We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-25 % na všetko na stenu BLACK FRIDAY ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

Dajte vášmu interiéru popartový nádych!

28. 02. 2020

Pop art majú ľudia väčšinou spojený s tvorbou Andyho Warhola či Roya Lichtensteina, ale neboli, ani zďaleka nie sú, jedinými umelci, ktorí sa nechali inšpirovať reklamným designom, komerčnými výrobkami či kreslenými seriálmi. Pop art ako taký vznikol v polovici päťdesiatych rokov 20. storočia ako reakcia na povojnové zmeny spoločnosti. Svoj domov našiel predovšetkým v neónovom New Yorku, ale jeho začiatky sú spojené s londýnskou skupinou Independent Group a kolážami škótskeho umelca Eduarda Paolozziho – I was a Rich Man´s Plaything. Pop art je farebný, hravý, nekomplikovaný, ale zároveň originálny a nekonvenčný. Sme si istí, že by pristal aj vášmu domovu!

Pop kultúra

Spoločnosť 60. rokov fascinovali všadeprítomné obrazy v tlači či na reklamných tabuliach. Každý z umelcov sa snažil nájsť svoj vlastný štýl, ktorý by ho charakterizoval a odlišoval od ostatných. Pre Lichtensteina to bol komiks a tlačové body, Warhol sa zase našiel v plechovkách Campbellovej polievky. Nájdite aj vy ten správny štýl a motív pre váš interiér! Fascinujú vás ikonické celebrity ako bola Marilyn Monroe či Audrey Hepburn? Ak chcete mať vo svojom interiéri niečo „originálnejšie“ ako je Marilyn od Warhola, stavte na súčasnú umelkyňu Anne Storno! Jej koláže sú veľmi originálne, farebné a rozhodne ich nemá doma každý! V jej tvorbe nájdete ikonickou Marilyn Monro či Audrey Hepburn, ale aj psy, mačky či mesta.

Tvár pop artu

Ak milujete celebrity, potom sa nechajte inšpirovať tvorbou Scotta J. Davisa, v ktorého tvorbe okrem už spomínaných dám nájdete aj obľúbených členov skupiny Beatles, Jamesa Deana, ale i napríklad kráľa popu Michaela Jacksona! Pokiaľ nebojíte žiarivých farieb, nechajte sa oslniť tvorbou Francoise Domaina. Avšak ak chcete, aby váš interiér bol skutočne moderný a farebný, vpustite do neho Claire Huntley a Sarah Thompson- Engels! Ak ale nefandíte príliš krikľavým farbám, siahnite po tvorbe austrálskeho maliara Loui Jovera! Jeho technika je absolútne unikátna – tvorí totiž pop art v tradičnom čínskom štýle „vody a tuše“. V jeho tvobě nájdete krásne ženské tváre na novinovom podklade. A áno, nájdete medzi nimi aj Normu Jean alias Marilyn Monroe! Náš tip – od tohto maliara si môžete zaobstarať aj hrnček s tvárou tejto krásky.

Obraz je málo?

Nielen krásne farebné obrazy môžu zdobiť vaše steny. Vyberte si z množstva popartových motívov, ktoré sa môžete nechať vytlačiť ako fototapetu! Nájdete medzi nimi tradičné komiksové motívy v štýle Roya Lichtensteina aj „produktovky“ á la Andy Warhol. Zostavili sme pre vás celú kolekciu motívov Inspired by Warhol, kde nájdete obľúbenú konzervu polievky, ale aj oveľa modernejšie veci. Nemajte strach experimentovať a dodajte vášmu interiéru pozitívnu náladu. Navštívte našu ručne vybranú kolekciu Popartová senzácia a vyberte si to, čo sa vám páči!

 

Navštíviť kolekciu Popartová senzácia!

Evka

Movie and serial fan, especially sci-fi and fantasy, who is still waiting for a letter from Hogwarts. She loves chocolate, warmth and Playstation.Posters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2023 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top