We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty na stenu ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

Top 10 komiksových filmov

07. 04. 2020

Momontálne sme všetci doma a určite aj vám dochádzajú nápady čo si pozrieť. Môžte si skúsiť pozrieť nejaký komiksový film a ak neviete u akého začať, poradí vám náš výber tých najlepších. Určite vám v ňom nejaký chýba. Komiksových filmov je už obrovské množstvo a preto je naozaj ťažké vybrať objektívne 10 najlepších. Snažili sme sa preto vyberať tie najlepšie, ktoré preveril čas a ktoré majú vysoké hodnotenia, nie len u divákov, ale aj u odborníkov a ktoré preveril čas. Tu je 10 komiksových filmov, ktoré sú podľa nás najlepšie. 

 

10. Logan

Logan je superhrdinský film, o ktorom sa stále rozpráva. Finále príbehu Wolverina a rozlúčenie sa Hugha Jackmana s touto postavou, ktorú hral 17 rokov. Film režíroval James Mangold, ktorý vychádzl z komiksu Marka Millara, Old Man Logan.
Dej nám ukazuje pochmúrnu alternatívnu budúcnosť, v ktorej sa Logan stará o veľmi starého a chorého Charlesa Xaviera a prichádza o svoju schopnosť regenerácie. Kritici vyniesli do nebies ako titulného herca, tak aj Patricka Stewarta a ďalších, popri čom chválili réžiu, scenár, efekty, akčné scény a emocionálnu hĺbku. Išlo o prvú komiksovku nominovanú na Oscara za scenár.  Bol to jemná odchylka od klasických superhrdinských počinov, ktorý nás rozplakal, vďaka čomu Logan jednoznačne patrí medzi tie najlepšie komiksové filmy.

 

9. Superman

Prvý veľkofilm o prvom superhrdinovy. Legendárny Christopher Reeve ako nešikovný reportér Clark Kent, ktorý je v skutočnosti Superman. Na dnešné akčné komiksové filmy, plné digitálnych efektov, môže film s roku 1978 pôsobiť nudne, nezaujímavo a naivne. Ale nenechajte sa zmiasť, práve v tom je jeho sila. Tento film ma čo ponúknuť aj dnes- že je dvôležité bojovať za pravdu a spravodlivosť. Vo filme sa predstavili aj legendy ako Marlon Brando ktorý si tu zahral Jor Ela, biologického otca Supermana, či Gene Hackman ako superzločinec Lex Luthor. A celé to umocňuje hudba Johna Williamsa.

 

 

8. Deadpool

Po neúspešnom Green Lanterovy, Ryan Reynolds dostal šancu si znovu skúsiť komiksový žáner. Tento film bol jeho vymodlené dielo za ktoré dlho bojoval. Tak moc, že sa vzdal časti honorára aby štáb dostal zaplatené. Dokonca sa mu podarilo si vybojovať rating R a vyplatilo sa. Hláškujúci, sarkastický a nesmrteľný hrdina, si získal srdcia divákov a dočkal sa aj ďalšieho dielu.

 

7. Watchmen – Strážci

Komiks Watchmen od Alana Moora, je považovaný za najlepší komiks všetkých čias a bola obrovská výzva preniesť film na plátno. Túto možnosť dostal režisér Zack Snyder (300, Man of Steel). Len máloktorá komiksovka o sebe môže povedať, že je tak temná ako Strážcovia. Hoci sú tu pláštenky a pastelové farbičky, Strážcovia disponujú brutálnymi vraždami, znásilňovaním i vojnami. Ich hlavnou kladnú postavou je vlastne záporák, naproti tomu superhrdinovia sú tu za naivný idiotov alebo vyhorené trosky. Film ukazuje zrkadlo nie len superhdinom, ale hlavne spoločnosti k tomu, že nie každý s nás je svätý a že aj zločinec nemusí byť zlý až na kosť. No, radosť pozerať!

 

 

6.Black Panther

Prvý černoský superhrdina, sa v roku 2018 konečne dočkal svojej filmovej verzie. Film od štúdia Marvel „Black Panther“ je oceste bojovníka T’Chally, ktorý sa po smrti svojho otca, kráľa Wakandy, vracia domov do skrytej, avšak technologicky vyspelej africkej krajiny, aby sa stal novým právoplatným kráľom. Keď sa však znovu objaví mocný dávny nepriateľ, sú T’Challovy schopnosti ako kráľa a Black Panthera podrobené ťažkej skúške, pretože T’Challa je vtiahnutý do konfliktu ohrozujúceho nielen Wakandu, ale aj celý svet. Obrovskou silnov stránkou filmu je tu záporák Erik Killmonger. Ako sa hovorí, dobrý záporák robí dobrého hrdinu. A toto je jeden s mála Marvelovských filmov, ktorému sa záporák podaril. 4o na tom, že premisa filmu pripomína Levieho kráľa, ten je aj tak len kreslená verzia Hamleta. Silné príbehy skrátka prežívajú v rôznych formách

 

5. Avengers

Ano, Infinity War nás všetkých dostala, aby nás v End Game všetkých rozplakala. Ale neboli by to tie pravé emócie ak by sme partiu Avengers nepoznali a nevedeli aký k sebe majú vzťah. Veď už tu sme mohli vidieť, ako po sobe Tony Star a Steve Rogers vyskakujú, ako sa Nataša a Hulk k sebe majú a ako ich neshody idú stranov keď ide o záchranu sveta.A to celé podtržené humorom a hláškami tipickými pre Josha Whedona. Aj keď to zo začiatku vyzeralo ako finále prvých Marvelovských filmov, v skutočnosti to bol začiatok jednej veľkej ságy a obdobia renesancie superhrdinského žánru.

 

4. Winter Soldier

Anthony a Joe Russo sú dnes dvôležitou súčasťov marvelovských filmov, všetko to ale začalo u pokračovania  filmu Kapitán Amerika, ktorý mal byť nenápadný a hlavne vyplniť čas medzi Avengers filmami. Len sa im to trošku zvrtlo 😀 Mmnoho fanúšikov ho označuje za ich najobľúbenejší z tohto univerza, a to často kvôli tomu, že nepôsobí ako superhrdinský film, ale skôr ako špionážny thriller. Ide o jeden z najrealistickejších MCU filmov, vďaka čomu je bojová choreografia brutálnejšia a viac záleží na príbehu. Skvelí herci, zápletka, ktorá sa nepohybovala okolo záchrany celej planéty, výborná choreografia súbojov a pár pekných režijných nápadov a inšpirácia v dnes už kultovom komikse Winter Soldier od Eda Brubakera. Aj to urobilo z Winter Soldiera jedenu s najlepších komiksárien.

 

3. Wonder Woman

V komiksoch je Wonder Woman rovnocená a rovnako vážená ako Batman a Superman. Cesta k jej samostanému filmu síce trvala dlho, ale to čakanie stálo za to. Ešte než sa stala Wonder Woman, podstúpila princezná Amazonek Diana tréning, ktorý z nej urobil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, kedy na ich pobreží havaroval americký pilot a rozprával im o masívnom konflikte zúriacim v okolitom svete. Diana opúšťa bezpečie domova s presvedčením, že dokáže hrozbu zastaviť. Diana bojuje po boku mužov vo vojne, ktorá má ukončiť všetky konflikty, a objavuje plný potenciál svojich schopností.
Výborne zachytený stret fantasy sveta skrytého ostrova s jeho čistými hodnotami a ideálmi, so svetom reálnym v jeho historicky najťažšom období, aké pamätáme. Dve šikovne napísané, a po celú dobu presne režírované postavy, zastupujúce tieto dva svety. A ich prehlbujúce sa vzájomné porozumenie a nevyhnutná náklonnosť. Podarilo sa nejakej inej komiksovke s tak silným fantasy backgroundom tak trefne nastaviť zrkadlo svetu? Wonder Woman má srdce, ctí predlohu, je chytrá a sexy.

2. Iron Man

Existovala doba pred rokom 2008, keď Marvel plánoval postavu Iron Mana v komiksoch zničiť a prestať vydávať, lebo nikoho nezaujímal a jeho predaje boli extremne nízke. Potom ale zbadali čo sa s ich najmilšími postavami deje na plátne a rozhodli sa to zmeniť a rozhodli sa natočiť vlastný veľkofilm, bez kravaťákov zo štúdii, ktorý ničili ich postavy. Moc im toho vďaka predaju práv nezostalo, a skúsili to práve s Iron Manom. Stavili na neho všetko- peniaze, meno a budúcnosť. A vyplatilo sa!. Iron Man s tvárou a charizmou Roberta Downey Jr. odštartovali niečo, o čom sa im nikdy nesnívalo.

1. Dark Knight

Úprimne, čakali ste na prvom mieste niečo iné? Doteraz najlepší komiksový film od DC, aký bol kedy natočený, sa právom radí na zlatú priečku nášho rebríčka. Heath Ledger a jeho Joker sa zapísali večným písmom do histórie ako jedna z najlepších záporných postáv vôbec. Je verejne známe, čím všetkým si Ledger prešiel, len aby vierohodne stvárnil postavu psychopatického klauna, terorizujícího mesto Gotham. Za svoj herecký výkon bol ocenený bohužiaľ až posmrtne, a to soškou Oscara, Zlatým glóbusom a mnohými inými oceneniami.
Christian Bale bol v kostýme Batmana úžasný. Fanúšikovia žánru konečne dostali komiksovku, kde sú záporák a hlavný hrdina vyrovnanými súpermi. A to celé maskované skôr v detektívnom trilery, než typickej komiksovke. Christoper Nolan doviedol komiksový žáner na vrchol, kde si zaslúžil uznanie a rešpekt.


Tags: komiksy


Posters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top