieť pri príležitosť tretieho dielu Strážcovia Galaxie: Volume 3, ktorý práve prichádza do kín!

1. Obrovský úspech soundtracku

Postava Petera Quilla nosí walkman s kazetou obsahujúcou hity zo 60. a 70. rokov, ktoré pomohli utvoriť atmosféru celej show. Dvanásť songov z filmu neskôr stvoril album Guardians of the Galaxy: Awesome Mix Vol 1. Soundtrackový album mal taký úspech, že sa dostal na prvú priečku Billboard rebríčka. Jedným zo známych songov z albumu je napr. Ain’t No Mountain High Enough alebo Moonage Daydream.

2. Strážcovia Galaxie sú prvým MCU filmom, v ktorom sa objavil Thanos Josha Brolina

Thanos je hlavným zloduchom  MCU, prvýkrát ho stvárnil Damion Poitier v krátkej scéne filmu The Avengers (2012), v Strážcoch galaxie ho už nahradil Josh Brolin, ktorý natáčal v motion capture pyžame a jeho kostým bol dorobený až v postprodukcii. Herec sa vyjadril, že túžil hrať CGI postavu, pretože naňho urobilo dojem video plaziaceho sa Benedicta Cumberbatcha v úlohe draka Šmaka v Hobitovi a chcel zažiť niečo podobné.

3. Postava Groota bola vytvorená na predlohe psa režiséra Jamesa Gunna

Groot je podľa Jamesa Gunna jednou z postáv, ku ktorej majú fanúšikovia najbližšie. Roztomilý, tak trochu hovoriaci strom so štipkou naivity, to je niečo, čo ľudia milujú! Režisér sa pri tvorbe Groota inšpiroval svojim vlastným psom Von Spearsom, napr. ich oči sú vraj veľmi podobné. Niektoré časti tváre psa boli následne použité aj pre postavu medvedíka čistotného – Rocketa.

4. Vin Diesel nahovoril Groota v 16 jazykoch

Vin Diesel sa pre prvý film Strážcovia galaxie naučil slávnu frázu „I am Groot“ v šiestich rôznych jazykoch, pre druhý sa ale už musel naučiť skoro trikrát toľko. Je jednoduchšie najať niekoľko dabérov pre rôzne jazykové verzie, ale hlas Vina Diesela je vraj natoľko osobitý a utvára celkový charakter Groota, že tvorcovia preferovali, aby fanúšikovia počuli jeho originálny hlas.

5. Premena v Draxa a Gamoru vyžadovala intenzívnu prípravu

Aj keď bolo pre postavy ako Drax a Gamora použité značné množstvo CGI technológie, museli herci Dave Bautista a Zoe Saldaña podstupovať niekoľkohodinové make up rutiny zakaždým, keď boli na pľaci. Používanie reálneho make up namiesto plného využitia technológií sa ale nakoniec vyplatilo – prvý film Strážcov galaxie totiž získal nomináciu na Academy Award v make up kategórii.


 

Priprav sa s nami na tretí diel!Posters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top