We noticed you are coming from US. Would you like to continue shopping at Abposters.com?
-20 % na vybrané produkty ZÍSKAŤ ZĽAVOVÝ KÓD

DIY: Ako pripevniť obraz na stenu

29. 01. 2024

Najprv si poriadne premyslite, kam presne obraz umiestnite. Dôležité  je aj to, či bude obraz na danom mieste sám alebo ich vedľa seba zavesíte viac. V každom prípade, najprv celú stenu odmerajte a plánované rozvrhnutie obrazov si predkreslite na papier, prípadne si načrtnite pomocou obyčajnej ceruzky priamo na stenu. Pamätajte si, že obrazy by mali visieť vo výške očí, aby ste pri pohľade na ne nemuseli zakláňať hlavu. Ak zoženiete odborníka, ktorý vám pomôže, poproste ho, aby obraz pri stene pridržal, zatiaľ čo vy sa z väčšej vzdialenosti pozriete, ako by obraz na tomto mieste vyzeral.

Možnosti pripevnenia obrazu

Klinec a kladivo

Vešanie obrazov na stenu pomocou klincov je tým najstarším a taktiež najčastejším spôsobom. Pokiaľ vám to s kladivom ide a chcete mať istotu, že obraz bude dobre pripevnený, zvoľte túto možnosť. Ak  však chcete na stenu priprevniť veľký a ťažký obraz, malý klinček vám, bohužiaľ, stačiť nebude. V takýchto prípadoch použite radšej hmoždinku, ktorá zaručí, že klinček udrží aj ťažší obraz vážiaci niekoľko kilogramov.

Háčiky na obrazy

Pokiaľ chcete zavesiť len malé a ľahké obrázky alebo skrátka len nechcete robiť do steny zbytočne veľké diery, naše „easy-on/easy-off“ háčiky pre vás budú tou pravou voľbou. Zatĺcť ich do steny zvládne naozaj každý, môžete na nich meniť obrazy, ako sa Vám zapáči. A keď budete chcieť obraz posunúť, háčik ľahko zo steny zložíte a presuniete inam.

Lišta a povrázok

V prípade, že má váš obrázok na zadnej strane háčiky, ponúka sa vám ďalšia možnosť ako obraz na stenu pripevniť. Stačiť vám k tomu bude lišta a pevný povrázok. Lištu z dreva alebo kovu pripevníte na stenu a obrázok potom už len zavesíte pomocou povrázku, ktorý prevlečiete cez háčky na zadnej strane obrazu.

Pripevnenie obrazu krok za krokom

1)     Označte si stred obrazu

Hneď ako máte jasno, kam chcete obraz zavesiť, vyznačte si jeho stred pomocou metra. V mieste, kde budete zatĺkať klinček si vyznačte ceruzkou viditeľnú čiaru. Nebojte sa, že by ste stenu poškodili, ceruzku neskôr jednoducho odstránite gumou.

2)     Vyberte si, čím obraz pripevníte

Teraz si vezmete klinček a kladivo, vŕtačku so skrutkou alebo adhezívny háčik a pripevnite na miesto, ktoré ste si predchvíľou vyznačili ceruzkou. Bojíte sa, že vám počas zatĺkania klincov stena popraská? Tak použite samolepiacu pásku a prilepte ju na dané miesto do kríža. Stena tak bude lepšie chránená. Ak sa rozhodnete pre skrutku, predvŕtajte si najprv menší otvor v mieste značky a až potom do nej zavŕtajte samotnú skrutku.

3)     Zaveste obraz

Poveste obraz a uistite sa, že je správne prichytený a drží na svojom mieste. Skontrolujte tiež, či visí rovno a až potom obraz pustite. Aby ste mali istotu, že je obraz skutočne v rovine, položte na horný rám obrazu vodováhu. Ak sa bublinka udrží v strede vodováhy, máte vyhraté.

Teraz by ste už mali byť profíci v priprevňovaní obrazov. Tak prajeme veľa šťastia!

 

OBRÁZY NA VAŠU STENUPosters.skTvorím si svoj svet

S Posters.sk sme na trhu už od roku 1999 a postupne sme sa stali jedným z najväčších predajcov plagátov, obrazov a licencovaných merchandise darčekov v Česku aj v celej Európe. Máme skladom ohromnú ponuku filmových, herných či športových plagátov všetkých veľkostí aj plný sklad originálnych darčekov pre zarytých fanúšikov Star Wars, Harryho Pottera, komiksov či celej rodiny Warner Bros. Hrnčeky, figúrky, puzzle aj oblečenie sú totiž tým najlepším darčekom pre všetkých bez rozdielu veku či záujmov. Ak si ale fanda skôr interiérového dizajnu, tak aj potom si tu správne! Máme vlastné tlačiarne a tak fototapety, ilustrácie, fotografie či umelecké reprodukcie tlačíme ako na bežiacom páse a dennodenne posielame do viac ako 25 krajín.


© 1999–2024 Europosters, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Top