We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
Objavte najvýhodnejšie akcie tohto týždňa: MARVEL zľava -20 % ×

Ako fotiť jedlo

20. 11. 2019

Veľa ľudí miluje jedlo. Stalo sa nie len nevyhnutnosťou každodenného života, ale aj jeho vášňou. Ako z hľadiska varenia a vytvárania magických a výborných pokrmov a kombinácii chutí, tak z hľadiska fotenia. Hranie sa s možnosťami uhľov zeleniny, potravín, ale aj pokrmov, sa radí medzi jedno z najobľúbenejších tém oboru. Preto sme aj my vytvorili kolekciu plnú farebných chutí a nápaditých fotografií, ktoré nie len inšpirujú, ale aj pobavia.

 

Fotenie detailov

Fotenie detailov je priam umením. Fotenie fotografií zblízka, a teda na režím macro, je lepšie nastaviť podľa jasných pravidiel. Najlepšie pre produktové a macro fotografie je využitie statívu a dlhších expozičných časov. Pre naozaj ostré fotografie je priamo nutnosťou nastaviť vyššie clonové čísla.

 

FOCUS ON DETAIL

 

 

Zamerané na kompozície

Fotografovanie kompozície, alebo fotografovanie niekoľkých predmetov, ktoré sú vyskladané do harmonického obrazca. Podľa kompozičného usporiadania sa dá divákom mnoho povedať. Môžeme zvýrazniť hlavný produkt a tým naň pritiahnuť pozornosť a vzbudiť zvedavosť. Vnímanie harmónie je veľmi subjektívne, ale všetci, ktorí kompozície fotia, sa riadia niekoľkými rovnakými pravidlami.

  • Zlatý rez
  • Stredová kompozícia a symetria
  • Perspektíva a kompozícia – diagonály a línie
  • Naklonená rovina

 

 

DO KOLEKCIE TASTY WORLD

Dušan

Former gamer and a recovering World of Warcraft/Overwatch addict, fan of dark movie characters and historical TV shows.Decorate your life!

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupom času sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet a obrazov na stenu. V súčasnej dobe spolupracujeme s maliari, fotografmi a grafickými dizajnérmi z celej Európy. V našej ponuke nájdete nádherné obrazové reprodukcie známych umelcov, ale aj predstaviteľov súčasného umenia, ktorí ešte neboli objavení. Radi vám vytlačíme aj vlastné fotografie a na vaše želanie zarámujeme do kvalitných rámov! Bytový dizajn priamo milujeme, ale nezabúdame ani na geekov a milovníkov hudby, pre ktorých neustále rozširujeme ponuku filmových a hudobných plagátov, hrnčekov, figúrok, tričiek a iných licencovaných merchandise darčekov.


© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

 

Tento web používa súbory cookie. Ak budete aj naďalej využívať naše služby, predpokladáme, že s používaním súborov cookie súhlasíte. Viac informácií Súhlasím ×
Top