We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping on Abposters.com?
OBJAVTE najvýhodnejšie AKCIE tohto týždňa: FOTOTAPETY zľava 20 % ×

Ako fotiť jedlo

20. 11. 2019

Veľa ľudí miluje jedlo. Stalo sa nie len nevyhnutnosťou každodenného života, ale aj jeho vášňou. Ako z hľadiska varenia a vytvárania magických a výborných pokrmov a kombinácii chutí, tak z hľadiska fotenia. Hranie sa s možnosťami uhľov zeleniny, potravín, ale aj pokrmov, sa radí medzi jedno z najobľúbenejších tém oboru. Preto sme aj my vytvorili kolekciu plnú farebných chutí a nápaditých fotografií, ktoré nie len inšpirujú, ale aj pobavia.

 

Fotenie detailov

Fotenie detailov je priam umením. Fotenie fotografií zblízka, a teda na režím macro, je lepšie nastaviť podľa jasných pravidiel. Najlepšie pre produktové a macro fotografie je využitie statívu a dlhších expozičných časov. Pre naozaj ostré fotografie je priamo nutnosťou nastaviť vyššie clonové čísla.

 

FOCUS ON DETAIL

 

 

Zamerané na kompozície

Fotografovanie kompozície, alebo fotografovanie niekoľkých predmetov, ktoré sú vyskladané do harmonického obrazca. Podľa kompozičného usporiadania sa dá divákom mnoho povedať. Môžeme zvýrazniť hlavný produkt a tým naň pritiahnuť pozornosť a vzbudiť zvedavosť. Vnímanie harmónie je veľmi subjektívne, ale všetci, ktorí kompozície fotia, sa riadia niekoľkými rovnakými pravidlami.

  • Zlatý rez
  • Stredová kompozícia a symetria
  • Perspektíva a kompozícia – diagonály a línie
  • Naklonená rovina

 

 

DO KOLEKCIE TASTY WORLD

Dušan

Former gamer and a recovering World of Warcraft/Overwatch addict, fan of dark movie characters and historical TV shows.Decorate your life!

S Posters.sk sme na slovenskom trhu od roku 2004 a postupom času sme se stali jedným z najväčších predajcov plagátov, fototapiet, obrazov, obrazových reprodukcií a merchandise predmetov. Rok čo rok rastieme a snažíme sa prispôsobiť našu ponuku Vašim preferenciám. U nás si môžete nechať vytlačiť vlastný plagát, zarámovať fotografie alebo sa na našom blogu obohatiť o veľa informácií zo sveta filmov, seriálov a inšpirovať sa v oblasti bytového dizajnu.

Vydajte sa na cestu našimi stránkami a nájdite presne to, čo Vášmu domovu chýbalo.

© 1999 – 2020 Europosters. Všetky práva vyhradené.

e-mail: info@posters.sk

tel.: +420 777 33 44 55

Pondelok - Piatok
7:00 - 15:00

 

 

Tento web používá k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Viac informácií Súhlasím ×