We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

Vpred- nová originálna pixarovka

06. 03. 2020

Boli časy, keď Pixar robil jeden originálny film za druhým, a každý ďalší bol lepší než predchádzajúci. Veď kto nebol dojatý s robota Walleho, neplakal keď Nemovy umrela mama, či nedržal potkanovi v Ratatouille palce, aby sa stal šéfkuchárom? Ich filmy si vyslúžili kultový status a sú pravidelne zaraďované medzi najlepšie filmy všetkých čias.


Neskôr sa však pustili do pokračovania svojich najlepších filmov a skôr než na originalitu vsádzali na istotu. Jeden z dôvodov prečo to robili, bol aj ten, že Pixar patrí pod štúdio Disney, ktoré rado robí pokračovanie svojich filmov a takzvane dojí populárnu sériu, do vyčerpania. Niektoré pokračovania boli výborné a Toy Story 2 bol lepší než prvý diel. Časom kvalita ale išla dole. Štvrtý diel Toy Story, nebol zlý, ale bolo s filmu cítiť, že bol robený na silu a nie s láskou ako predchádzajúce diely. Samozrejme, stále bol lepší, než väčšina minolorčných filmov. Veď má aj Oscara.


Našťastie tento rok má pre nás tento rok Pixar má rovno dva originálne filmy. Prvým s nich je práve Vpred, o ktorej sa žiaľ vie dosť málo.
Tentoraz sa ocitneme v takmer normálnom svete. Postavy chodia do školy, používajú mobilné telefóny, raňajkujú cereálie a premýšľajú nad budúcnosťou a ich kariérou. Avšak nejedná sa o ľudí, ale o pestrú zmes rás zo známych fantasy svetov – a tak vidíme elfov, škriatkov, drakov, jednorožcov, kentaurov a tak ďalej. Zaujímavé je, že vzťahy medzi jednotlivými bytosťami sa spomínajú na úrovni našich etník a nikto sa nad nimi nepozastavuje.


Pixar rád vsádza na rodinné vzťahy a vzťahy medzi kamarátmi- ako je dôležité si vážiť svoju rodinu a keď všetci ťahajú za jeden koniec, všetko ide ľahšie.
A nechýba to ani v tomto filme- Príbeh sa točí okolo dvoch bratov, staršieho buranského Barleyho a mladšieho Iana, ktorý je nesmelý a opatrný.
V tomto svete už ale na mágiu okren Barleyho nik neverí. Mágiu a kúzla v tomto svete nahradili technológie. Iana a Barleyho vychováva je ovdovelá, ale cool matka a všetci spomínajú na predčasne mŕtvu hlavu rodiny. Pomocou kúzelníckej palice, sa naskytne šanca, ako zbožňovaného otca aspoň na jeden deň oživiť. Bude to vyžadovať náročnú cestu, počas ktorej budú bratia nachádzať sami seba aj to, čo je v živote skutočne dôležité.V originálnom znení ich dabujú Chris Pratt a Tom Holland. Hviezdy marvel filmov už majú skúsenosti aj s dabingom. Chris daboval Emmeta v LEGO Movie a Tom zas film Maskovaní špióni.

A nejedná sa samozrejme o ich prvú spoluprácu. Obaja spolu hrali už v Avengers, kde bolo vidno, že medzi sebou majú výbornú chémiu.


Ako bolo spomenuté vyšie, Pixar patrí spolu s Marvelom pod Disneyho a bude zaujímavé sledovať, či V pred bude rovnaký hit ako napríklad Ľadové kráľovstvo.


Kolekcia VpredPosters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top