We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

Tradičný štýl: Pre milovníkov klasického umenia

03. 04. 2020

Neexistuje pre vás lepší  program než zájsť vo voľnej chvíli do nejakej galérie. Parížsky Louvre či Museé D’Orsay už poznáte ako svoje topánky, pretože vás umenie časom preverených majstrov neprestáva fascinovať. Spoznávate sa? Potom práve pre vás sme pripravili v našej špeciálnej kolekcii tradičného umenia, ktoré bude do vášho interiéru sedieť aj keď práve nebývate na zámku či v historickom hoteli …

 

 

Pozvite si domov starých majstrov

Keď sa povie „časom preverené umenia“, každého určite hneď napadnú talianski renesančný majstri na čele s Leonardom Da Vincim. Však Mona Lisa v parížskom Louvri patrí medzi najnavštevovanejšie obrazy všetkých čias! Ak sa nechcete ale tlačiť s množstvom turistov v galérii, krásu tejto záhadnej dámy môžete obdivovať aj doma. Najviac jej to pristane vo vašej pracovni, kde vás bude svojim tajeným úsmevom inšpirovať. Medzi klasiky ale radíme aj novšie diela – medzi najobľúbenejšie patria autori z počiatku 19. či 20. storočia. Milovník impresionizmu si rozhodne neodpustí aspoň jeden obraz od Claudea Moneta či nesmrteľného Van Gogha. Ich diela asi nikdy neprestaneme obdivovať. Ak patríte aj vy medzi fanúšikmi impresionizmu, navštívte našu kolekciu impresionistických maliarov!

 

 

Život ako na zámku

Nie každý si môže dovoliť kúpiť zámok, ale vytvoriť si zámocký interiér nie je až tak náročné. Teda ak zrovna nebývate v novostavbe. 😊 Ak máte to šťastie, že má váš byt vysoké stropy a veľké okná (ideálne aj nádherný štukové strop), môžete sa svojmu zámockému snu celkom dobre priblížiť. Potrebovať k tomu budete fototapety či zručného štukatéra. Je už na vás, či zvolíte empírové pruhy, zlaté zdobenie či kvetinové vzory! Rovnako ako na zámku, vaše steny môžete ozdobiť portrétami vznešených šľachticov či kvetinové zátišia. Prekrásne obrazy, ktoré nájdete aj v mnohých svetových galériách nájdete napríklad u majstrov neoklasicizmu.

 

 

Secesný majstri

Jedným z najkrajších štýlov, v ktorých sa kedy maľovalo je jednoznačne secesia. Secesia sa inšpirovala hlavne prírodnými motívmi i krásou žien. V tej dobe sa tiež prvýkrát začalo produkovať i užitočné umenie – nábytok, ozdoby, vázy, ale napríklad aj reklamné predmety. Jedným z najväčších symbolov secesie je český maliar Alfons Mucha, ktorý tvoril v Paríži. Medzi jeho najznámejšie reklamné diela patrí prekrásne plagáty pre predstavenie herečky Sarah Bernhardové. Keď už ale spomíname  najpopulárnejšieho maliara z obdobia secesie, jednotkou bude asi navždy rakúsky maliar Gustav Klimt. Jeho nádherným zlatom zdobeným ženským portrétom odolá málokto! Títo dvaja maliari navyše vyzerajú skvele aj v moderných interiéroch, preto ak nemáte čas, chuť a ani peniaze na veľké zmeny v interiéri, rozhodne odporúčame týchto dvoch!

 

INŠPIRUJTE SA V NAŠEJ TRADIČNEJ KOLEKCIIPosters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top