We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objavte najvýhodnejšie akcie tohto týždňa: MARVEL zľava -20 % ×

Toto ste o seriáli Priatelia učite nevedeli

10. 10. 2019

Joey, Ross, Chandler, Monica, Rachel a Phoebe. Asi nemusíme týchto šesť „štamgastov“ kaviarničky Central Perk vôbec predstavovať. Napriek tomu, že bol seriál Priatelia ukončený pred 15 rokmi, stále patrí k najobľúbenejším a najsledovanejším sitcomom všetkých čias. Joeyovo „Ako sa máš“ nás jednoducho nikdy neomrzí! Možno už dávno viete, že sú Jennifer Anniston a Courteney Cox najlepšie kamarátky aj v skutočnosti, či to, že predstaviteľka Phoebe je v skutočnosti viac než múdra. Preto sme si pre vás pripravili zaujímavosti, ktoré možno nevedia ani tí najväčší fanúšikovia.

 

Ako sa máš?

Joey Tribbiani. Okúzľujúci spolubývajúci Chandlera, ktorého diváci milovali natoľko, že neskôr dostal vlastný seriál. Pôvodne však mal byť ústrednou postavou aj v Priateľoch. Keď scenáristi David Crane a Martha Kaufman na začiatku 90. rokov dostali nápad na sitcom o priateľoch, bol to práve Joey, kto mal tvoriť „najdôležitejší“ pár seriálu. A to s Monicou! Nakoniec si to ale scenáristi rozmysleli a Joey sa stal tak trochu Donom Juanom, ktorý každú ženu dostal na hlášku „Ako sa máš?“. Mimochodom, viete, že Matt LeBlanc, predstaviteľ Joeyho, má so svojou postavou viac než taliansky pôvod? Keď sa o rolu uchádzal, mal vo vrecku iba 11 dolárov, čo boli v tej dobe úplne všetky jeho peniaze. Za prvú výplatu si kúpil teplú večeru. A čo robí teraz? Od roku 2016 ho pravidelne vidíme v seriály Man with a plan.

 

 

NOČNÁ MORA MATTHEWA PERRYHO

V pôvodnej verzii seriálu mal byť Chandler homosexuál, ale potom, čo do role tvorci obsadili Matthewa Perryho, sa od tohto nápadu upustilo. Chandlera si chcel zahrať napríklad aj Jon Favreau (režisér Levieho kráľa alebo Happy z Iron Mana) či Jon Cryer. V seriály je Chandler slniečko, ale jeho predstaviteľ je pekný šibal. Možno ste si všimli, že je Chandler občas v tvári otečenejší. To spôsobila hercova závislosť na vicodine a alkoholizme, kvôli čomu si údajne nepamätá asi 3 roky natáčania. S pamäťou ale asi nemal problém iba Perry, keďže skutoční znalci seriálu si všimli, že Chandler sa po prvý krát stretáva Rachel asi v troch epizódach seriálu. A to napriek tomu, že sa spolu bozkávali už na Monikinom maturitnom plese 😊. Mimochodom, keď Matthew Perry po prvý krát uvidel svoju kolegyňu Courteney Cox oblečenú do kostýmu tučnej Moniky, hrozne sa vydesil. Podobne reaguje v prípade, že sa ho niekto spýta na možné pokračovanie seriálu. Údajne je to jeho najhoršia nočná mora.

 

 

EŠTE ŠIALENEJŠIA PHOEBE

K strelenej vegetariánke Phoebe neodmysliteľne patrí gitara. Zatiaľ čo vegetariánstvo je jedna z mála vecí, ktorú má Lisa Kudrow so svojou postavou spoločné, hre na gitare sa chcela naozaj vyhnúť. Herečka sa snažila tvorcov presvedčiť, že by sa k Phoebe viac hodilo bongo. Tvorci seriálu boli však neoblomní, a tak sa musela Lisa na gitare začať učiť hrať so súkromným učiteľom. Podarilo sa jej naučiť iba pár akordov, čím vlastne nechtiac Phoebe vylepšila. Povedzme si úprimne, Smelly cat zahraná profesionálne by nás tak nebavil!

 

 

NIE JE VŠETKO NEW YORK

Bývať v New Yorku je americký sen a seriál Priatelia k nemu určite prispel. Kto by nechcel zájsť na kávu do Central Perku alebo sa namočiť v ikonickej fontáne zo znelky zo sitcomu? S tou fontánou je tu ale jeden malý háčik. Aj keď vás k nej dovedie každý sprievodca v New Yorku, v skutočnosti neexistuje. Celá znelka sa natáčala v štúdiu sa kulisami. Neverte všetkému, čo vidíte v televízii! 🙂

 

KOLEKCIA PRIATELIA

Pokiaľ by ste chceli mať výhľad na Manhattan aj u vás doma, skúste si do interiéru obstarať fototapetu. Výhľad na New York váš bude baviť každý deň, bez hluku z áut a zlého vzduchu. 😊

 

FOTOTAPETY NEW YORK

Dušan

Former gamer and a recovering World of Warcraft/Overwatch addict, fan of dark movie characters and historical TV shows.Decorate your life!

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupom času sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet a obrazov na stenu. V súčasnej dobe spolupracujeme s maliari, fotografmi a grafickými dizajnérmi z celej Európy. V našej ponuke nájdete nádherné obrazové reprodukcie známych umelcov, ale aj predstaviteľov súčasného umenia, ktorí ešte neboli objavení. Radi vám vytlačíme aj vlastné fotografie a na vaše želanie zarámujeme do kvalitných rámov! Bytový dizajn priamo milujeme, ale nezabúdame ani na geekov a milovníkov hudby, pre ktorých neustále rozširujeme ponuku filmových a hudobných plagátov, hrnčekov, figúrok, tričiek a iných licencovaných merchandise darčekov.


© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

 

Tento web používa súbory cookie. Ak budete aj naďalej využívať naše služby, predpokladáme, že s používaním súborov cookie súhlasíte. Viac informácií Súhlasím ×
Top