We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

TOP 5 zaujímavostí zo seriálu Pán prsteňov: Prstene moci

30. 08. 2022

Už na začiatku septembra sa môžeme tešiť na seriál zo sveta Pána prsteňov. Oficiálny názov znie The Lord of the Rings: The Rings of Power, v slovenčine Pán prsteňov: Prstene moci. Poďme sa pozrieť, čo nás čaká a na zaujímavosti okolo seriálu.

5. Menej je niekedy viac, ale o peniazoch to neplatí

Ešte pred začiatkom nakrúcania prebehla vojna medzi Netflixom a Amazonom ohľadom toho, ktorá spoločnosť získa práva na Tolkienovo dielo. Nakoniec vyhral Amazon a práva si kúpil za 250 miliónov dolárov. Za prvú sériu potom minú asi 500 miliónov dolárov. Pre Amazon tento majetok nie je problém, keby vážne chceli seriál vydať, mohol by všetky náklady pokryť sám Jeff Bezos, jeho majetok sa pohybuje okolo 160 miliárd dolárov.

4. The War of the Rohirrim

Už teraz je jasné, že sa do Stredozeme v dohľadnej dobe ešte vrátime, a to v roku 2024. Na tento rok sa plánuje vydanie anime filmu o rohanskom kráľovi Helmovi. To meno ti niečo pripomína? To pravdepodobne z presláveného Helmovho žľabu. Film vyjde pod spoločnosťou Warner Bros. a rovnako ako seriál sa bude jednať o prequel k hlavnej trilógii.

3. Nič nesmie uniknúť

Amazon zaviedol mnoho opatrení kvôli strachu z úniku informácií. V miestnostiach, kde sa riešil dej seriálu, boli zatemnené okná, prístup na jednotlivé rokovania pripomínal skôr centrálu FBI. Bezpečnostní pracovníci si museli overovať odtlačky prstov u ľudí, ktorí sa chceli dostať dovnútra. Ale rozhodne to stálo za to, seriál bol až do prvého trailera pre fanúšikov jedno veľké tajomstvo.

2. Hľadá sa: škaredí ľudia

Nikto z nás si nevyberá, aký vzhľad mu príroda nadelí. Niekto sa narodí ako Miss Universe a niekto ako Quasimodo. To sa práve využilo v obsadení rolí ohyzdov. Štáb do rolí hľadal škaredých ľudí, predsa len make up niečo stojí a šetriť sa musí všade. Aspoň pre odmietnutých hercov to znamená, že sú na ohyzdov veľmi krásni.

1 . Kto je kto v Prsteňoch moci?

Z pôvodnej trilógie sa v seriáli objaví len minimum postáv. Medzi nimi sú napríklad Galadriel a Elrond, ktorých však nebudú hrať herci, na ktorých sme zvyknutí. Ďalšou postavou, ktorá by sa mohla objaviť, je mladý Aragorn. Miesto Saurona je veľkým zlým záporákom Melkor (alebo Morgoth, rovnaká postava, iné meno). Takže ak si si si v pôvodnej trilógii nenašiel obľúbenú postavu, máš možnosť si vybrať z nových tvárí v Prsteňoch moci.

Pozri si celú kolekciu Pána prsteňovPosters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top